آیا شما هم مانند من بیشتر اوقات خود را در خانه به سر می برید؟ آیا کار شما به نوعی دورکاری محسوب می شود و با وجود تمام سر و صداهایی که بیرون و درون خانه است، تمرکز کردن برای شما مشکل است؟ آیا تا کنون هب این مسئله فکر کرده اید که از عایق صدا برای دیوار استفاده کنید؟ تا چه حد برای عایق کاری ساختمان خود وقت گذاشته اید؟ آیا می دانید که شرایط آب و هوایی در انتخاب نوع عایق شما از اهمیت زیادی برخوردار است؟ در این مقاله همراه ما باشید ا پاسخ تمام سوالات خود را در این رابطه پیدا کنید.

بیشتر بخوانید : 

انواع عایق صوتی چیست؟

عایق صوتی روکار

عایق صدا برای دیوار چیست؟

قبل از اینکه شما عایق مورد نظر خود را انتخاب کنید باید یک دید کلی در رابطه با مواد سازنده این عایق داشته باشید. برای درک بهتر این مسئله شما باید صدا را به عنوان یک انرژی در نظر بگیرید که از تکان خوردن اجسام مختلف ایجاد می شود و باید به جایی انتقال یابد. در طول مسیر حرکتش نیز باعث ایجاد حرکت در سایر اجسام می شود. سپس این انرژی به گوش ما می رسد و با لرزاندن پرده گوش ما کاری می کند تا ما آن را بشنویم.

 عایق صدا برای دیوار

پس اگر ما می خواهیم این صدا نشنویم باید این زنجیره را جایی قطع کنیم. قطع کردن این زنجیره بدون استفاده از موادی مانند عایق صدا برای دیوار ممکن نیست. شما باید با توجه به نوع صدا و محل زندگی خود عایق مورد نظر را انتخاب نمایید.

انواع عایق صدا برای دیوار :

پرده پنبه ای سیاه رنگ :

این نوع عایق می تواند به میزان 70 الی 90 درصد صدا را کاهش دهد که جنس آن 100 درصد پنبه ای است. این نوع پرده به جای اینکه صدا را جذب نماید آن را منحرف می کند. استفاده از این پرده ها ساده است و هنگام نصب خرابی زیادی برای ساختمان شما به بار نمی آورند شما می توانید از این عایق صدا برای مهد کودک، مسکن ، دفتر کار و … استفاده نمایید. این عایق علاوه بره اینکه می تواند عایقصدا باشد می تواند به عنوان یک عایق حرارتی نیز عمل کند. یعنی در زمستان محیطی گرمتر و در تابستان محیطی خنکتر را برای شما فراهم کند.

فوم های پنلی :

استفاده ا این فوم ها به عنوان عایق صدا برای دیوار می تواند صدا تقریبا به صورت کامل از بین ببرد. همچنین طراحی غیر مسطحی که این عایق دارد باعث می شود تا از ایجاد اکو جلوگیری شود. اگر شما به عنوان یک مدرش موسیقی در حال فعالیت هستید استفاده از این عایق می تواند برای شما ایده آل باشد. استفاده از این پانل ها تنها برای دیوارها نیست، شما می توانید از آنها برای سقف و پنجره، در و کف نیز استفاده کنید.

عایق صدا برای دیوار

عایق پشم معدنی :

این عایق پشم معدنی از سنگ طبیعی و سرباره ساخته شده است و به همین دلیل سبک و نیمه سخت است. این عایق به صورت انحصاری برای استفاده داخلی مانند کف و دیوار ساخته شده است. سبک بودن و غیر قابل اشتعال بودن و همچنین ضد آب بودن این عایق از بهترین ویژگی های آن محسوب می شود. هنگام نصب این عایق بهتر خیلی دقت به خرج دهید چرا که هر گونه تماس آن با چشم و پوست شمامی تواند موجب مشکلات جسمی برای شما شود. بهتر است که برای نصب این عایق از افراد متخصص استفاده کنید.

همراهان عزیز اگر در رابطه با ما نصب عایق صدا برای دیوار سوالی دارید می توانید با ما تماس بگیرید. اینکه کدام عایق برای ساختمان شما مناسب است بهتر است که با بررسی های متخصصان آشنا به انجام این کار انجام شود.