با وجود تنوعی که در میان عایق های حرارتی وجود دارد، اگر شما بخواهید از این نوع عایق برای صرفه جویی در میزان مصرف انرژی استفاده کنید، با محدودیتی رو به رو نخواهید بود. اما هر کدام از این عایق ها صرف نظر از این که چه ویژگی هایی دارند، دارای معایب و محاسن خاص خودشان هستند. این که آیا یک عایق حرارتی ارزان می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد یا نه، به عوامل مختلفی مانند شرایط آب و هوایی محل سکونت شما دارد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با موادی که برای تولید عایق حرارتی استفاده می کنند، آشنا سازیم.

برای تولید عایق حرارتی از چه موادی استفاده می شود؟

فایبرگلاس

عیاق فایبرگاس یکی از رایج ترین عایق های حرارتی است که برای انواع خانه ها و ساختمان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل اصلی محبوبیت آنها شیوه ای سات که برای ساخت آنها مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق از رشته های شیشه ساخته شده است که بافت آنها به هم در نهایت منجر به تولید عایق حرارتی فایبرگلاس می شود.

7 موادی که برای تولید عایق حرارتی استفاده می شوند : قسمت اول

اگر در مورد این عایق به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید :

توجه :  به دلیل این که این نوع عایق از موادی مانند پودر سیلیکون و شیشه ساخته شده است، دست زدن مستقیم به آن به هنگام نصب اصلا توصیه نمی شود. به همین دلیل بهتر است برای جلوگیری از آسیب رسانی به ریه و چشم هایتان از افراد متخصص جهت نصب آن استفاده کنید. این عایق به طور کلی غیر قابل اشتعال است و مقدار R-value آن بین 2.9 الی 3.8 متغیر است. اگر بودجه شما برایی عایق کاری ساختمانتان کم است، این گزینه می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

پشم معدنی

پشم معدنی تنها یک عایق نیست؛ بلکه ترکیبی از بسیاری از مواد لازم برای تولید عایق حرارتی است. این نوع عایق را می توان همان عایق پشم شیشه ای دانست که از فایبرگلاس و و مواد شیشه ای بازیافت تولید شده است. در حالت دیگر می توان عایق پشم معدنی به عنوان عایق پشم سنگ در نظر گرفت، که از سنگ بازالت ساخته شده است. در نهایت باز می توان این عایق را به عنوان عایق پشم سرباره در نظر گرفت به دلیل آنکه از سرباره برای تولید عایق حرارتی که به طور مستقیم از کارخانه فولاد می آید، استفاده می شود.

این نوع عایق به دلیل آنکه احتمال احتراق در آن به دلیل بالا بودن دما وجود دارد، معمولا در شرایط آب و هوایی معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. محدوده R-Value آن نیز مشابه فایبرگلاس حدود 2.8-3.6 است.

7 موادی که برای تولید عایق حرارتی استفاده می شوند : قسمت اول

سلولز

اگر می خواهید از محیط زیست مراقبت ویژه ای داشته باشید، بهتر است که برای تویلد عایق حرارتی از سلولز استفاده کنید. این نوع عایق از بازیافت سایر مواد مانند کارتن، کاغذ و … تولید می شود. محدوده R-Value این عایق رنج وسیعی را شامل می شود که چیزی بین 3.1 الی 37 متغیر است. به دلیل کم بودن منافذ در این عایق، اگر احتمال آتش سوزی در ساختمان وجود دارد، بهتر است که از این عایق استفاده شود چرا که به شدت در مقابل انتشار حرارت و آتش مقاوم است.

همراهان عزیز در قسمت دوم از سری مقالات ایریک، می توانید از سایر موادی که برای تولید عایق حرارتی استفاده می شوید، آگاه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره 09120614437 تماس بگیرید.