در بسیاری از مواقع خانه هایی که قدمت زیادی دارند معمولا به درستی عایق کاری نشده اند. به همین دلیل است که مصرف انرژی آن ها ، در این دوران که مسئله کمبود انرژی های سوختی بسیار اهمیت دارد بسیار زیاد است. اما راه حل چیست؟ آیا باید آن ها را به حال خود رها کرد؟ جواب مسلما منفی است. با استفاده از عایق کاری دیوار داخلی شما می توانید عملکرد این ساختمان ها را بهبود ببخشید. انجام این کار ساده و ارزان ساده است. البته چالش هایی مانند برداشتن تجهیزاتی مانند رادیاتور نیز وجود دارد.  در این مقاله همراه ما باشید تا روش انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

عایق کاری دیوار داخلی یعنی چی؟

زمانی که ساختمان شما زا قبل ساخته شده است برای یان که بتوانید آن را عایق کاری کنید، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به سراغ دیوارهای داخلی بروید. برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد اما یکی از روش های رایج این است که از یک دیوار محافظ که عایق کاری شده است استفاده نمایید.

با این وجود انجام این کار چالش های اساسی دارد که حتما باید توسط یک متخصص انجام این کار حل شوند. به عنوان مثال تجهیزاتی مانند سوئیچ ها، رادیوتورها و … اولین موانع برای انجام این کار هستند. از طرف دیگر اگر نتوان تمام شکاف های هوایی را پر کرد، عملکرد عایق به میزان 50 درصد افت پیدا می کند.

عایق کاری دیوار داخلی ساختمان

اهمیت U Values در عایق کاری دیوار داخلی چیست؟

همان طور که می دانید برای اندازه گیری توانمندی یک عایق روش های مختلفی وجود دارد که دو مورد از آن مقدار پارامتر U Values و R Values است. پارامتر U Values در واقع مشخص می کند که چه میزان انرژی به وات از هر یک متر مکعب از عایق به هدر می رود. یعنی هر چه که این مقدار پایین تر باشد، عملکرد عایق بهتر است.در مقابل پارامتر R Values وجود دارد که هر چه مقدار آن بالاتر باشد یعنی عایق دارای عملکرد بهتری است. چرا که میزان مقاومت عایق را در برابر انتقال حرارت نشان می دهد. پس هنگام انتخاب عایق حواستان را به این دو پارامتر جمع کنید.

کدام عایق برای عایق کاری دیوار داخلی مناسب است؟

بسته به این که شرایط آب و هوایی و دیوار شما چگونه است، شما انتخاب های متفاوتی برای عایق کاری دیوار داخلی خواهید داشت.

عایق کاری دیوار داخلی ساختمان

عایق فوم سخت :

این نوع عایق برای عایق کاری دیوار داخلی مناسب است چرا که نازک بوده و فضای کمی را اشغال می کند. همچنین دارای عملکرد خوبی در برابر بخار و رطوبت دارد اما قیمت آن ها کمی بالا است.

عایق فایبرگلاس بهتر است یا فوم سخت؟!

عایق پشم معدنی :

بعد از عایق فوم سخت، این نوع عایق طرفدار زیادی دارد و بسیار مورد استفاده قرار می گرد.

عایق پشم سنگ یا پشم معدنی برای چه شرایط آب و هوایی مناسب است؟

عایق طبیعی :

شما می توانید از موادی مانند چوب پنبه، پشم گوسفند و … برای پر کردن دیوار استفاده کنید. اما برای انجام این کار حتما باید از یک متخصص استفاده کنید و اطمنیان حاصل کنید که به این مواد حساسیت ندارید چرا که احتمال نشر گازهای مختلف از این مواد وجود دارد.

همراهان عزیز شما برای عایق کاری دیوار داخلی نیاز به یک متخصص دارید تا بدون ایجاد کردن خرابی های زیاد، این کار را به درستی انجام دهد. شما می توانید جهت گرفتن مشاوره با ما در ارتباط باشید.