همان طور که می دانید شما برای گرم نگهداشتن یا سرد نگهداشتن یک محیط به عایق حرارتی نیاز دارید. فرقی نمی کند که شما در چه شرایط آب و هوایی زندگی می کنید، باید از یکی از انواع عایق حرارتی برای بهینه سازی مصرف انرژی استفاده کنید. اما جالب است بدانید که علاوه بر عایق کاری لوله های ساختمان جهت گرم نگهداشتن آب ، شما لوازمی نیز استفاده می کنید که باید آب درون آن را گرم نگهدارید. در مقاله های قبلی ما روش عایق کاری یخچال مسافرتی را به شما آموزش دادیم. در این مقاله همراه ما باشید تا روش های گرم نگهداشتن آب را به شما آموزش دهیم.

برای ساختن فلاسک از مواد مختلفی استفاده می شود که معمولا یکی از لایه های بیرونی آن را عایق بازتاب دهنده یا عایق تابشی تشکیل داده است. اما برخی از فلزات مانند مس و فولاد به راحتی گرما را از خود عبور داده و اگر آب داغی درون ظرف وجود داشته باشد، به راحتی حرارت خود را از دست داده و یخ می کند. اما نگران نباشید، چرا که طیف وسیعی از عایق وجود دارد که با استفاده از آن می توانید آب را گرم نگهدارید.

عایق های مناسب برای گرم نگهداشتن آب

عایق فایبرگلاس

فایبر گلاس شامل رشته های شیشه ای بافته شده برای ساخت یک نوه پارچه است. وجود محفظه های هوایی که بین این رشته ها قرار دارد، شرایط انتقال حرارت را سخت و دشوار می کند. از این عایق برای عایق کاری انواع دیگ، لوله های آب گرم و … جهت گرم نگهداشتن آب استفاده می شود.

بیشتر بخوانید :

عایق فومی

عایق فوم ساخته شده از پلاستیک پلیمری مشتق شده از نفت خام است. این عایق نیز برای گرم نگهداشتن آب مخوصا برای لوله های آب گرم مشابه با فایبرگلاس استفاده می شود. در این عایق هم به دلیل وجود محفظه های هوایی، انتقال حرارت امکانپذیر نیست.

روش های گرم نگه داشتن آب چیست؟

فلاسک حرارتی

اکثر مسافران ارزش یک فلاسک حرارتی با کیفیت خوب را برای گرم نگهداشتن چای، قهوه و نوشیدن شکلات داغ می دانند. یکی از ایده های اصلی برای ساخت این وسیله این است که از دو محفظه با وجود یک فاصله هوایی استفاده شود. یعنی بین این دو محفظه یک فاصله هوایی وجود دارد که مشابه با دو عایق دیگر، انتقال حرارت را مشکل می سازد.

بیشتر بخوانید : عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی

فوم پلی استایرن

فوم پلی استایرن همانند عایق فوم ساخته شده است اما برای ساخت ظروف آشامیدنی استفاده می شود. مهمترین برتری که این عایق نسبت به سایر رقبای خود دارد، کم هزینه بودن آن است.

بنابراین اگر شما در صنعت ساخت فلاسک یا هر وسیله دیگری که جهت گرم نگهداشتن آب مورد استفاده قرار می گیرد، در حال فعالیت هستید، برای ارتقای کیفیت محصولات خود باید از یک عایق خوب استفاده کنید. اگر در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.