عایق کاری در پارکینگ شاید قسمتی از ساختمان باشد که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند ولی باید بدانیدکه با عایق کاری این قسمت از ساختمان شما به میزان زیادی به گرم و سرد نگه داشتن اولین طبقه ساختمان کمک زیادی کرده اید. علاوه بر این که شما شرایط پارکینگ را نیز بهبود بخشیده اید. اما یکی از مهمترین قسمت های پارکینگ، عایق کاری در پارکینگ ساختمان است. این نوع عایق باید دارای ویژگی های خاصی باشد مخصوصا از نظر R-Value که در این مقاله به آن می پردازیم.

R-Value چیست؟

زمانی که شما می خواهید عایق مورد نظر خود ا انتخاب کنید، یکی از پارامترهایی که باید به آن دقت داشته باشید، R-Value است. تعریف ساده این مفهوم این است که اگر شما عایقی را انتخاب کنید که مقدار R-Value بالاتر است یعنی موادی که در عایق استفاده شده اند در برابر انتقال حرارت مقاومت بیشتری دارند. یعنی در زمستان خانه را گرمتر و در تابستان خانه را خنک تر نگه می دارد.

عایق کاری در پارکینگ

هرچه بیشتر بهتر!

عایق زمانی خوب عمل می کند که ضخیم تر باشد و مقدار R-Value آن بالا باشد. به همین علت است که عایق های پلی استایرن و فوم پلی اتیلن برای عایق کاری در پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند. عایق پلی استایرن عایقی است که به طور کلی نسبت به عایق پلی اتیلن نازک تر بوده و R-Value کمتری دارد. مقدار R-Value عایق پلی استایرن بین 3.3 الی 6.5 متغیر است. در حالی که برای عایق پلی اتیلن این مقدار بین 2.5 الی 11 متغیر است. اگر شما عایق سلول باز انتخاب کنید باید انتظار نصف مقدار R-Value نسبت به عایق سلول بسته داشته باشید.

انتخاب R-Value برای در پارکینگ متناسب با شرایط آب و هوایی :

درست است که هرچه مقدار R-Value بالاتر باشد عملکرد عایق نیز بهتر است اما انتخاب این مقدار به شرایط آب و هوایی ساختمان شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال شما تابستان گرم و زمستان سردی دارید باید عایقی انتخاب کنید که مقدار R-Value آن بین 14 الی 16 تغییر می کند. اگر هم آب و هوا معتدل است که R-Value 7 می تواند برای شما مناسب باشد.

عایق کاری در پارکینگ

مزایای انجام عایق کاری در پارکینگ :

علاوه بر مزیت هایی که قبلا به آن اشاره شده است، یکی دیگر از مزایایی که عایق کاری در پارکینگ دارد این است که به سالم نگه داشتن ماشین شما کمک می کند. به عنوان مثال در زمستان باتری ماشین می تواند تحت تاثیر هوای سرد قرار گرفته و عملکردش دچار مشکل شود. پس اگر نمی خواهید تنها در ذخیره کردن هزینه های مالی خود در دراز مدت صرفه جویی کند، به این مزیت هم توجه داشته باشید و عایق کاری در پارکنیگ خود را جدی بگیرید.

شرکت ایریک می تواند در زمینه عایق کاری در پارکینگ راهنمای شما باشد. ما با استفاده از بررسی شرایط ساختمان شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم چه از نظر بالا بودن کیفیت عایق و چه از نظر پایین بودن هزینه های شما!