بسیاری از افراد تمایل دارند که خودشان عایق کاری ساختمان را به عهده بگیرند در حالی که اطلاعات درستی در رابطه با انجام این کار ندارند. از طرفی هنگام استفاده از برخی از عایق ها باید از تجهیزات خاصی استفاده کرد تا هم به عملکرد عایق آسیبی وارد نشود و هم این که به سلامتی فرد لطمه ای نخورد. بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که از افراد متخصص به انجام این کار استفاده نمایید. با این وجود بسیاری از ما سوال کرده اند که ضخامت عایق فایبرگلاس برای دیوار چقدر باید باشد؟ این سوال یکز از مهمترین سوالاتی است که باید به آن پاسخ درتسی داده شود چرا که به عوامل مختلفی مانند نوع دیوار به معنای دیوار داخلی و بیرونی، شرایط آب و هوایی و … بستگی دارد.

جالب است بدانید که اگر شما مقدار کمی از عایق استفاده کنید و یا بر عکس بیش از اندازه استفاده نمایید در هر دو حالت خانه ای سردتر خواهید داشت. در حایل که بسیاری از افراد تصور می کنید استفاده بیش از اندازه از عایق به معنای خانه گرمتر است! جواب این سوال را می توانید در میزان فضاهای خالی که با هوا پر شده اند پیدا کنید. فرامشو نکنید که شما در ساده ترین حالت می توانید از هوا به عنوان عایق حرارتی استفاده کنید. اما فراموش نکنید که میزان این هوا مهم است!

ضخامت عایق فایبرگلاس برای دیوار چقدر باید باشد؟ضخامت عایق فایبرگلاس برای دیوار چقدر باید باشد؟

ضخامت عایق فایبرگلاس برای دیوار :

پاسخ این سوال به دو مقدار ساز دیوار و البته R-Value عایق بستگی دارد. به طور کلی اگر سایز داربست دیوار شما 2 در 4 باشد، عایقی با R-Value 13 می تواند مناسب باشد و اگر سایز 2 در 6 باشد R-Value 19 مناسب است.

R-Value  عایق        ضخامت عایق                سایز دیوار

13                     8.89 سانتی متر                4*2

15                     8.89 سانتی متر                4*2

19                     15.8 سانتی متر                6*2

21                     13.97 سانتی متر              6*2

همان طور که قبلا هم ذکر کردیم وجود حباب های هوایی باعث عملکرد درست عایق می شود. بنابراین اگر شما برای یک دیوار نازک از مقدار زیادی عایق استفاده کنید، این حباب ها را از بین برده و در نتیجه عملکرد درست عایق را از بین می برید. پس عایق با مقدار R-Value بالا زمانی درست کار می کند به خوبی در سطح دیوار گسترش پیدا کند.

ضخامت عایق فایبرگلاس برای دیوار چقدر باید باشد؟

به همین دلیل است که در میان انواع عایق هایی که وجود دارد استفاده از عایق هایی که به شکل فوم هستند بسیار مناسب است چرا که هم نصب راحتی دارند و هم اینکه تشکیل شده از میلیون ها حباب هستند. اگر می خواهید در مورد این عایق اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

همراهان عزیز به شما توصیه می کنیم که از نظر افراد متخصص برای انجام عایق کاری ساختمان خود استفاده کنید تا ضخامت عایق فایبرگلاس برای دیوار تعیین شود. همچنین توجه داشته باشید که با گذشت زمان ممکن است که عایق مرطوب شود و عملکرد بهینه آن تا حد زیادی از بین رود. پس شاید نیاز باشد که از یک عایق رطوبتی نیز استفاده کنید. پس حتما متوجه شده اید که انتخاب عایق بسته به نوع دیوار و ساختمان متفاوت است.