امروزه بشر بیش از پیش به چگونگی مصرف انرژی اهمیت می دهد و تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند در جلوگیری از به هدر رفتن انرژی گامی مثبت بردارد. در این راستا متخصصین بسیاری تلاش کرده اند و به نتایج مفید و سودمندی دست یافته اند. یکی از راهکارهایی که در زمینه مصرف بهینه ی انرژی ارائه شده است، استفاده از انواع عایق ساختمان می باشد. با بهره گیری از مزایای فراوانی که عایق ها به ارمغان آورده اند، در میزان مصرف انرژی و هزینه ها به میزان بسیار چشم گیری صرفه جویی شده است. در کنار به کارگیری انواع روش های عایق بندی ساختمان، استفاده از تکنولوژی خورشیدی، پنل های خورشیدی، آبگرمکن های خورشیدی و…نیز توانسته است نقش بسیار مهمی در حفظ ذخایر سوختی غیرقابل بازگشت داشته باشد. در مقالات قبلی شما را با انواع مختلف عایق آشنا کردیم. در این مقاله نیز شما را با نوع دیگر عایق به نام عایق یا پوشش رول آلومینیوم آشنا خواهیم کرد. لطفا با ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

پوشش رول آلومینیوم

با عایق پوشش رول آلومینیوم آشنا شوید

پوشش رول آلومینیوم یکی از برترین عایق های محافظ برای محافظت از سطوح بیرونی و پوشش دهی سیستم های عایق بندی مکانیکی می باشد. این سیستم های مکانیکی عبارتند از : لوله ها، مخازن و سایر تجهیزات مربوط به آن.

این نوع پوشش رول آلومینیوم عایق و بخش زیرین لوله ها و مخازن را از آسیب های فیزیکی، اشعه های مضر UV، آسیب ها و خوردگی های جوی و همچنین مشکلاتی که آب و رطوبت برای  این سیستم ها ممکن است ایجاد کند، مصون می دارد.

پوشش رول آلومینیوم از آلیاژهای 3105 و 3003 ساخته شده است که مطابق با استاندارد ASTM B-209، درجه حرارت نیمه سخت (H-14) و مقیاس های سخت سنگین تر  (کیفیت قفلی H-12) می باشد.

از لحاظ تجاری، آلومینیوم خالص نسبتا از لحاظ ساختاری بسیار نرم است و با استفاده از افزودن آلیازهای مختلف و مشخصی از دیگر فلزات نظیر منگنز، سیلیکون، مس، منیزیم یا روی می توان آلومینیوم را مقاوم سازی کرد و آن را از حال نرم به حالت سخت تر و مقاوم تر تبدیل خواهد شد.

همچنین با استفاده از کار سرد یا رولینگ سرد می توان این فلز را قدری بیشتر مقاوم نمود.

سطح بیرونی پوشش رول آلومینیوم، سطحی ساده و بدون پوشش است به طور استاندارد ضخامتی به اندازه ی 3 میلی متر و عایق رطوبتی پلی فیلم می باشد. این عایق در سطح داخلی خود دارای ویژگیheat-laminated  می باشد که برای جلوگیری از خوردگی پوشش و لوله فلزی، مخازن یا تجهیزات فلزی زیرین به کار برده می شود.

پوشش رول آلومینیوم

ویژگی های پوشش رول آلومینیوم

  • در حالت نرم و گچ اندود موجود است.
  • دارای عرض : 36 “و 48” می باشد.
  • در ضخامت های : 0.016، 0.020، 0.024، 0.032 و 0.040 نیز موجود می باشد.

دوستان گرامی دراین مقاله شما را با نوع دیگری از انواع پوشش ها آشنا کردیم و شما را از ویژگی ها و مزایای آن مطلع ساختیم. حال که از این مطالب مفید مطلع شدید، زین پس می توانید با توجه به نوع نیازهای خود برای پوششدهی سطوح مختلف و البته با اهداف مختلف پوشش دهی، از انواع مختلف عایق برای عایقبندی سطوح خود استفاده کنید.

همراهان همیشگی ایریک، از اینکه در این مقاله نیز با ما همراه و همگام بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا با در تماس باشید و سوالات و مشکلات خود را از طریق تماس تلفنی با ما در میان بگذارید. همکاران ما در گروه ایریک آماده ی پاسخگویی به کلیه سوالات شما عزیزان هستند.

از اینکه همواره با ما همراه و همگام هستید از شما کمال تشکر را داریم. با ما تماس بگیرید، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.