یکی از مشکلات عمده ی افراد آپارتمان نشین انتفال صدا بین طبقات است. در حقیقت به این دلیل که در گذشته ساختمان ها بسیار ساده و بدون به کار بردن تجهیزات ساختمانی، ساخته می شدند، بیشتر افارد ساکن آپارتمان های قدیمی با این مشکل مواجه هستند و علت این است که از هیچ گونه عایقی در بین طبقات ساختمان استفاده نشده است. اما امروزه با ارائه ی بهترین نوع عایق صوتی ساختمانی  در بسیاری از ساختمان ها، این مشکل حل شده است و با به کار گیری عایق بندی صدا  بین طبقات مشکل انتقال صدا تا حد زیادی بر طرف شده است.

اما به منظور عایق کاری صوتی در بین طبقات ساختمان، ابتدا باید تشخیص دهید که چه نوع صدای یا نویزی ایجاد مزاحمت می کند. بیشترین مشکلات را نویزهای  Airbourne و سپس، نویزهای Impact ببرای ساکنان ساختمان ها به وجود می آورد. که در ادامه در مورد این دو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چرا ازعایق صوتی کف آپارتمان استفاده کنیم؟

اکثر اوقات افراد با دیدن ظاهر یک آپارتمان و زیبایی های آن، به مسئله ی نویز و سرو صدا فکر نمی کنند و تنها با دردین ظاهر زیبای آن، آن محل را برای زندگی انتخاب می کنند. اما باید بگوئیم که  صدایی که از بینطبقات به داخل ساختمان منتقل می شود در دراز مدت می تواند مشکل ساز شود و آرامش فرد ساکنان را از بین ببرد. به طور مثال صدای راه رفتن افراد از طبقه ی بالاتر به طبقات پائین، برای ساکن طبقه ی پائین مشکل ایجاد خواهد کرد که این نوع نویز از نوع Impact Noise می باشد و شاید تا کنون پیش آمده باشد که شاهد اعتراض ساکنان طبقات پائین به ساکنان طبقات بالاتر برای این مشکل، بوده باشید.

عایق صوتی کف آپارتمان

صدای Airborne  چیست؟

این نوع صدا اغلب با عنوان صدای محیط نیز شناخته می شود. صداهایی که با زنگ تلفن، یا هنگام صحبت کردن افراد با تلفن، یا هنگام استفاده از رادیو و تلویزیون به وجود می آید. این صداها از طریق هوا منتقل می شوند به همین دلیل به آن ها صداهای Airborne  گفته می شود.

صدای Impact چیست؟

این صداها، صداهای مستقیم هستند. صداهایی که مستقیما  بر اثر راه رفتن با کفش پاشنه بلند و به طور کلی ارتباط مستقیم یا کف ساختمان به وجود می آید حتی صدای پای افراد هنگام راه رفتن. صداهای  Impact  حتی باعث ایجاد لرزش در سقف می شود.

پس اگر بخواهیم یک تعریف کلی از نویز داشته باشیم باید بگویئیم، نویز به طور کلی عبارتست از صدایی که بین اشیا حرکت می کند و به گوش ما می رسد.

پس از آنچه گفته شد می توان نتیجه گرفت که تقریبا همه ی آپارتمان ها به این نوع عایق بندی نیاز دارند و با استفاده از عایق صوتی می توانند مانع از ورود انواع نویز به منزل یکدیگر شوند و آرامش بیشتری بر زندگی آن ها حاکم خواهد بود. اما این را هم بدانید که عایق بندی صوتی سقف ها اندکی هزینه بردار است. برای این منظور شما باید سقف منزل را بردارید از یک سقف متحرک استفاده کنید.

در حقیقت می توانیم بگوئیم آن دسته از صداهایی که بیشتر از همه می توانند مشکل ساز شوند و باید حتی الامکان برای حذف آن ها تلاش بیشتری نمود، نویزهای Airborne هستند. پس دوستان با به کارگیری روش های صحیح عایق بندی صوتی کف آپارتمان برای جلوگیری از انتقال صدا بین طبقات اقدام نمائید.

عزیزان در صورتی که پس از مطالعه ی مقاله ی فوق با سوال یا مشکلی مواجه شدید با ما تماس گرفته و سوال یا مشکل خود را با ما در میان بگذارید. هدف ما خدمت رسانی به شماست. لطفا با ما تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.