در اکثر مقاله های که در رابطه با عایق کاری ساختمان مطالعه کرده اید، حتما با این عبارت رو به رو شده اید که با استفاده از عایق کاری ساختمان می توانید هزینه های خود را به شدت کاهش دهید. اما زمانی که تصمیم به انجام این کار می گیرید، با هزینه ای احتمالا زیاد مواجه می شوید! البته این که هزینه استفاده از عایق صوتی ، عایق حرارتی، عایق رطوبتی شما چقدر باشد، به عوامل مختلفی از جمله شرایط آب و هوایی بستگی دارد. به همین دلیل است که در این مقاله، می خواهیم پاسخ سوال شما را در مورد ارزان ترین عایق حرارتی بدهیم.

همان طور که می دانید ما از عایق حرارتی استفاده می کنیم تا به نوعی مسیر عبور حرارت و انرژی گرمایی را متوقف کنیم. عایق های انعکاسی و باز تاب دهنده نیز را به نوعی می توان عایق حرارتی در نظر گرفت با این تفاوت که به جای جذب حرارت، آن را بازتاب می دهند.

استفاده از عایق شاید به ظاهر برای شما تفاوتی ایجاد نکند، اما با داشتن آن در قسمت های از خانه مانند گاراژ، استخر، در پارکینگ و … به راحتی می توانید متوجه اثربخشی آن هم در کنترل دمای خانه و هم در کاهش میزان قبض های خود شوید.

ارزان ترین عایق حرارتی

ارزان ترین عایق حرارتی چه ویژگی دارد؟

بسیاری از افراد زماین که برای خرید عایق به ما مراجعه می کنند، یکی از مهمترین معیارهایی که برای انتخاب عایق در نظر دارند، قیمتش است.

قبل از هر چیز باید در نظر داشته باشید که ارزان ترین عایق حرارتی شاید در ابتدا هزینه های شما را کاهش دهد اما قطعا در دراز مدت نمی تواند شما را به هدف اصلی یعنی کاهش میزان مصرف انرژی برساند.

یکی از فاکتورهایی که برای انتخاب عایق باید مد نظر داشت ، اندازه R-Value است. معمولا هرچه که مقدار این پارارمتر بیشتر باشد، می توان اثر بخشی بهتری از آن انتظار داشت. اما نکته ای که وجود دارد این است که به مرور زمان، مقدار این پارامتر 2 الی 3 درجه کاهش پیدا می کند. پس اگر شما یکی از ارزان ترین عایق حرارتی را انتخاب کرده باشید، چون از همان ابتدا مقدار R-Value آن کم بوده است، بعد از گذشت مدتی خودتان به راحتی متوجه کاهش عملکرد عایق خواهید شد.

پس بهتر است که از همان ابتدا عایقی را انتخاب کنید که با شرایط جغرافیایی و ساختمان شما تطابق داشته و نیازهای شما را برطرف می کند.

ارزان ترین عایق حرارتی

معرفی انواع عایق حرارتی ارزان :

این عایق ها، با توجه به میزان R-Value متوسطی که دارند، جزء عایق های ارزان محسوب می شوند که باز هم تاکید می کنیم، متناسب با شرایط ساختمانی شما می توانند خوب و یا بد باشند!

گاهی اوقات به دلیل این که مشتری عایق ارزانی را انتخاب می کند، تصور می کند برای افزایش بهره وری آن می تواند از چند لایه روی هم استفاده کند که تصور غلطی است. از طرف دیگر این فکر باعث می شود که هزینه ای که برای خرید عایق می کنید، بالا رود.

پس بهتر است که به جای این که به دنبال ارزان ترین عایق حرارتی باشید، به دنبال مناسب ترین آن بوده تا بتوانید از هزینه ای که برای انجام این کار می کنید، نتیجه مورد نظر را دریافت نمایید. پس اگر برای انتخاب عایق نیاز به مشاوره داشتید، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.