عایق کاری منزل باعث بهبود دمای هوا تا 4 الی 8 درجه ی سانتیگراد در تابستان می شود. پس این نشان می دهد که عایقکاری سقف به طور صحیح، از ملزومات یک ساختمان است. در این زمینه محصولات عایق حرارتی که R-values آن ها به 3.70 یا بیشتر می رسد، باید در عایقکاری سقف به کار برده شود. عایقکاری خانه با عایق های بی کیفیت و نامرغوب عملکرد خوبی نخواهد داشت و نتیجه ی مطلوبی ندارد. آیا می دانید که عایق کاری چگونه می تواند به بهبود دمای منزل کمک کند؟ آیا می دانید نقش عایق سقف در خنک کردن خانه در تابستان چیست؟ برای پاسخبه این سوالات تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

عایقکاری سقف درهمه ی کشورهای مهم جهان، امری اجباری است

همانطور که می دانید، گرمای جهانی و تغییر شرایط آب و هوایی فاکتورهای اصلی هستند که سیاره ی ما را تحت تاثیر قرار داده اند.در کشورهای آمریکایی و اروپایی دیوارها و زیر زمین و سقف و پنجره ها باید عایق کاری شوند. در حقیقت تا سال 2040 همه ی خانه ها باید دارای امکاناتی باشند که بهینه سازی مصرف انرژی کمک شود چرا که افت و خیز گرما بسیار شدید می شود. بنابراین خانه ها باید طوری ساخته شوند که هیچگونه انرژی هدر نرود.

بنابراین یکی از راه هایی که می تواند ما را به این هدف نزدیک کند این است که از عایق کاری مناسب و صحیح در خانه های خود استفاده کنیم، چرا که عایق کاری غلط و نامناسب تنها هدر دادن هزینه است.

نقش عایق سقف در خنک کردن خانه

چگونه عایق کاری سقف باعث خنک شدن خانه در تابستان می شود؟

برای پاسخ به این سوال لازم است تا مرحله به مرحله با ما پیش بیائید تا برای شما عزیزان بیان کنیم که چگونه یک عایقکاری مناسب سقف می تواند باعث خنک شدن خانه در فصل تابستان شود.

  1. اولا این را بدانید که زمانی که در طول روز دمای هوا افزایش پیدا می کند، و به 70 درجه می رسد، فضای سقف خانه مانند تولید کننده ی فشارحرارتی در تابستان عمل می کند.
  2. در نتیجه ی این افزایش حرارت در پشت بام خانه، سقف منزل تا 50 درجه افزایش دما پیدا می کند.
  3. به این ترتیب پشت بام در فصل تابستان گرمای مانند گرمای زیر زمین، در بالای سر شما ایجاد می کند. پر واضح است که این افزایش دما خانه ی شما را به شدت گرم می کند.
  4. در حقیقت عایقکاری منزل، با کاهش جریان دمای حبس شده در سقف بر اثر گرمای بام، باعث بهبود دمای هوا در تابستان می شود.
  5. پس این نکته بسیار مهم است که همه ی عایق ها باید مستقیما از بالا روی سقف قرار گیرد. در صورتی که عایق ها اشتباها در مسیر اشعه ی نور خورشید قرار گیرد، باعث افزایش گرما در فصل تابستان می شود.
  6. از هر دوسوی ابتدا تا انتهای سقف، عایق کاری نباید دارای هیچ شکافی باشد.

اگر در مورد انواع دیگر عایق به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید :

چگونه نتایج بهتری از عایقکاری سقف در تابستان داشته باشیم؟

  1. در روزهای داغ فصل تابستان، به خصوص زمانی که در منزل نیستید، پرده ها را بکشید تا از تابش بیش از حد نور به داخل و ایجاد حرارت جلوگیری کنید.
  2. زمانی که در خانه هستید برای مدت زمان کوتاهی پنجره ها را باز کنید تا دمای اضافه تولید شده از پنجره ها خارج شود.

در هنگام انتخاب عایق، به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • از شرکت هایی عایق خریداری کنید که معتبر و با تجربه باشند
  • شرکت های معتبر به علت اینکه خرید خود را به صورت عمده انجام می دهند، قیمت هایشان رقابتی و ارزان تر است.

همراهان همیشگی ایریک از توجه شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. در صورتی که با سوال یا مشکلی مواجه شده اید یا نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید، لطفا با شماره تلفن : 09120614437 تماس حاصل فرمائید.