در مقالاتی که اخیرا در رابطه با عایق کاری لوله های ساختمان برای شما عزیزان آماده کرده ایم، بر اساس بازخوردی که از شما عزیزان دریافت کردیم، بسیاری از شما نمی دانید که برای انجام این کار چه مواردی را باید مد نظر داشته باشید. در این مقاله ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

همان طور که می دانید شرایط آب و هوایی در ایران بسیار متفاوت است. در برخی از نقاط که سرما و یا گرما شدت پیدا می کند، احتمال آسیب دیدن لوله های ساختمان نیز افزایش پیدا می کند. به همین دلیل است که عایق کاری لوله های ساختمان اهمیت زیادی پیدا می کند.

چرا عایق کاری لوله های ساختمان مهم است؟

همان طور که گفته شد یکی از دلایل اصلی برای انجام این کار این است که شما لوله های خود را در برابر یخ زدگی مقاوم می کنید. در صورتی که لوله های ساختمان شما دچار همچنی آسیب دیدگی بشوند، هزینه زیادی باید انجام دهید تا هم محل آسیب را پیدا کنید و هم اینکه آن را تعمیر کنید. در حالی که با استفاده از عایق کاری لوله های ساختمان شما می توانید عمر مفید تجهیزات ساختمانی خود را بالا ببرید.

مهمترین نکات هنگام عایق کاری لوله های ساختمان

کدام عایق برای عایق کاری لوله های ساختمان مناسب است؟

هنگامی که می خواهید عایق مورد نظر خود را انتخاب کنید بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با مزایا و معایب هر کدام از انواع عیاق ها آشنایی داشته باشید تا متوجه شوید کدام یک برای ساختمان شما مناسب است.

عایق فوم پلی اتیلن :

این نوع عایق هم از نظر قیمت مقرون به صرفه است و هم این که نصب آن به راحتی انجام می شود. این نوع عایق در مقابل با مواد پلاستیکی مقاومت بیشتری دارد و در مقابل تغییرات دما نیز بهتر عمل می کند. توجه داشته باشید که از این عایق نباید برای کابل های گرم استفاده کنید و یا حتی کنار آنها قرارش دهید. اگر در مورد این عایق نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید:

عایق فوم پلی اورتان چیست؟

اسپری فوم پلی اروتان چیست؟

عایق فایبرگلاس :

استفاده از این نوع عایق برای محیط های خیلی سرد مناسب است چرا که به دلیل ساختاری که دارد اجازه انتقال حرارت را نمی دهد.

بیشتر بخوانید :

معایب عایق پشم شیشه (فایبرگلاس)

اگر عایق فایبرگلاس (پشم شیشه) خیس شود چه کاری می توان کرد؟!

عایق کاری لوله با فایبر گلاس چگونه انجام می شود؟

مهمترین نکات هنگام عایق کاری لوله های ساختمان

ویژگی های اصلی عایق خوب برای عایق کاری لوله های ساختمان چیست؟

یکی از دلایلی که باعث می شود عایق فوم انتخاب خوبی برای انجام این کار باشد این است که تمام نواحی لوله ها را با هر شکلی که هستند می تواند پوشش دهد. پس  شما باید توجه داشته باشید که عایق کاری در قسمت های که لوله خم شده، قسمت هایی که اتصال داده شده اند و … به خوبی مهر و موم شوند. با عاسق کاری این قسمت ها می توایند اطمینان حاصل کنید که رطوبت و هوا به داخل عایق نفوذ پیدا نمی کند.

سعی کنید تا جایی که امکان دارد از مواد هم جنس و یکنواخت استفاده کنید چرا که رد غیر این صورت به علت عدم یکنواختی سیستم عایق شما نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد.

اگر عایق شما دچار انبساط و انقباض می شود، اطمینان حاصل کنید که مقدار درستی ازآن را برش داده اید تا در طوب زمان مشکلی برایش به وجود نیاید. به همین دلیل است که به شما توصیه می شود از افراد متخصص به انجام این کار استفاده نمایید.

همراهان عزیز اگر در رابطه با عایق کاری لوله های ساختمان خود سوالی دارید با ما تماس بگیرید تا بهترین را به شما پیشنهاد دهیم.