در میان انواع عایق هایی که می توانید برای ساختمان خود با شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کنید، یکی از عایق عایی که در سایز های مختلف با ظاهری براق، انعکاسی، رولی در بسته های پلاستیکی به فروش می رسد، عایق انعکاسی است.

هنگامی که شما برای انتخاب عایق اقدام می کند، با گزینه های مختلفی مانند پشم سنگ، پشم سرباره، پشم شیشه، فوم و … رو به رو می شوید. استفاده از برخی از این عایق ها بسیار سخت و دشوار است و در بسیاری از موارد برای افراد حساسیت زا است. به همین دلیل است که افراد به دنبال گزینه های بهتر برای عایق کاری ساختمان خود هستند.

از عایق انعکاسی کجا می توان استفاده کرد؟

ایده اصلی برای استفاده از این عایق برای مکان هایی است که تنگ  بوده و امکان استفاده از عایق های ضخیم مانند فایبرگلاس را به شما نمی دهد. علاوه بر این اگر شما با محیطی سر و کار دارید که تمام تجهیزات آن پلاستیکی است و فلزی به کار برده نشده است می توانید از این عایق استفاده نمایید.

آیا استفاده از عایق انعکاسی برای ساختمان مناسب است؟

شما هنگامی که قصد خرید هر نوع عایقی را دارید باید به این سوال پاسخ دهید. استفاده از عایق انعکاسی در برخی موارد بهتر از هیچی است!
شما می توانید از این عایق برای ساختمان هایی استفاده کنید که راه برون رفت انرژی گرمایی از سقف ساختمان وجود دارد. استفاده از این عایق در کنار تیرچه ها و سقف می تواند منجر به کاهش هدر رفت انرژی شود اما نه به اندازه ای که سایر انواع عایق حرارتی می توانند موثر باشند.

بیشتر بخوانید : 

اما اگر بخواهیم به یکی از مزیت های استفاده از عایق انعکاسی اشاره کنیم این است که به دلیل ساختار بازتاب دهنده ای که این عایق دارد شما می توانید نور بیشتری به ساختمان مورد نظر خود بدهید. پس برای کارگاه ها می تواند گزینه مناسبی باشد.

آیا می توان از عایق انعکاسی به جای فایبرگلاس استفاده کرد؟

جواب سوال شما منفی است. چرا که این دو عایق دارای ساختار متفاوتی هستند که آنها را برای کاربردهای مختلف مناسب می کند. مهمترین نکته ای که هنگام استفاده از عایق انعکاسی باید مد نظر داشته باشید این است که از آن در فضای باز استفاده نمایید. در غیر این صورت نباید انتظار عملکرد بهینه از عایق خود داشته باشید.

آیا استفاده از عایق انعکاسی برای ساختمان مناسب است؟

در نهایت نمی توان به شما توصیه کرد که از این عایق استفاده کنید یا نه چرا که همه چیز بسته به انتظارات شما از عایق است و این که چه بودجه ای برای انجام این کار در نظر گرفته اید. شما نمی توانید از عایق انعکاسی برای پر کردن حفره ها استفاده کنید و بهتر است که از آن در فضاهای باز استفاده نمایید. شما می توانید با استفاده از شماره های موجود در سایت با متخصصان ایریک ارتباط برقرار کرده و توصیفی از شرایط ساختمانی خود برای ما ارائه دهید تا بهترین نوع عایق را به شما پیشنهاد دهیم.