آیا می دانید چه راه و روش هایی برای ذخیره انرژی وجود دارد؟ و آیا می دانید که عایق کاری ساختمان یکی از بهرتین راه ها برای ذخیره ی انرژی و کاهش مصرف آن می باشد؟ برای مصرف بهینه ی انرژی در خانه نکات کلیدی هست که باید آن ها را مد نظر داشته باشید. در این مقاله تصمیم گرفته ایم به برخی از مهم ترین نکات برای ذخیره ی انرژی در تابستان اشاره کنیم. لطفا با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه شوید تا با چگونگی مصرف بهینه انرژی در فصل تابستان آشنا شوید.

با راه ها و روش های ذخیره ی انرژی در فصل تابستان آشنا شوید

در این بخش از مقاله شما را با راه ها و روش هایی آشنا خواهیم کرد که به شما در مصرف بهینه ی انرژی کمک بسیاری خواهد کرد و این نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد، بلکه به حفظ ذخایر انرژی کمک بسیاری خواهد کرد.

استفاده از ترموستات هوشمند و قابل برنامه ریزی

با استفاده از یک ترموستات هوشمند شما می توانید دستگاه تهویه هوا را طوری تنظیم کنید که در شب، زمانی که هوا خنک تر است و شما نیز دارای فعالیت کمتری هستید، خاموش شود. همچنین یک ترموستات هوشمند این امکان را برای شما فراهم می کند که دستگاه تهویه هوا را از هر کجا که هستید و از طریق دستگاه تلفن همراه خود کنترل کنید و این به برنامه ی مصرف بهینه انرژی بسیار کمک خواهد کرد.

ذخیره ی انرژی

از پنکه سقفی استفاده کنید

پنکه های سقف نسبت به دستگاه های تهیه هوا نظیر اسپیلت و کولر، برق کمتری مصرف می کند.

پنجره ها را باز کنید

در ساعاتی از روز، مثلا بعد از ظهرها یا در هنگام شب که هوا خنک تر است، پنجره ها را باز کنید تا هوای خنک وارد خانه شود، اما فراموش نکنید که حتما کولر را خاموش کنید.

پنجره ها را عوض کنید

استفاده از پنجره های دوجداره که مانع از عبور هوا از بین درزهای پنجره می شود استفاده کنید. به این ترتیب دیگر هوای خنک داخل منزل هنگامی که دستگاه تهویه هوا روشن است، از طریق پنجره ها خارج نمی شود و هوای داخل همچنان خنک باقی می ماند و انرژِ کمتری صرف خنک کردن فضای داخل منزل می شود.

از عایق سقف استفاده کنید

انواع عایق سقف می تواند با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی بر بام منزل شما مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از عایق سقف مناسب در تابستان انرژی خورشیدی به جای ورود به داخل خانه، منعکس می شود و این باعث می شود تا برای خنک کردن فضای داخل منزل در فصل تابستان به انرژی کمتری نیاز باشد.

ذخیره ی انرژی

با استفاده از عایق رطوبتی از ورود رطوبت به داخل منزل جلوگیری کنید

از عایق رطوبتی برای سقف و دیوارها استفاده کنید. چرا که رطوبت خود عاملی است که باعث افزایش بار دستگاه تهویه هوا برای خنک کردن منزلدر تابستان می شود. بنابراین با استفاده از عایق های رطوبتی مناسب سعی کنید از ورود رطوبت به داخل منزلتان جلوگیری کنید.

برای اتاق زیر شیروانی از عایق مناسب استفاده کنید

به این ترتیب، در فصل تابستان گرمای کمتری جذب اتاق زیر شیروانی می شود و این باعث می شود گرمای کمتری به سایر بخش های منزل انتقال پیدا کند.

به این ترتیب شما می توانید با استفاده از سیستم های تهویه هوای مناسب تر و یا استفاده از  انواع روش های عایق کاری فضای خانه را در فصل تابستان خنک نگه دارید، و در عین حال در مصرف انرژی صرفه جویی نموده و به ذخیره ی منابع انرژی کمک نمائید.

دوستان و همراهان همیشگی ایریک، از اینکه در این مقاله نیز ما را تا پایان همراهی نمودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.لطفا با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.