تمام چیزی که در مورد عایق کاری می دانیم این است که با استفاده از آن می توانیم به میزان زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم و در نتیجه هزینه های خود را در دراز مدت کاهش بدهیم و راحتی بیشتری تجربه کنیم. در این مقاله به مهمترین نکاتی که باید که هنگام عایق کاری ساختمان بدانید به شما آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید :

هنگام عایق کاری ساختمان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بهترین نوع عایق را انتخاب کنید :

هنگامی که باید عایق کاری ساختمان را آغاز کنید شاید اولین مسئله ای که با آن رو به رو هستید هزینه های انجام این کار باشد. اما شما باید به همه چیز در دراز مدت نگاه کنید. هنگامی که شما از عایق های پلی استایران و پلی اورتان استفاده می کنید، خیالتان از ایمنی و کیفیت راحت خواهد بود چرا که میزان R-value بالای دارند و همین مسئله میزان انتقال حرارت از داخل بی بیرون و بر عکس را کاهش می دهد.

مهمترین نکاتی که باید هنگام عایق کاری ساختمان باید بدانید

تا جایی که امکان دارد از عایق های کاغذی استفاده نکنید :

استفاده از این نوع عایق پیچیدگی های خاص خودش را دارد. هم ممکن اسن نصب آن مشکل باشد و در طول دیوار حباب ایجاد کند. هم این که در مقابله با بخار هوا عملکرد خوبی ندارد.

حواستان به کپک زدن عایق باشد :

هوای گرم و رطوبت در برخی مواقع باعث می شود که عایق دچار اختلال در عملکرد خود شود. به این معنا که در لایه بیرونی، یعین سطح دیوار شما لکه های تیره رنگی می بییند که نشان دهنده از بین رفتن عایق است. اگر شما دیوار را پاک کرده و لکه ها از بین رفتند، مشکل چندان جدی نیست. اما اگر این اتفاق نیوفتاد، احتمال عایق از دورن دچار مشکل شده و نیاز است که شما با استفاده از سیستم های تهویه هوا این رطوبت و بخار را از بین برده و عایق را عوض کنید.

عایق کاری اتاق زیر شیروانی :

این قسمت از ساختمان یکی از مهمترین قسمت هایی است که باید حتما عایق کاری آن را انجام دهید. برای عایق کاری این قسمت باید از عایقی با R-value بالا استفاده کنید چرا که از این طریق است که حجم زیادی از انرژی خانه را از دست می دهید. استفاده از عایق فایبرگلاس برای این بخش از ساختمان توصیه می شود.

از متخصص برای انجام این کار استفاده کنید :

ممکن است که شما بخواهید عایق کاری داخلی دیوارها را انجام دهید و در نتیجه احتمال آسیب رسانی به لوله های داخلی وجود دارد. خصوصا اگر لوله های آب باشند، احتمال ایجاد رطوبت را افزایش داده اید.

مهمترین نکاتی که باید هنگام عایق کاری ساختمان باید بدانید

برای عایق کاری لوله ها از فوم استفاده کنید :

این عایق به راحتی قابل استفاده است و احتمال آسیب رسانی به لوله ها را به میزان زیادی کاهش می دهد.

عایق کاری پارکینگ و زیر زمین را فراموش نکنید :

اگر ساختمان شما در منطقه ای سرد بنا شده است، حتما باید کف ساختمان را عایق کاری کنید. چرا که معمولا خاک درجه دمای پاین تری نسبت به کل ساختمان دارد. همین مسئله باعث می شود گرما به راحتی از ساختمان به زمین انتقال داده شود.

همراهان عزیز نکاتی که در این مقاله بیان شد همه آن چیزی که باید در رابطه با مهم ترین نکات عایق کاری ساختمان باید بدانید نیست در ادامه  مطالب دیگری در این رابطه در اختیارتان قرار می دهیم …