با توجه به نقش مهمی که انواع سوخت و نیز استفاده ی صحیح از ذخایر انرژی در به ارمغان آوردن آسایش در زندگی بشر دارد، حفظ منابع سوخت طبیعی غیر قابل جایگزین از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود و انسان در این میان تنها وظیفه ای که دارد این است که نهایت تلاش خود را به کار بندد تا بتواند به بهترین شکل ممکن از این منابع بهره ببرد و مانع از هدر رفتن آن ها شود. اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کرده باشید، با انواع راهکارهای مصرف بهینه انرژی آشنا شده اید، از جمله انواع روش های عایقکاری، استفاده از انرژی خورشیدی و آبگرمکن های خورشیدی، پنل های خورشیدی و…اما یکی دیگر از روش ای نوین که با هدف حفظ انرژی و ممانعت از به هدر رفتن آن به کار گرفته می شود استفاده از رنگ نانو عایق برای رنگ کاری ساختمان است. آیا مایلید تا در این زمینه مطالب بیشتری بدانید؟ پس تا پایان این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه باشید.

رنگ عایق نانو

آشنایی با رنگ نانو عایق

همانطور که از نام این محصول مشخص است، با به کارگیری فناوری نانو، نوعی رنگ ارائه کرده اند که علاوه بر اینکه در تهیه آن خاصیت سازگاری با محیط زیست در نظر گرفته شده است، خواص بسیار مفید دیگری نیز دارد که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های رنگ نانو عایق

  • در تهیه رنگ عایق نانو از فناوری نانو استفاده شده است.
  • این نوع رنگ ها دارای خاصیت عایق بندی منحصر به فرد می باشد.
  • قابلیت شستشو دارد و تمیز کردن آن به راحتی قابل انجام است.
  • به دلیل خاصیت عایق بودن آن در هر کجا که استفاده شود، کاهش مصرف انرژی را به همراه دارد و از اتلاف انرژی در دیوار، سقف و…جلوگیری می کند.
  • این نوع رنگ عایق در برابر رطوبت و نم نیز بسیار مقاوم است. بنابراین از صدمان ناشی از رطوبت در ساختمان جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.
  • رنگ عایق نانو به دلیل اینکه در برابر رطوبت نیز مقاوم است، مانع از رشد کپک و قارچ در محل می شود.
  • رنگ نانوعایق ساختمانی دارای مقاومت بسیار عالي در برابر گرما و سرما می باشد و در برابر عوامل جوي و اشعهUVخورشيد نیز بسیار پایدار می باشد.

رنگ نانو عایق از چه موادی تشکیل شده است؟

در تولید این نوع رنگ عایق، از یکی از قدرتمندترین عایق های دنیا به نام Silicasol XL100 استفاده شده است و تا 40 درصد موجب کاهش هزینه در سیستم های سرمایشی و گرمایشی ساختمان می شد. همچنین رنگ عایق نانو دارای رزین اکریلیک می باشد و پایه آن آب است. از این رو به راحتی و به سرعت با استفاده از قلمو ورول و اسپری قابل اجرا می باشد.

رنگ عایق نانو

برای رنگ آمیزی کدام بخش های ساختمان می توان از رنگ نانو عایق استفاده کرد؟

  • جهت رنگ آمیزی و عایق کاری دیوارها ، سقف و کف ساختمان، اتاق زیر شیروانی، همچنین برای نمای بیرون و بامساختمان می توان از آن استفاده کرد چرا که دارای مقاومت بسیار بالایی است.
  • این نوع رنگ به دلیل چسبندگی بالایی که دارد قابل استفاده بر سطوح گچی،بتنی، سیمانی، چوبی، فلزی،گالوانیزه و سایر سطوح می باشد.

دوستان گرامی این نوع رنگ هم به صورت شفاف بر روی سطوح قابل استفاده است و هم قابلیت افزودن رنگ دانه، به رنگ دلخواه شما را دارد و در قیمتی بسیار مناسب و رقابتی در بازار عرضه می شود.

همراهان همیشگی، امید است مطالب ارائه شده مورد رضایت شما عزیزان واقع شده باشد. در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال، با ما تماس گرفته و آن را با ما در میان بگذارید.