عایق بازتاب دهنده یکی از انواع عایق حرارتی است که به طور کلی از فویل و آلومینیوم ساخته شده است. با استفاده از این عایق شما می توانید به جای جذب حرارت آن را به منبع اصلی بازگردانید و به این ترتیت گرمای داخل را نگهدارید. عایق بازتابنده عمدتا در مناطقی از قبیل بالکن و پشت بام ها استفاده می شود. با این وجود برخی از افراد از این عایق برای پشت رادیاتور ها نیز استفاده می کنند. از آنجایی که هزینه های استفاده از سیستم های گرمایش و خنک کننده در حال افزایش است، مهم است که به دنبال پیدا کردن راه هایی برای کنترل هزینه ها بود.

بیشتر بخوانید :

استفاده از عایق حرارتی بازتاب دهنده برای مناطق سردسیر و گرمسیر

آیا استفاده از عایق انعکاسی برای ساختمان مناسب است؟

عایق انعکاسی برای پنجره :

در حالت کلی استفاده از پنجره های بزرگ به شما این امکان را می دهد تا از نور طبیعی استفاده کرده و از چشم انداز بیرون ساختمان خود بیشترین لذت را ببرید و داخل خانه را تا حدی به روش های ساده گرم نگهدارید.

استفاده از عایق بازتاب دهنده در پنجره

با این حال، این گرما همچنین می تواند به عنوان یکی از عیب های اصلی ساختمان باشد. هنگامی که خورشید طلوع می کند، انرژیی که از اشعه ها ساطع می شود، به شدت می تواند یک اتاق را سریعا گرم کند. در برخی موارد، اتاق با پنجره می تواند تا 20 درجه گرمتر از سایر نقاط خانه باشد. در طول تابستان این مسئله به ضرر شما می تواند باشد چرا که باید انرژی الکتریکی زیادی بریا سیستم های خنک کننده مصرف نمایید.

یکی از راه حل هایی که برای جلوگیری یاز این اتفاق می توانید استفاده کنید، استفاده از پارچه های رنگ تیره برای پنجره های ساختمان است. البته این روش چندان مورد علاقه خانوم ها نمی تواند باشد چرا که ظاهر خانه را کمی نا خوش آیند می کند. این ظروف کار خوب انجام می دهند، اما اتاق را بسیار تاریک می کنند،

راه حل جدیدی که یان روزها از محبوبیت زیادی برخوردار است، استفاده از عایق بازتاب دهنده برای پنجره است.

گرما همیشه به سمت مناطق خنک تر در حال حرکت است. در حالی که با استفاده از عایق بازتاب دهنده برای پنجره، مسیر حرکت حرارت به سمت فضای بیرون تغییر پیدا می کند. به این معنا که حرارت دقیقا به جای برمی گردد که از آنجا آمده است. بنابراین با استفاده از این نوع عایق، فضای داخلی ساختمان شما دیگر با حرارت خورشید، گرم نخواهد شد.

استفاده از عایق بازتاب دهنده در پنجره

استفاده از این نوع عایق برای همه افراد ساده است، چرا که هم انعطاف پذیر است و هم اینکه به روش های خاص جهت برش عایق نیازی نیست. از طرف دیگر، بر خلاف سایر انواع عایق، خود فرد قادر به نصب آن نیز هست، چرا که برای سلامتی وی ضرری ندارد.

مزیت استفاده از عایق بازتاب دهنده برای پنجره :

مزیت استفاده از عایق بازتاب دهنده برای پنجره این است که به شما این امکان را می دهد که هر زمان که به آن نیاز نداشتید، آن را از شیشه جدا کرده و از نور طیبعی به عنوان مثال در زمستان بهره ببرید.

همراهان عزیز اگر در رابطه به خرید عایق بازتاب دهنده برای پنجره سوالی دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.