در هر ساختمانی قطعا از تجهیزات لوله کشی آب گرم و سرد استفاده شده است. و برای شمایی که می خواهید عایق کاری ساختمان خود را به بهترین نحو انجام دهید، باید مد نظر داشته باشید که عایق کاری لوله های ساختمان را انجام دهید. اما در برخی صنایع تجهیزات بسیار گرمی وجود دارد که از نمی توان برای آن ها از عایق معمولی استفاده کرد. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم عایق کاری لوله گرم را به شما آموزش دهیم.

کدام عایق برای عایق کاری لوله گرم مناسب است؟

برای عایق کاری لوله گرم شما باید از عایق حرارتی استفاده کنید. توجه داشته باشید منظور از عایق حرارتی عایقی است که ضریب انتقال حرارت آن بسیار پایین است. به این معنا که حرارت را جا به جا نمی کند. زمانی که در صنعت ما با همچین لوله هایی مواجه هستیم، دما بسیار بالا است. پس باید از عایقی استفاده کرد که حرارت چیزی حدود 1000 درجه فارنهایت را انتقال ندهد! این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که افراد زیادی احتمال در کنار آن ها هستند و هم اینکه ممکن است این گرما به سایر تجهیزات آسیب وارد نماید.

عایق کاری لوله گرم

به همین دلیل است که انتخاب عایق فایبرگلاس برای عایق کاری لوله گرم می تواند انتخاب مناسبی باشد. فایبرگلاس مجموعه ای از رشته شیشه هایی است که به هم بافته شده است. حباب های هوایی که بین این رشته ها قرار دراد انتقال حرارت را کاری مشکل می کند. چرا که در بسیاری از موارد و در ساده ترین حالت شما می توانید از  از هوا به عنوان یک عایق حرارتی خوب استفاده کنید. عایق قایبرگلاس کاربردهای زیادی دارد که یکی از رایج ترین آن ها عایق کاری اتاق زیر شیروانی است. اگر در مورد این عایق نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

بیشتر بخوانید :

معایب عایق پشم شیشه (فایبرگلاس)

اگر عایق فایبرگلاس (پشم شیشه) خیس شود چه کاری می توان کرد؟!

عایق کاری لوله با فایبر گلاس چگونه انجام می شود؟

عایق کاری لوله گرم

تصور نکنید که شما تنها باید از این عایق برای مصارف صنعتی استفاده کنید. هنگامی که شما سیستم لوله ساختمان خود را عایق می کنید، می توانید دمای آب درون لوله را چیزی بین 2 الی 4 درجه گرمتر نگه دارید. این مسئله به این معنا است که در زمستان که هوا سرد است و این سردی روی گرم نگه داشتن آب لوله ها تاثیر زیادی دارد شما می توانید در مصرف انرژی و کاهش هزینه های خود صرفه جویی زیادی داشته باشید.

قبل از اینکه عایق کاری لوله گرم را آغاز کنید حتما باید اطلاعاتی دقیق از سایز و طول لوله ها داشته باشید. تا بدانید چه مقدار عایق استفاده کنید تا نتیجه دلخواه را کسب نمایید.

بر اساس نظر ما بهتر است که برای انجام عایق کاری لوله گرم حتما از یک متخصص استفاده کنید. چرا که در صورت آسیب رسیدن به عایق نه تنها به سیستم خود آسیب وارد کرده اید بلکه کاری می کند که  عایق مرطوب شده و عملکردش را خیلی زود از دست بدهد. شرکت عایق ارائه کننده عایق فایبرگلاس است و می تواند برای انجام این کار به شما کمک کند.