آیا می دانید چه زمانی عایق سقف شما باید تعویض و جایگزین شود؟ برای تعویض عایق سقف خود اقدامی کرده اید؟ عایق سقف خوب چه شرایطی دارد و چگونه می توانیم به درستی بهترین عایق سقف را انتخاب کنیم؟ همانطور که می دانید عایق باعث صرفه جویی در پول و انرژی می گردد، اما اگر از شرایط ایده‌آل خارج شود، چه باید کرد ؟ خوب، شروع به پرداخت هزینه های بیشتری می کنید. اما چگونه به وجود مشکل پی ببریم؟ از آنجایی که عایق کاری سقف یکی از رکن های اساسی موجود در خانه است، از این رو دانستن زمان جایگزینی و تغییر عایق سقف از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله با گروه نوآوران  تجهیزات عایق آیریک همراه شوید تا شما را با زمان تغییر عایق سقف آشنا سازیم.

زمان جایگزینی یا تعویض عایق

همانطور که می دانید زمان تغییر عایق سقف به یکی از بزرگ ترین مشکلات موجود در منازل بدل گشته است. از این رو در این قسمت به توضیح 5 مشکلی که باعث تغییر یا جایگزینی عایق می شود، پرداخته شده است.

صورت حساب های بالاتر

زمانی که هزینه پرداختی قبوض شما بیش از حد زیاد باشد به اولین چیزی که فکر می کنید، چیست؟ آیا تهویه مطبوع و سیستم گرمایشی، درست کار می کنند؟ به طور کلی، شما می توانید هزینه های خود را به خوبی تخمین زنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر طول عمر مفید عایق بندی سقف شما به پایان رسیده باشد یا نیاز به جایگزینی و تعویض عایق داشته باشید، قادر به حفظ دمای مطلوب در منزل خود نیستید. این بدان معنی است که سیستم گرمایش و یا سرمایش شما باید مدت زمان بیشتری کار کند تا محیط به دمای مطلوبتان برسد.

سرد شدن هوای داخل

احتمالا هنگامی که از تهویه مطبوع یا سیستم گرمایشی استفاده می کنید، انتظار دارید که منزل تان به درجه حرارتی مورد نظر برسد. مطمئنا، سیستم قادر به تنظیم و یکسان سازی دمای مطلوب در بعضی از قسمت های خانه مانند اتاق خواب نیست. با این حال در ابتدا نقاط گرم  و سرد خانه خود را پیدا کنید! ممکن است علت این امر عایق بندی سقف شما باشد. اگر عایق شما نیاز به جایگزینی و تعویض داشته باشد، بر روی آن راه بروید تا متوجه شوید. بنابراین چنانچه درجه حرارت در تمام نقاط موجود در خانه یکسان نیست، نگاهی به ایزولاسیون خانه بیاندازید.

افت کیفیت

عوامل دیگری نیز برای تعویض و تغییر عایق سقف وجود دارد. عمر خانه شما چقدر است؟ آیا این خانه جدید است یا چند دهه پیش ساخته شده؟ آیا زمان آخرین تعویض عایق را می دانید؟ عایق مورد استفاده در خانه های قدیمی دیگر پاسخ گوی نیازهای امروزه نیست و مطمئنا شامل استانداردهای جدید نمی شود.  توجه داشته باشید که یک عایق سقف خوب، محکم و قوی خواهد بود.

تعویض عایق سقف

آفات، مهمانان دوست نداشتنی

صرف نظر از اینکه در چه فصلی از سال هستید، اگر بخش خرابی را در عایق سقف خود پیدا کرده اید، بهتر است به تغییر عایق سقف تان فکر کنید. در بعضی موارد آفات نیز می توانند باعث آسیب رساندن به عایق شوند. اگر یک یا دو خرابی در عایق مشاهده کردید، چیزی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد. با این حال، اگر متوجه یک مشکل بزرگ شدید، ارزش بررسی و  نگاه کردن به عایق و تعویض آن را دارد.

 نشت آب

در صورتی که باران شدیدی شروع به باریدن کند، وجود نشت امری بسیار طبیعی است! حتی با وجود محافظ یا هر اقدام پیشگیرانه در صورتیکه خانه ای قدیمی داشته باشید وجود این نشت ها ممکن است حتی دو برابر شود؛ گاهی اوقات، آب فقط به ترک هایی نفوذ می کند که قابل تعمیر نیست.

آب به راحتی می تواند در عایق بندی شما نفوذ کند، حتی اگر نشانه ای از آن را در کف یا دیوارهای خود مشاهده نکرده باشید، بنابراین عایق سقف شما در هر زمانی ممکن است در معرض آسیب قرار داشته باشد. پس باید توجه داشته باشید که اگر در یک منطقه بارانی زندگی می کنید، حتما از سلامت عایق بندی خود اطمینان حاصل کنید. در صورتیکه اخیرا یک بارش سیل آسا آمده باشد، حتما باید عایق سقف خود را چک کنید.

آیا عایق بندی سقف شما باید تعویض و جایگزین گردد؟

توجه داشته باشید که وجود عایق بندی سقف در خانه برای حفظ دمای محیط اهمیت زیادی دارد. زمانی می رسد که تمام عایق ها باید جایگزین شوند. این امر می تواند به دلیل سن و طول عمر عایق باشد، که با لمس عایق می توانید به مشکل آن پی ببرید. علاوه بر این، اگر منطقه شما به تازگی دچار طوفان های سهمگین شده باشد، یا اخیرا به یک مشکل آفت زیستی برخورد کرده باشید، همه دلایل خوبی برای بررسی جایگزینی و تعویض عایق بندی سقف منزل تان می باشند.

اجازه ندهید که تغییرات دما دیگر شما را اذیت کند! پس نگران نباشید ؛ همین امروز با ما تماس بگیرید!