آیا لوله های آب گرم خانه شما عایق کاری شده اند؟ آیا شما با اهمیت انجام این کار آشنایی دارید؟ شما از چه عایقی برای عایق کاری لوله گرم استفاده می کنید؟ در مقاله ای ما به شما توصیه کردیم تا برای عایق کاری این قسمت از ساختمان بهتر است که از فایبرگلاس استفاده کنید. اما با توجه به بازخوردی که از شما عزیزان دریافت کردیم، سوال بسیاری از افراد این است که آیا عایق فوم برای لوله گرم مناسب هست یا نه. در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ سوال خود را در این مورد پیدا کنید.

هنگامی که شما تجهیزات لوله ای ساختمان خود را خریداری می کنید برخی از تولید کنندگان از عایق فوم هنگام تولید لوله استفاده می کنند تا لوله ای بهینه تحویل شما دهند. اما آیا اینکه استفاده از عایق فوم برای لوله گرم مناسب هست یا نه سوال اصلی ما است.

عایق فوم برای لوله گرم

مزایا و معایب استفاده عایق فوم برای لوله گرم :

هنگامی که لوله های ساختمانی ما نشتی می کنند به احتمال زیاد این نشتی در قسمت هایی مانند اتصالات و پیچ های لوله می باشد و احتمال این که لوله در سراسر مسیر خود دچار سوراخ شده باشد خیلی کم است. بنابراین اگر  لوله کشی ساختمان شما دچار مشکل شود، پیدا کردن محل دقیق آن کمی مشکل است چرا که شما لوله خود را با عابق فوم کاملا پوشانده اید و برای تعمیر نیاز است که عایق فوم برای لوله گرم استفاده شده است را کاملا پاک کنید.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد پیشنهاد می دهند که تنها از هوا به عنون عایق بین دیوار و لوله گرم استفاده شود چرا که در بسیاری از موارد عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی قابل قبول است.

برخی از افرادی که در زمینه نصب لوله های ساختمان فعالیت دارند، عقیده دارند که شما باید از تجهیزات سبک استفاده کنید تا در نقاطی که لوله ها به یکدیگر متصل می شوند، مجبور نباشند که وزن زیادی را تحمل کرده و بشکنند. بنابراین زمانی که از عایق فوم استفاده می شود، قسمت اعظمی از وزن لوله به خاطر استفاده از عایق فوم برای لوله گرم به این عایق اختصاص داده می شود  همین مسئله کاربری لوله را کاهش می دهد.

عایق فوم برای لوله گرم

از طرف دیگر هنگامی که بحث به نحوه نصب عایق فوم برای لوله گرم می رسد، بسیاری از افراد این عایق را انتخاب می کنند چرا که نصب ساده ای دارد و برای هر شکل لوله ای به راحتی قابل استفاده است. شما می توانید با استفاده از اسپری فوم به راحتی این کار را انجام دهید البته بهتر است که برای جلوگیری از آسیب رسانی به خودتان از ماسک و عینک های مخصوص استفاده کنید.

اگر ساختمان هنوز نیمه کار است و شما می خواهید عایق فوم برای لوله گرم ساختمان خود استفاده کنید بهتر ات که حتما شرایط آب و هوایی را چک کنید چرا که در شرایطی که باد می آید بهتر است که این کار را انجام دهید.

اگر شما در مورد عایق فوم برای لوله گرم نساز به اطلاعات بیشتری می توانید با استفاده از شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.