تا به حال به فکر عایق بندی ساختمان خود بوده اید؟ آیا می دانید نحوه عایق بندی ساختمان به چه شکلی است؟ تعویض عایق مربوط به چه زمانی است؟ برای پاسخ به سوالات ذکر شده و آشنایی با  انواع عایق های موجود با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه باشید.

عایق کاری منزل

عایق بندی از ورود شرایط بد محیطی به داخل خانه جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ دمای مناسب در محیط خانه می شود.  برای عایق بندی درست یک ساختمان باید فضای  مناسب برای این کار را پیدا کنید. ساختمانی که به درستی عایق بندی شده باشد، باید از سقف تا پایین پوشش داده شود، اما در بعضی از مواقع این کار به صورت کامل غیر ممکن است. انواع عایق بر اساس فاکتورهای مختلفی که در آن استفاده می شود، متفاوت است.

در ادامه مطلب با انواع عایق های مختلف آشنا خواهید شد.

عایق بندی اتاق زیر شیروانی

اگر شما در حال برنامه ریزی برای عایق بندی اتاق زیر شیروانی خود هستید، باید از عایق های سست یا batt استفاده کنید. عایق سست نسبت به عایق batt  ارزان قیمت‌تر است و در صورتی که به درستی نصب شده باشد،‌ پوشش بهتری خواهد داشت. قبل از فرآیند عایق سازی، باید هر نوع نشت هوا را ببندید و تعمیرات لازم را انجام دهید. فراموش نکنید که knee walls را نیز عایق بندی کنید. هنگام بازسازی، از باز گذاشتن فضای بین decks اطمینان حاصل کنید.

عایق کاری منزل

عایق بندی Air Ducts

Ducts برای کاهش هزینه های انرژی باید محکم به هم چسبیده و عایق بندی شده باشد. همیشه سعی کنید داکت ها را در فضای کناره نصب کنید تا به درستی عایق بندی شوند.

سقف کاذب

برای سقف کلیسای جامع، باید حتما یک فضای خالی بین decks و پشت بام برای عایق و تهویه وجود داشته باشد. همچنین برای این کار می بایست یک vent baffle در بین عایق بندی و پوشش سقف برای کانال تهویه نصب شود. مناسب ترین سطح عایق برای استفاده در سقف، R-30 batts است که به اندازه ضخامت R-25 batts می باشد. مقدار R به مقاومت حرارتی مواد مختلف عایق اشاره دارد. هر چه مقدار R یک ماده بالاتر باشد، عایق بندی آن در برابر سرما و گرما بهتر است. مقدار R عایق بستگی به نوع ماده، ضخامت و تراکم آن دارد.

دیوارهای عایق برای خانه های جدید و نیاز به بازسازی

در هنگام بازسازی، یکی از بهترین و سریع ترین راه های عایق بندی، استفاده از عایق blown-in است. عایق Blown-in در زمان نصب با استفاده از تکنیک پک فشرده، مانع از خروج هوای ساختمان به خارج از خانه می شود. اگر شما در حال ساخت یک خانه جدید هستید، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید، از جمله این گزینه ها می توان به structural insulated panels, insulating concrete forms و insulated concrete blocks اشاره کرد. کلیه این مواد به عنوان مواد ایزوله در نظر گرفته می شوند زیرا آنها با هدف افزایش مقدار R در یک ساختمان گذاشته می شوند.

عایق اساسی خانه

یک عایق اساسی می تواند باعث کاهش حشره، رطوبت و نفوذ اشعه رادیو اکتیو به خانه شود. مانند دیوارها، اگر شما تصمیم به استفاده از فرم های بتونی و بلوک های بتونی عایق بندی کنید، عایق بنیادی می تواند مورد توجه قرار گیرد. به طور معمول هنگام ساخت یک خانه جدید، ممکن است بخواهید قبل از backfilling آن را به صورت کلی عایق کنید.

عایق کاری منزل

عایق بندی Basements

نوع عایق در زیرزمین بستگی به عایق شدن یا نشدن در گذشته دارد. در ساختمان های جدید عایق، پل های حرارتی، اتلاف حرارت، رطوبت و مشکلات مرتبط با عایق بندی ضعیف را کاهش می دهد. عایق داخلی خانه را  از آتش سوزی و رطوبت محافظت نمی کند. انواع عایق هایی که در این مورد می توان مود استفاده قرار داد عبارتند از Blanket،  بلوک های بتونی ایزوله،‌ عایق کف،‌ عایق های بتنی، عایق Loose-fill و همچنین عایق Sprayed .

صفحات عایق بندی شده

Slabs on grade می تواند در عایق بندی اطراف محیط و کف مورد استفاده قرار بگیرد. در صورت ساخت ساختمانی جدید، ممکن است تنها در عایق کف آن از  اسلب استفاده شود. پایه های بتونی با عایق داخلی، مقاومت بیشتری به موریانه ها دارند، از این رو در آزمایشی بر روی اسلب در عایق کف سازندگان متوجه شدند که،  در جنوب شرقی ایالات متحده مردم گزارشاتی از هجوم موریانه ها بر روی عایق کف اسلب دادند که باعث نا امیدی و ناراحتی آنها شده است.

از توجه و همراهیتان بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.