یکی از مهمترین قسمت های خانه که بخش عظیمی از گرما از طریق آن وارد ساختمان می شود، سقف است. شما می توانید با استفاده از انتخاب عایق مناسب و عایق کاری سقف، میزان مصرف انرژی را تا 97 درصد کاهش دهید. یکی از عایق هایی که برای سقف استفاده می شود، عایق بازتاب دهنده یا عایق انعکاسی است. بر اساس مطالعاتی که انجام شده است با استفاده از این عایق می تواند دما را تا 30 درجه کاهش داد و در نتیجه کاهش چشمگیری در مبلغ قبوض برق داشت. با استفاده از این نوع عایق نه تنها می توانید میزان مصرف انرژی را کاهش دهید بلکه می توانید کارآیی سیستم های خنک کننده و البته گرمایشی را ارتقا دهید.

معمولا برای جلوگیری از هدر رفت انرژی حرارتی، استفاده از عایق های حرارتی پیشنهاد می شود. در این حالت شما باید هنگام ساخت ساختمان و یا بعد از ساخت از این عایق در لایه داخلی خانه استفاده کنید. استفاده از عایق حرارتی باعث می شود که شما در زمستان خانه ای گرم و در تابستان خانه ای خنک داشته باشید. اما شما می توانید به جای استفاده از این نوع عایق و نصب از داخل، از عایق انعکاسی استفاده کنید و از آن در بیرون از ساختمان خود استفاده کنید.

مزیت استفاده از این عایق این است که دیگر نیاز به تعمیر خانه نداشته و بدون خرابی برخی از نقاط خانه، از این عایق برای جلوگیری از ورود حرارت به داخل ساختمان استفاده کنید.

نصب عایق انعکاسی چگونه انجام می شود؟

چیزی که در بین این نوع عایق و سایر عایق ها متفاوت است، نحوه عملکرد آنهاست. شما با استفاده از عایق حرارتی مانند فوم و … حرارت به جذب می کنید ولی با استفاده از عایق انعکاسی حرات را بازتاب می دهید. این بازتاب در ایده آل ترین حالت ممکنه می توانید چیزی حدود 97 درصد باشد. بنابراین حرارت به داخل خانه انتقال نیافته و میزان مصرف انرژی گرمایشی و سرمایشی کاهش پیدا می کند.

راهنمای نصب عایق انعکاسی :

راهنمایی های زیر برای کمک به کاهش زمان کار در هنگام نصب عایق انعکاسی ارائه شده است و پروژه نصب و راه اندازی را سریع تر جلو می برد.

نصب عایق را برای سقف در ساعات اولیه صبح شروع کنید چرا که در این زمان است که دمای سقف در حداقل مقدار خود قرار دارد.

تمام تجهیزاتی که برای نصب عایق نیاز دارید را همراه خود داشته باشید تا هنگام نصب عایق وقفه ایجاد نشود.

اگر سقف یا اتاق شیروانی شما دارای نور کافی نیست، حتما از چراغ قوه استفاده کیند تا دید کافی به تمام جوانب عایق داشته باشید. در غیر این صورت اگر عایق کاری شما کامل انجام نشود، نمی توانید انتظار عملکرد درست از عایق خود را داشته باشید.

برای این که عایق را به درستی روی سطح پخش کنید سعی کنید در نقطه مرکزی سقف بایستید.

نصب عایق انعکاسی چگونه انجام می شود؟

همراهان عزیز نصب عایق انعکاسی برای افراد متخصص بین 2 الی 3 روز زمان می برد چرا که باید در ساعات سرد انجام شود. اما اگر خودتان تمایل به انجام این کار دارید، احتمالا به یک هفته زمان نیاز خواهید داشت. اگر سوالی در رابطه با انتخاب این عایق در شرایط مختلف دارید، از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.