در مقاله های قبلی که در رابطه با عایق کاری کانتینر صحبت کردیم، عایق پتویی را مناسب ترین عایق برای عایق کار این ساختمان معرفی کردیم. اما در بازخوردی که از سوی شما عزیزان دریافت کردیم، نیاز دیدیم که در این مقاله به معرفی انواع عایق برای کانتینر بپردازیم تا اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید. چرا که بسیاری در رابطه با انواع عایق حرارتی و صوتی در شرایط مختلف جغرافیایی سوال کرده اند.

انواع عایق برای کانتینر :

عایق فومی گسترش یافته یا Expanded Foam :

این نوع عایق معمولا به صورت تخته ای و پانل های بزرگ به اندازه سقف های ساختمان ها ساخته می شوند. نصب این عایق توسط افراد معمولی نیز امکان پذیر است چرا که تنها با یک چسب به راحتی در محل مورد نظر قرار داده می شوند. نصب عایق فومی گسترش یافته سریع انجام می پذیرد مگر اینکه شما مجبور باشید برش های زیادی برای استفاده از این عایق در مکان های مختلف ایجاد کنید. مقدار R-value در هر اینچ از این عایق بسیار بیشتر از سایر انواع عایق هایی است که در این مقاله به آنها پرداخته می شود.

همان طور که می دانید دیوارهای یک کانتینر معمولا دارای بش های خاصی است. پس بهتر است هنگام خرید عایق فومی گسترش یافته نوعی را انتخاب کنید که این بشر ها را پوش دهد. در غیر این صورت نمی توانید انتظار عملکرد درست را از عایق داشته باشید.

معرفی انواع عایق برای کانتینر

عایق فوم پلی اورتان :

فوم سلول باز – این نوع عایق ها متراکم نیستند، به همین دلیل است که به آنها سلول باز گفته می شود. این فضاهای خالی در عایق با هوا پر می شود که منجر به داشتن بافت اسفنجی و همچنین مقدار پایین R-value می شود.

فوم سلول بسته – در این نوع فوم از دمنده های خاص برای پر کردن این فضاهای خالی استفاده می شود تا بتوان ویژگی هدایت گرمایی را در آنها به حداقل رساند و در نتیجه مقدار R-value را در آنها افزایش داد.

عایق فوم پلی استایرن :

اکسترود شده (EPS) – از دانه های کوچک پلاستیکی تشکیل شده است که با هم ترکیب شده اند.

گسترش یافته (XPS) – در ابتدا به صورت یک ماده مذاب است اما سپس به فرم یک ورق فشرده شده در می آید.

عایق Polyisocyanurate :

این نوع عایق شبیه به همان پلی اورتان است اما سفتی بیشتری دارد.

معرفی انواع عایق برای کانتینر

عایق فوم اسپری :

این نوع عایق را می توایند با استفاده از تجهیزات مخصوص از حالت فومی به جامد تبدیل کنید. استفاده از این عایق فومی به عنوان عایق برای کانتینر می تواند گزینه خوبی باشد چرا که می تواند برای تمامی لبه های ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد.

البته برای نصب این عایق بهتر است که از یک متخصص استفاده کنید چرا که در همه شرایط آب و هوایی خصوصا جایی که بادهای زیادی می وزد، نصب این عایق متفاوت خواهد بود.

بهترین فومی که به عنوان عایق برای کانتینر می تواند مورد استفاده قرار گیرد، عایق فوم پلی اروتان سلول بسته است. چرا که مقدار R-value آن بالا است.

همراهان عزیز، عایق برای کانتینر می توان انواع مختلفی داشته باشد. این که شما کدام یک را انتخاب می کنید، به شرایط خودتان بستگی دارد. ممکن است آب و هوا به اندازه ای گرم باشد، که شما نیاز به استفاده از عایق انعکاسی داشته باشد. پس بهتر است قبل از انتخاب عایق، با مشاوران ایریک در ارتباط باشید.