به منظور ممانعت از هدر رفتن انرژی و مصرف بهینه آن می توان استفاده از انواع عایق ساختمانی را در برنامه ی ساخت و ساز قرارداد. به عنوان مثال استفاده از عایق های حرارتی و عایق سقف می تواند هم از نفوذ آب به داخل ساختمان جلوگیری نماید و هم در زمستان و تابستان از هدر رفتن انرژی جلوگیری کند. در گذشته از روش های سنتی عایق کاری استفاده می شد، اما امروزه روش های مدرن عایقکاری ساختمان تقریبا جای روش های سنتی را پر کرده است. یکی از انواع روش های عایق کاری که امروزه بسیار استفاده می شود، عایق فوم پاششی (اسپری فوم ) است. در ادامه با گروه ارمغان آوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا شما را با این نوع عایق بیشتر آشنا نمائیم.

آشنایی با عایق فوم پاششی (اسپری فوم )

عایق فوم پلی اورتان که به صورت تزریقی یا پاششی به کار برده می شود دارای ارزش کا (K-value) در حدود 0.025 الی 0.028 w/mK است و به همین ترتیب میزان پوشش دهی بسیار بالایی را فراهم می کند و نقش خود را به عنوان یک عایق به خوبی ایفا می کند.

عایق فوم پاششی (اسپری فوم ) با استفاده از دستگاه های تخصصی توسط متخصصینی که به طور کامل آموزش دیده اند و از نظر کنترل کیفیت و عملکرد تأیید شده اند، تولید می شود.

 عایق فوم پاششی (اسپری فوم )

عایق فوم پاششی (اسپری فوم ) می تواند بسته های سلولی باز یا بسته باشند. سلول های بسته دارای رسانای حرارتی پایین تری هستند و می تواند برای پایداری بیشتر استفاده شود، نفوذ هوا در آن هاکم است و از عبور آب ممانعت می کند. فوم اسپری سلولی باز کمی متفاوت است، دارای ویژگی های بهتر و هزینه کمتر نسبت به عایق فوم اسپری سلول بسته می باشد.

عایق کاری خانه

سازمان EST (مربوط به صرفه جويي انرژي) برآورد کرده است که 25 درصد از تلفات گرماي خانگي از طريق سقف منزل ، 35 درصد از طريق ديواره ها و 25 درصد از طريق نفوذ هوا  از حفره دیوارها اتفاق می افتد.

عایق اسپری فوم را می توان برای سقف، دیوار، کف و برای پر کردن حفره و شکاف ها استفاده می شود.

عایق اسپری فوم می تواند به کاهش تلفات گرما و انرژی کمک کند که به این ترتیب منجر به کاهش هزیه ها نیز می شود. با استفاده از روش های عایق بندی و کاهش مصرف انرژی شما در خانه می توانید از دستگاه های گرمایشی بسیار بهینه تر استفاده کنید.

عایق کاری تجاری

ساختمان ها نه تنها از لحاظ داخلی می توانند از مزایای عایق ها بهره مند شوند بلکه جنبه های تجاری بسیار خوب و مفیدی نیز می توان برای عایق بندی در نظر گرفت. بسیاری از ساختمان های تجاری را می توان با استفاده از فوم اسپری عایقکاری کرد. مثلا کارخانه ها، انبارها، فضاهای خرده فروشی / نمایشگاه، دفاتر، ساختمان های کشاورزی و…..

 عایق فوم پاششی (اسپری فوم )

عایق اسپری فوم فوق العاده کاربردی و به عبارتی یک نوع عایق همه کاره است و ب گونه ای طراحی شده است که به رنج وسیعی از نیازهای ساختمانی در زمینه ی عایق کاری پاسخگو می باشد.

دوستان و همراهان همیشگی در این مقاله یکی دیگر از  انواع عایق های ساختمانی به نام عایق اسپری فوم یا همان عایق پاششی را به شما معرفی کردیم. امید است مطالب ارائه شده مورد رضایت شما سروران گرامی واقع شده باشد و بتوانید هنگام انتخاب عایق برای ساختمان خود با در نظر داشتن این نکات، انتخابی مناسب تر داشته باشید.

عزیزان، در صورتی که پس از مطالعه ی این مقاله به مشکلی برخورد رکدید یا سوالی ذهنتان را به خود مشغول کرد، حتما آن را از طریق تماس تلفنی با ما در میان بگذارید.

چنانچه در زمینه ی استفاده از عایق های پاششی دارای تجربیات سودمندی هستید، در صورت تمایل آن ها را از طریق کامنت با دیگر دستان به اشتراک بگذارید.