اگر شما می خواهید ددر ماشین خود احساس راحتی داشته باشید فرقی نمی کند که در چه شرایط آب و هوایی به سر می برید، شما قطعا به یک عایق حرارتی برای ماشین نیاز دارید. عایق کاری خودورها یکی از زمان بر ترین و مهمترین کارهایی است که باید در طول ساخت خودرو با دقت زیادی انجام شود. به همین دلیل است که سوالات زیادی در رابطه با این که کدام عایق حرارتی و صوتی برای ماشین مناسب است وجود دارد.

اهمیت استفاده از عایق حرارتی برای ماشین :

اولین سوالی که برای بسیاری از افراد ایجاد می شود این است که چرا باید برای خودرو از عایق حرارتی استفاده کرد. اگر شما بخواهید از اهمیت این مسئله آگاه شوید باید اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد حرارت داشته باشید. همان طور که می دانید حرارت به 3 روش انتقال پیدا می کند. اگر شما بخواهید هوای گرم داخل ماشین خود را حفظ کنید باید از عایقی استفاده کنید که به خوبی بتواند از انتقال حرارت به این 3 روش جلوگیری کند.

عایق حرارتی برای ماشین

ایریک در مقاله هایی که در رابطه با این نوع عایق هستند مطالب مفیدی در اختیار شما قرار داده است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقاله های زیر استفاده کنید :

جلوگیری از تابش حرارت :

یکی از قسمت های ماشین که باعث می شود حرارت به میزان زیادی با محیط بیرون انتقال پیدا کند، پنجره ها هستند. خورشید از طریق تابشی که دارد می تواند از طریق پنجره محیط داخلی ماشین را گرم کند اما این موضوع می تواند تنها در زمستان برای شما خوشآیند باشد و نه در تابستان. بنابراین یکی از کارهایی که می توانید این است که از بازتاب دهنده های حرارت استفاده کنید. البته هم در بیرون از ماشین و هم از درون. به این ترتیب در زمستان و تاسبتان حرارت از درون به بیرون و برعکس انتقال پیدا نمی کند. با استفاده از این نوع عایق حرارتی تنها توانسته اید که روشی برای جلوگیری از تابش پیدا کنید.

عایق حرارتی برای ماشین

جلوگیری از انتقال حرارت :

یکی دیگر از روش هایی که حرارات با استفاده از آن منتقل می شود، انتقال است. در این حالت بدنه ماشین شما توسط خورشید گرم می شود و می تواند این گرما را به محیط داخلی نیز انتقال دهد. در زمتسان هم می تواند گرمای دخلی را به بیرون انتقال دهد. پس شما باید به فکر عایقی برای بدنه خودرو باشید. برای جلوگیری از این اتفاق باید از یک عایق ضخیم در سقف خود استفاده کنید تا از بیرون رفتن گرما در زمستان جلوگیری کنید.

با توجه به مواردی که گفته شد شما می توانید از اهمیت استفاده از عایق حرارتی برای ماشین آگاه شوید. انجام این کار باعث می شود که در بدترین حالت اگر نتوانید از انتقال حرارت جلوگیری کنید حداقل بتوانید از سرعت این انتقال جلوگیری کنید. همین مسئله باعث می شود که در هر فصلی از سال که هستد بتوانید از دمای داخلی ماشین خود رضایت کامل را داشته باشید. در مقاله های بعدی در رابطه با اینکه کدام عایق برای ماشین منساب است اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم ولی نکته مهمی که باید برای انتخاب این عایق مد نظر داشته باشید این است که هرچه مقدار R-Value بالاتر باشد، عملکرد عایق بهتر است. چرا که این مقدار نشان دهنده مقدار مقاومت عایق در برابر انتقال حرارت است. اگر برای انتخاب عایق سوالی دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.