در قسمت اول این مقاله عواملی را مطرح کردیم در این مورد که سقف چه نقشی می تواند در کاهش میزان مصرف انرژی داشته باشد و به این ترتیب آموختید که یکی از مهم ترین بخش های ساختمان که در میزان مصرف انرژی نقش مهمی دارد سقف یا بام منزل است و عایق سقف نیز تاثیر به سزایی در این خصوص دارد. اکنون در این مقاله به ذکر ادامه ی مطالب خواهیم پرداخت، لطفا با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

چگونه یک سقف جدید می تواند باعث صرفه جویی در مصرف انژی و هزینه ها شود؟

ایجاد تغییر، بهبود بخشی و یا تعویض کلی سقف می تواند باعث کاهش هزینه های مصرف انرژی در منزل شما بشود. اگر به دنبال راهی باری بهینه سازی مصرف انرژی هستید و مایلید تا در هزینه ها صرفه جویی نمائید، به نکات زیر توجه کنید:

  • از عایق های سقف جدید استفاده کنید
  • از ابزارها و متریالی برای ساخت بام و سقف منزل استفاده کنید که از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنند.
  • استفاده از سیستم تهویه سقف نو و جدید که به اندازه ی کافی کارآیی داشته باشد.

معرفی متریال سقف که قابلیت ذخیره انرژی را دارند

استفاده از متریال و مصالح ساختمانی و انواع عایق جدید در سقف منزل باعث حداکثر میزان بهره وری از انرژی می شود. نحوه ی ساخت درست سقف منزل بستگی دارد به نوع طراحی آن منزل و شرایط اب و هوایی منطقه ای که آن خانه در آنجا ساخته شده است. انتخاب متریال مناسب می تواند به کاهش میزان هدر رفتن گرما و افزایش حرارت خانه در فصل زمستان کمک کند.

استفاده از عایق جدید

زمانی که یک عایق قدیمی با یک عایق جدید جایگزین می شود و به درستی در سر جای آن نصب می شود، این به شدت در مصرف بهینه انرژی نقش دارد. در حقیقت برخی از انواع عایق بسیار موثر و کارا هستند و به خوبی از هدر رفتم انرژی و گرما جلوگیری می کند.

roof-insulation

بهبود زیرساخت های سقف

امروزه محصولات جدیدی جهت پوشش سقف ارائه شده و در دسترس هستند که برای استفاده در مدت زمان طولانی تری طراحی شده اند. هنگام سرمایه گذاری برای تعمیرات و نصب سقف، به راحتی از پوشش های زیرساختی جدید برای جلوگیری از آسیب های رطوبتی سقف استفاده کنید.

نکاتی که هنگام تعویض یا بهبود سقف باید به آن ها توجه کنید

زمانی که تصمیم می گیرید عایق سقف را عوض کنید، فاکتورهای مهمی را باید مد نظر قرار دهید که این فاکتورها برای هر منطقه جغرافیایی، خاص و منحصر به فرد می باشند. این نکات عبارتند از :

  • آب و هوای منطقه ی محل سکونت شما : هنگام سرمایه گذاری برای یک سقف جدید، باید آب و هوای منطقه را در نظر بگیرید. با استفاده از بسیاری از فن آوری های جدید سقف سازی امروزه، بسیاری از مالکان می توانند از آب و هوای طبیعی محل سکونتشان برای بهبود بهره وری انرژی بهره مند شوند. نصب متریال مناسب از راه درست می تواند به ذخیره انرژی را برای نسل های آینده کمک کند.
  • سال ساخت خانه و اینکه چند سال از عمر ساختمان می گذرد : بسته به سن ساختمان، یا عایق سقف کامل تعویض می شود یا تعمیر می شود. اگر خانه شما قدیمی تر باشد، ممکن است نیاز به تعویض کامل سقف باشد، چرا که تعمیر و یا بهبود عایق ها کافی نخواهد بود.
  • نوع نقشه و طراحی ساختمان : برخی از خانه ها با سبک های مختلف سقف طراحی شده اند. بسته به مناطق مختلف جغرافیایی، طرح های سقف و تهویه آنن ممکن است خاص و پیچیده تر باشد. که این تعیین کننده نوع سیستم عایق، سیستم تهویه و نوع مواد کاربردی در سقف خانه می باشد.

با در نظر گرفتن این نکات شما می توانید برای ترمیم و بازسازی و یا تعویض بام منزل خود با هدف بهینه سازی مصرف انرژی اقدام نمائید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه ممنون و سپاسگزاریم. چنانچه در زمینه انتخاب و نصب عایق مناسب با مشکلی مواجه شده اید، از طریق تماس تلفنی آن را با ما در میان بگذارید. خدمت رسانی به شما افتخار ماست. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.