در مقاله قبلی، مهمترین نکاتی را که باید در زمینه عایق کاری کانتینر مد نظر داشته باشید را به شما معرفی کردیم. همچنین دلیل اهمیت استفاده از عایق حرارتی در شرایط آب و هوایی مختلف را نیز به شما گفتیم. اما در این مقاله می خواهیم به شما انواع عایق پتویی برای کانتینر را به شما معرفی کنیم، تا انتخاب بهتری داشته باشید و از هزینه ای که برای انجام این کار می کنید، بهترین نتیجه را بگیرید.

عایق هایی که در این مقاله به شما معرفی می کنیم را در دسته های مختلف قرار می دهیم، که انتخاب نهایی آنها به شرایط مختلفی بستگی دارد. پس اگر نمی دانید که کدام یک برای شما بهتر است، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید و با توصیف شرایط کانتینر و آب و هوایی که در آن هستید، مشاوره ما را دریافت کنید.

توجه :هنگام خرید عایق، ممکن است با مواردی رو به رو شوید که دارای فاکتور سبز هستند. به عبارت دیگر، ساختار این عایق ها به گونه ای است که استفاده از آن ها را برای محیط زیست بی خطر می سازد. اما این عایق ها دارای قیمت بالایی هستند، که باعث می شود بسیاری از افراد سمت آنها نروند. پس تا زمانی که اولویت شما، سالم بودن محیط زیست نیست، سراغ این عایق ها نروید.

عایق پتویی Blanket برای کانتینر

استفاده از عایق پتویی برای کانتینر :

همان طور که از نام این عایق مشخص است، شما می توانید همان گونه که از پتو در زمستان برای گرم کردن خود استفاده می کنید، از این عایق که در سایز های مختلفی نیز به فروش می رسند، برای کانتینر خود استفاده کنید. تقریبا در بیشتر موارد از الیاف فیبر که به صورت فشرده در کنار یکدیگر قرار داده شده اند، عایق پتویی ساخته می شود که باعث بهبود عملکرد عایق در مقابل گذر هوا می شود.

هزینه استفاده از این عایق پتویی برای کانتینر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و نصب ساده ای دارد.

انواع موادی که برای ساخت عایق پتویی استفاده می شوند، عبارت هستند از :

  • فایبر گلاس – ساخته شده از شن و ماسه که بیشتر از شیشه بازیافت تشکیل شده است و به الیاف نازک تبدیل شده اند.
  • سنگ / معدنی / پشم سرباره – شبیه به فایبرگلاس بوده، اما ساخته شده از مواد معدنی / سرامیک، و یا از “سرباره” که یک محصول جانبی تولید فلز است.
  • پنبه – ساخته شده از پنبه، اغلب به رنگ آبی است چرا که از لباس های مختلف مانند جین ساخته می شوند.
section_image_162

عایق پتویی Blanket برای کانتینر

همراهان عزیز این نوع عایق در برابر نفوذ بخار هوا، مقاومت ندارد. به همین دلیل حتما باید همراه با آن از عایق های رطوبتی استفاده کنید. اگر در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

توجه داشته باشید بسته به جنس نوع کانتینر شما، در برخی مواقع نیازی به استفاده از عایق حرارتی نیست. چرا که خود دیواره ها باعث جذب رطوبت می شوند. پس قبل از خرید عایق رطوبتی، در مورد جنس دیواره ها تحقیق کنید.

همچنین توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از برخی الیاف برای ساخت عایق پتویی برای کانتینر ، ممکن است انواع حساسیت های پوستی، بینایی، تنفسی و … برای فرد ایجاد شود. پس بهتر است قبل از استفاده از این مواد حتما از تجهیزات خاص، مانند ماسک، دستکش، عینک و … برای نصب استفاده کنید.