همانطور که می دانید ذخایر انرژی و سوخت های فسیلی رو به اتمام هستند و بسیار توصیه می شود که به منظور امکان استفاده ی نسل های آینده از منایع انرژی در مصرف سوخت تا حد ممکن صرفه جویی کنید. عده ای از متخصصین و محققین در این زمینه استفاده از انرژی خورشیدی را پیشنهاد داده ا ند و با تولید آبگرمکن ها و پنل های خورشیدی تا حد زیادی در این مسیر قدم مثبت برداشته اند. یکی دیگر از راه های صرفه جویی درمصرف انرژی، جلوگیری از هدر رفتن آن از طریق بستن راه های نفوذ انرژی به بیرون از منزل است که یکی از مهم ترین آن ها پنجره ها هستند. شاید در خانه های قدیمی دیده باشید که گاهی به علت به کار بردن پنجره های قدیمی در زمستان از پنجره ها هوای سرد به داخل خانه وارد می شود و در تابستان بر عکس. پس یکی از بهترین راه های صرفه جویی در مصرف انرژی عوض کردن پنجره ها می باشد. در ادامه با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه شویدتا بدانید که پنجره ها تا چه حد می تواند در جلوگیری از هدر رفتن انرژی نقش داشته باشند.

جلوگیری از هدررفتن انرژی و کاهش هزینه ها

گفتیم که یکی از راه های مصرف کردن بهینه انرژی این است که از هدر رفتن آن جلوگیری شود.

  • اگر عملکرد پنجره های شما همانگونه که باید، باشد، در نتیجه نور و هوا به اندازه ی کافی از آن عبور می کند؛ اما بیش از آن باعث هدر رفتن انرژی و گرما در زمستان و ورود هوای گرم به داخل منزل در تابستان می باشد.
  • زمانی که تصمیم می گیرید پنجره های قدیمی منزل خود را با پنجره های جدید تعویض کنید، سعی کنید از میان آن هایی انتخاب کنید که به بهینه سازی مصرف انرژی کمک می کنند و متناسب با بودجه ی شما هستند.

در فصل زمستان پنجره ها می تواند گرما و نور را به منزل انتقال دهد و همچنین تهویه هوای مناسب باعث می شود که در مصرف انرژی صرفه جویی شود و به مصرف بهینه انرژی کمک شود. نصب پنجره های مناسب که به مصرف بدرست انرژی کمک می کند، می تواند تاثیر مستقیم بر کاهش هزینه مصرف انرژی داشته باشد و شما در قبض های پرداختی به وضوح شاهد این قضیه خواهید بود.

سوالی که در این جا وجود دارد این است که برای تعویض پنجره ها چه کنیم؟ چه بخش هایی از پنجره را به منظور کاهش هزینه ها و مصرف بهینه انرژی، می تواند عوض کرد؟

عوض کردن پنجره

عوض کردن پنجره به منظور کاهش هزینه ها

  • جایگزینی کلی پنجره قدیمی با یک پنجره جدید
  • جایگزینی کامل قاب پنجره
  • پنجره های طوفانی
  • استفاده از صفحات جدید درپنجره ها

پنجره هایی که اخیرا در بازار ارائه شده اند در ساخت ن ها گاز آرگون به کار رفته است و دارای نشان ستاره در مصرف بهینه انرژی هستند. بنابراین یک ایده ی بسیار خوب و کارآمد برای کاهش مصرف انرژی و هزینه ها، این است که بررسی نمائید و چنانچه پنجره های شما نیاز به تعویض شدن دارند، برای این کار سریعا اقدام نمائید. به این ترتیب هزینه ای که برای گرم کردن . سرد کردن خانه ی خود متحمل خواهید شد بسیار کاهش می یابد.

پس از آنکه برای عوض کردن پنجره ها تصمیم نهایی خود را گرفتید، مطمئن شوید که به درستی نصب شده اند که عملکرد آن ها هم صحیح باشد و کاهش هزینه ها به حداکثر برسد. بنابراین در هنگام عوض کردن پنجره به دو نکته باید توجه کنید، یکی انتخاب درست پنجره و دیگری نصب صحیح آن. پنجره ای که انتخاب می کنید باید متناسب باشد با نوع دیزاین و طراحی منزل شما، طرح اتاق ها و نقشه ی بازسازی ساختمان.

دوستان و همراهان گرامی، با توجه به آنچه گفته شد، چنانچه تصمیم گرفته اید منزل خود را تعمیر نمائید، بهتر است اگر پنجره ها قدیمی هستند و عبور هوا لابلای آن ها و از درزهای کناری پنجره به قدری است که کاملا احساس می شود ، حتما برای عوض کردن پنجره ها اقدام نمائید.

از توجه و همراهیتان بسیار ممنون و سپاسگزاریم. چنانچه در زمینه ی تعویض و نصب پنجره های خانه با سوال یا مشکلی مواجه شدید حتما ما را در جریان قرار داده و سوال و مشکل خود را با ما در میان بگذارید.