شما قطعا از لزوم استفاده از عایق سقف آگاهی دارید و می دانید که پس از گذشت مدت زمانی مشخص، باید عایق سقف را تعویض کرد چرا که عایق سقف نقش بسیار مهمی در جلوگیری از هدر رفتن انرژی و مصرف بهینه آن دارد. به طور کلی برای ساختمان های تجاری و مسکونی خود نیاز به عایق با کیفیت و کم هزینه دارید؟ آیا می خواهید ابتدا ابعاد قسمت هایی که نیاز به عایق دارد را  اندازه گیری کنید تا بتوانید قیمت آن را تخمین بزنید؟ نمی توانید شرکت با تجربه و ماهری را در این زمینه پیدا کنید؟ با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه شوید تا به پاسخ مناسبی برای این سوالات دست یابید.

تخمین قیمت و ابعاد عایق سقف

تخمین ابعاد عایق با اطلاع از مفاهیم و نصب آن کار سختی نیست. در اینجا به برخی از مراحل و نکات مرتبط با تخمین ابعاد مورد نیاز عایق می پردازیم.

ناحیه های عایق

اولین قدم در تشخیص ابعاد، شناخت درست ناحیه یا الزامات عایق است. وزارت انرژی ایالت متحده دستورالعمل های خاصی را برای ارزش R بسته به مکانی که پروژه اجرا می شود، مقرر کرده است. ناحیه های مورد نیاز عایق بندی از 1 تا 7 متغییر اند، پس بنا بر ناحیه ی مورد نیاز عایق، کد و مقررات آن قسمت را بررسی کنید.

قیمت و ابعاد عایق سقف

تعیین نوع عایق

گام بعدی در این فرآیند تعیین نوع عایق است. از جمله انواع عایق های ساختمانی می توان به رول، Batts، Faced و Unfaced اشاره کرد.

اندازه گیری اتاق

برای تعیین مقدار عایق مورد نیاز، باید ارتفاع و طول دیوار هر اتاق را اندازه گیری کنید. طول دیوار را در ارتفاع آن ضرب کنید و فاصله بین ستون ها را نیز  محاسبه کرده و یادداشت نمایید تا بتوانید نوع عایق مورد نیاز خود را تشخیص دهید. هنگامی که محاسبات را انجام دادید مطمئن شوید که پنجره ها و درها را محاسبه نکردید. این مقدار برای فاصله‌ های غیر استاندارد و فضاهای بدون استفاده نیز حساب می شود.

مقدار رول را محاسبه کنید

پس از محاسبه قسمت‌ های مورد نیاز باید مقدار عایق مورد نیاز خود را براساس متر مربع حساب کنید. سپس مطمئن شوید که تولید کننده اندازه یا ابعاد عایق شما را داشته باشد.

نرم افزار عایق بندی

راه دیگر برای محاسبه و برآورد میزان عایق مورد نیاز، استفاده از نرم افزار عایق بندی است. بعضی از برنامه ها به شما اجازه می دهند که پروژه ها را به یکدیگر متصل کنید. نرم افزار QuickBooks  برای اتوماتیک کردن فرآیند و تخمین  مقدارعایق مورد نیاز از نقشه های ساختمانی استفاده می کند که برای این کار بسیار مناسب است.

برآورد مقدار و هزینه عایق

تا اینجا، شما تعیین کردید که ابعاد عایق مورد نیاز شما چقدر است، حال زمان تعیین هزینه برای نصب عایق است. هزینه هر متر مربع عایق به مقدار R-value و اسکلت اتاق بستگی دارد. جهت اطلاع از هر متر مربع عایق و تخمین هزینه‌ی خود می‌توانید با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک تماس بگیرید.

قیمت و ابعاد عایق سقف

در ادامه به تشریح عایق رول و بهترین قیمت عایق برای خدمات ساختمانی پرداخته شده است.

عایق رول

عایق رول  یکی از بهترین  و مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای انتخاب است؛ این عایق  با جذب آب متورم نمی‌شود و هیچ مقاومتی در برابر مواد شیمیایی ایجاد نمی کند در نتیجه هیچ خطری برای سلامتی انسان ایجاد نمی کند.

بهترین قیمت عایق سقف

بدون شک شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک یکی از بهترین شرکت ها در کیفیت و نصب می باشد که با کمترین هزینه عایق کاری ساختمان مسکونی و تجاری شما را انجام می دهد.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم، امید است با خواندن این مطلب به راحتی ابعاد ساختمان خود را اندازه گیری کرده و جهت اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.