نقش عایق سقف در کاهش مصرف انرژی چیست؟ نقش عایق سقف در خنک کردن خانه در تابستان چیست ؟ چگونه به درستی بهترین عایق سقف را انتخاب کنیم؟  با گرمایش جهانی، تابستان‌ ها گرم تر و طولانی تر شده اند و حرارت در این فصل غیر قابل تحمل می‌ شود. بنابراین در این مقاله سعی شده تا از مزایای عایق در این فصل گفته شود و به نکاتی جهت بهبود این وضعیت اشاره شود. در ادامه با گروه نوآوران تجهیزات ایریک همراه باشید تا با مزایای عایق سقف برای تابستان آشنا شوید.

نقش عایق سقف برای تابستان در کاهش مصرف انرژی

عایق سقف باعث می شود که دمای خانه 4 تا 8 درجه سانتی گراد خنک تر شود. اگر جنس عایق استفاده شده به اندازه ی کافی خوب باشد، نیازی به استفاده ی طولاتی مدت از سیستم تهویه نیست.  در ادامه به مزایای استفاده از عایق در تابستان اشاره شده است.

 1. عایق باعث می شود که جریان حرارت هوا از سقف به منزل کم شود.
 2. افراد در خانه ی خنک تر احساس راحتی بیشتری می کنند.
 3. خواب راحت تر در شب و شادابی و انرژی بیشتر در روز
 4. عایق سقف باعث صرفه جویی بیشتر در هزینه و انرژی می شود؛ چرا که نیازی به استفاده بیشتر از وسایل خنک کننده نیست.
 5. همانطور که می دانید عایق در فصل زمستان نیز باعث گرم تر شدن ساختمان می شود. همچنین از نفوذ باران و رطوبت به داخل منزل نیز جلوگیری می کند.
 6. یکی دیگر از مزایای عایق کاهش آلودگی صوتی به داخل ساختمان است.

بهترین عایق سقف  برای تابستان کدام است؟

برای عایق بندی سقف در تابستان گزینه های زیادی وجود دارد. اما برای ما اولویت با محصولاتی است که  با SANS سازگار باشند. عایق بندی سقف سازگار با محصولات SANS  مقدار R-value درستی را برای هر منطقه محاسبه می کنند.

 1. مقدار R-value مهمترین فاکتور در عایق ساختمانی است.
 2. این مقدار رابطه مستقیمی با طول عمر عایق دارد.
 3. محصولات سازگار با SANS دوست دار محیط زیست هستند

شوره زنی یا سفیدک زدن بتن

عایق سقف ایزوترم چیست؟

عایق حرارتی ایزوتروم یکی از محبوب ترین انواع عایق سقف ساختمان است. این عایق یکی از محصولات سازگار با محیط زیست است. در روزهای تابستانی فشار و حرارت بر سقف ساختمان افزایش می یابد، به صورتی که حتی دمای فضای سقف می تواند به 50 درجه بالای صفر نیز برسد. به یاد داشته باشید که حتی پس از غروب خورشید نیز این حرارت و گرما در فضای سقف باقی می ماند و به داخل ساختمان نفوذ می کند. عایق حرارتی ایزوترم این جریان گرما را تا 90٪ کاهش می دهد. در ادامه به مزایای استفاده از این عایق اشاره شده است.

 1. خنک ماندن ساختمان در تابستان
 2. گرم شدن ساختمان در زمستان
 3. جلوگیری از ورود گرد و غبار
 4. درجه آتش سوزی کلاس BB1/2
 5. کاهش دمای خانه از 4 تا 8 درجه در تابستان
 6. ساخته شده از بطری های PET پلاستیکی به عنوان محصول عایق بندی برای سازگاری با محیط زیست

عایق هوا

این عایق یکی از قدیمی ترین انواع عایق سقف است و تقریبا 90 سال مورد استفاده و محبوب بوده است. این عایق به شکل رول استفاده می شود و از این رو تحت تاثیر باد و گرد غبار  قرار نمی گیرد. مزایای استفاده از این عایق در ادامه مطلب آورده شده است.

 1. این عایق باعث خنک شدن منزل در تابستان می شود
 2. عایق هوا باعث گرم ماندن ساختمان در زمستان می شود
 3. تایید شده SABS است
 4. درجه آتش سوزی آن کلاس A/1
 5. دمای ساختمان را 4 تا 8 درجه کاهش می دهد.

عایق های نامناسب برای فصل تابستان

مزایای این نوع از عایق ها بسیار کم است. برای به حداکثر رساندن مزایای آنها، مطمئن شوید که عایق سازگار با SANS منطقه ای که در آن زندگی می کنید، نصب کنید.

خدمات شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک

جهت اطلاع  بیشتر از انواع عایق های سرد و گرم، انتخاب بهترین عایق به درستی و همچنین قیمت آنها با شماره 09120614437 تماس بگیرید تا  کارشناسان و همکاران ما در شرکت آیریک شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.