شما عزیزان چقدر عایق پشم سنگ را می شناسید و از مزایای آن مطلع هستید؟ عایق پشم سنگ یکی از انواع عایق است که می تواند با هدف عایق صوت، حرارت و برودت استفاده شود. اما با این وجود اصول و روش نصب عایق پشم سنگ ، ثابت است و با توجه به این که برای چه سطوحی به کار برده می شود و اندازه ی سطوح، نصب آن زمان می برد. در ادامه با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه شوید تا شما را با نکات مهم و اصول نصب عایق پشم سنگ آشنا کنیم.

نکات مهم و اصول نصب عایق پشم سنگ

ابتدا باید بدانید که عایق پشم سنگ بنا بر کاربردی که دارد به صورت لوله ای، فله ای، رولی و تخته ای تهیه می شود. به این ترتیب متناسب با سطوح مختلف و در ابعاد  مناسب آن سطوح بر محل مورد نظر نصب می شود.نصب عایق پشم سنگ

و نکته ی مهم دیگر این است که این عایق ها باید کاملا اصولی و به طور صحیح نصب شود تا به درستی عمل کرده و نقش خود را در ممانعت از هدر رفتن انرژی به درستی ایفا کند و به این ترتیب در هزینه های مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود. چرا که در صورتی که اصول نصب عایق پشم سنگ رعایت نشود ، راندمان کار پائین آمده و میزان بهره لازم از عایق بندی حاصل نخواهد شد.

انواع پوشش خارجی عایق پشم سنگ

همانطور که گفته شد نوع پوشش و ابعاد عایق پشم سنگ برای سطوح مختلف، متفاوت است و به طور کلی عایق پشم سنگ با سه نوع پوشش در بازار موجود می باشد :

  • عایق پشم سنگ با پوشش کاغذ کرافت
  • عایق پشم سنگ با پوشش فویل آلومینیوم
  • عایق پشم سنگ با پوشش پلاستیکی
  • عایق پشم سنگ با پوشش تور سیمی

در ادامه به بیان نکات مهم و اصول نصب عایق پشم سنگ خوتهیم پرداخت.

نکات مهم برای نصب عایق پشم سنگ

یکی از اصول نصب عایق پشم سنگ این است که برای عایق بندی هر بخش، از عایق با پوشش مناسب استفاده شود. از عایق پشم سنگ با پوشش پلاستیکی برای عایقکاری درون کار استفاده می شود و از عایق پشم سنگ با پوشش کاغذ کرافت یا فویل آلومینیوم برای عایق کاری سطوح خارجی و در فضاهای باز استفاده می شود.

برای عایق کاری سطوح منحنی و شیبدار و مکان هایی که دارای اشکال هندسی غیر منظم هستند از عایق پشم سنگ فله ای استفاده می شود.

نصب عایق پشم سنگ

برای عایق بندی لوله ها از عایق پشم سنگ لوله ای استفاده می شود و برای لوله ها با سایز بزرگ از عایق های پشم سنگ پتویی استفاده می شود.

عایق پشم سنگ برای سهولت در نصب بر روی دیوارها و کف و سقف ساختمان، از نوع پانل های پشم سنگ در ابعاد استاندارد نیز تهیه می شود.

سخن آخر

عایق پشم سنگ با توجه به اینکه یک نوع عایق چند منظوره است می تواند برای اهداف مختلف عایقکاری مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از نصب عایق پشم سنگ شما می توانید علاوه بر اینکه خانه های خود را به محلی آرام و بی سر و صدا و خالی از هر گونه آلودگی صوتی تبدیل کنید، این نوع عایق را نیز با هدف جلوگیری از به هدر رفتن انرژی و همچنین مصرف بهینه انرژی و صرف جویی در هزینه ها در برنامه ی ساخت و ساز خود به کار گیرید.

دوستان عزیز از اینکه همواره با ما همراه و همگام هستید از شما بسیار سپاسگزاریم. جهت ثبت سفارش انواع عایق پشم سنگ با همکاران ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک تماس حاصل فرمائید.

لطفا سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.