دلایل زیادی وجود دارد که نیاز به عایق بندی صدا برای دیوار داریم. برای انتخاب بهترین نوع عایق صوتی، باید به این نکته در ابتدا توجه کنیم که چه عواملی موجب سر و صدا شده است. با عایق آیریک همراه باشید.

انواع صدا

  • سر و صداهایی که بدون ضربه ایجاد می شود. به طور معمول از ترافیک می توان نام برد. یا در صورت نازک بودن دیوارها، صداهایی که از رادیوها و تلویزیون های همسایگان شنیده می شود. در واقع این نوع سر و صداها بسیار رایج است.
  • سر و صداهای ناشی از ضربه، به عنوان یکی از بدترین موارد گزارش شده می باشد. اگر منزل شما در کنار کارگاه، کارخانه یا هر مرکزی که سر و صدای شدیدی داشته باشد حتما نیاز به عایق صوتی برای رهایی از سر و صدا پیدا خواهید کرد.

مزایای عایق بندی صدا برای دیوار

همانطور که همه ما می دانیم آلودگی صوتی استرس زا است. واضح است که ما حتی این مشکل را نیز آلودگی نامیدیم. چرا که این سر و صدا ایجاد مزاحمت می کند. افرادی که در نزدیکی فرودگاه ها زندگی میکنند شبها خواب درستی ندارند. در حقیقت، یکی از رایج ترین سوالاتی که ما با آن مواجه هستیم، این است که آیا می توان راه حلی برای بر طرف کردن آن پیدا کرد؟ بسیاری از صاحب خانه ها اولین آپارتمان خود را با امید به زندگی شاد و سالم خریداری می کنند. سر و صدایی که خواب آن ها را مختل کند یک کابوس بین همسایگان و اعضای آن خانواده می شود. عایق بندی صدا برای دیوار موجب کاهش استرس می شود. سر و صدا یکی از علل عمده بسیاری از مشکلات سلامت از جمله بیماری قلبی است.

عایق صوتی برای دیوار

رفع سر و صدای بین دیوارها

در مجتمع ها که خانه ها نسبتا نزدیک به یکدیگر هستند؛ یکی از مسائل رایج آلودگی صوتی است. عایق صوتی برای رهایی از سر و صدا اغلب تنها راه پیش رو است. با این حال، اگر به درستی نصب نشده باشد، می تواند یک هدر رفتن پول باشد. فضاهای اداری و همچنین اتاق های مجالس، اتاق های جراحی های دکتر و … به علت سر و صدایی که تولید می کنند نیاز به عایق صوتی دارند. ترجیحا، دیوارها در مقابل منبع صوتی، باید عایق بندی شود.

با این حال عایق بندی صدا برای دیوار همیشه راه حل نیست، زیرا آلودگی صوتی در هوا حمل می شود. در اغلب موارد، ترکیبی از عایق بندی سقف و همچنین پنجره ها و دیوارها باید انجام شود.

کاربرد

نصب عایق با قابلیت چارچوب ساخت و ساز دیوار ساخته شده در برابر دیوار شروع می شود. ثانیا، اطمینان از این حاصل کنید که فضای ساختار و همچنین فضای حفره   برای عایق امکان پذیر است. در حقیقت، ضروری است که یک فضای حفره بین عایق و دیوار جدید ایجاد شود. گچ چوب نباید کمتر از 12 میلی متر ضخامت داشته باشد.

شبکه کشی خالصی مناسب
یک فضای حفره حداقل 25 تا 50 میلیمتر را ترک کنید
ENERGYLITE 475 را حداقل 75 میلی متر ضخامت نصب کنید
در نهایت، گچ و دیوار را کامل کنید
پرده های سنگین را نصب کنید
نصب عایق ecose برای دیوارها

ذکر این نکته ضروری میباشد که نصب پرده های آکوستیک سنگین مفید خواهد بود. البته باید به این نکته توجه داشت که در حالت ایده آل، پرده ها باید به اندازه کافی بلند باشند تا بتوانند آنها را فانکشن کنند. در نتیجه پرده ها به عنوان یک مانع صوتی عمل می کنند که میزان آلودگی صوتی را از طریق پنجره کاهش می دهد.

نصب عایق سقف آکوستیک
به یاد داشته باشید هنگام نصب سقف عایق بندی، همه مواد عایق بندی سقف دارای ویژگی های صوتی خوب نیستند. باید توجه داشت که در این برنامه ها، عایق با NRC بالا (ضریب کاهش نویز) ضروری است.

در واقع، ایزو Ecose 135mm دارای یکی از بالاترین مقدار NRC در 1.13 است و به وسیله 135 میلی لیتر Aerolite با NRC 1.05.

هنگامی که تمام کارهای داخلی تکمیل شده است، پانل های جذب صدا نیز ایده آل می باشند.

 

مشاوران و همکاران ما در شرکت عایق آیریک آماده هرگونه مشاوره و همکاری با شما می باشند.