عایق به ماده ای گفته می شود که با استفاده از آن می توانید محیط داخلی را ایزوله از شرایط آب و هوایی که بیرون قرار وجود دارد، کنید. عایق کاری کانتینر برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است چرا که به نوعی خانه آنها محسوب می شود. به عنوان مثال افرادی که در اثر زلزله در کرمانشاه، از این تجهیزات برای ادامه زندگی خود استفاده می کنند. اما مسئله مهمی که وجود دارد این است که متناسب با شرایط جغرافیایی که شما دارید، انتخاب عایق متفاوت خواهد وبد. به عنوان مثال ممکن است یک منطقه به دلیل رطوبتی که دارد نیاز به عایق رطوبتی هم داشت باشد، در حالی که منطقه دیگر به دلیل شدت نور آفتاب به عایق انعکاسی نیاز دارد.

اهمیت عایق کاری کانتینر چیست؟

عایق کاری کانتینر دقیقا به دلیل اهمیت عایق کاری ساختمان انجام می شود. شما زمانی که از یک محیط بسته استفاده می کنید، قطعا نمی خواهید که دمای محیط داخل و بیرون تحت تاثیر هم باشند. برخی مواقع شما قصد نگهداری مواد خوراکی را در کانتینر دارید که برای محافظ از آنها انجام عایق کاری کانتینر را ضروری می بینید. از طرف دیگر موادی که بریا ساخت کانتینر ها مورد استفاده قرار می گیرد معمولا فلزی بوده و باعث می شود که حرارت به راحتی از بیرون به داخل و برعکس انتقال پیدا کند. به همین دلیل است که استفاده از عایق حرارتی از اهمیت ویژه ای برای هر محیط بسته چه در تابستان و چه در زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است.

عایق کاری کانتینر چگونه انجام می شود؟

هنگام انتخاب عایق برای عایق کاری کانتینر به چه مواردی باید توجه کرد؟

هر نوع عایقی دارای مزایا و معایب خود می باشد. بنابراین این که شما کدام را انتخاب می کنید دقیقا به این بستگی دارد که از عایق چه چیزی انتظار دارید. پس بهتر است که هنگام انتخاب عایق به موارد زیر توجه داشته باشید تا بتوانید درتس انتخاب کنید.

عوامل اصلی برای ارزیابی گزینه های موجود برای عایق کاری کانتینر شما عبارتند از:

عملکرد عایق :

شما باید اطلاعات کافی در رابطه با عملکرد عایق را داشته باشید. به این معنا که برای چه آب و هوایی منساب است و همچنین اینکه تحتث تاثیر چه عواملی قرار می یگرد. به عنوان مثال برای کدام گازهای موجود در محیط نمی تواند خوب عمل کند.

پارامتر R-value :

برای اینکه متوجه میزان انتقال حرارت توسط عایق شوید، باید نگاهی به پارامتر R-value داشته باشید. هرچه که این پارامتر بیشتر باشد، مقاومت عایق شما در برابر انتقال حرارت بیشتر است.

عایق کاری کانتینر چگونه انجام می شود؟

میزان نشتی هوا :

یعنی این که سلول بندی عایق به چه صورتی است و چقدر از هوا را از خود عبور می دهد.

مقومت در برابر رطوبت :

رطوبت در هر شرایط آب و هوایی کم و زیاد وجود دارد. برای محیط هایی که رطوبت زیاد است، استفاده از عایق هایی مانند فایبرگلاس توصیه نمی شود.

سازگازی با محیط زست :

برخی از عایق ها از بازیافت سار مواد ایجاد می شوند که باعث می شود انتخاب خوبی برای سلامت محیط زیست باشند. اما توجه داشته باشید که برخی مواقع این عایق ها برای سلامتی انسان ضرر دارد چرا که موجب ایجاد انواع حساسیت ها در آنها می شود.

همراهان عزیز اگر به دنبال انتخاب عایق برای عایق کاری کانتینر هستید، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.