عایق کاری منزل دارای مزیت های بسیاری است و با در نظر گرفتن این مزایا بسیاری از افراد مایل هستند که در ساخت منزل خود و یا هنگام باز سازی آن، از انواع عایقکاری ساختمان استفاده کنند. همانطور که می دانید در گذشته از انواع روش های عایق کاری سنتی استفاده می کردند، اما امروزه استفاده از روش های نوین عایق کاری ساختمان جایگزین روش های قدیمی شده است. علاوه بر این “پی” نیز یکی از بخش های ساختمان است که حتما نیاز به عایق کاری دارد به خصوص در مناطقی که دارای آب و هوای مرطوب هستند. آیا می دانید عایق کاری پی ساختمان چگونه است؟ در ادامه با ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه باشید تا شما را با نحوه ی عایق کاری پی ساختمان آشنا نمائیم.

عایق کاری پی ساختمان چه لزومی دارد ؟

شاید برای بسیاری از شما عزیزان این سوال پیش بیاید که چرا باید پی ساختمان را عایق کاری کنیم . اصلا آیا عایق کاری این بخش از ساختمان لازم است و ضرورت دارد؟

دوستان گرامی در مناطقی که زمین آنجا دارای نم و رطوبت است، ساختماتنی که بنا می شود با مشکلات بسیاری می تواند مواجه شود. بنابراین در مناطقی که دارای زمین های نمناک هستند برای اینکه این نم و رطوبت از زمین به ساختمان منتقل نشود، بایستی حتما ابتدا به فکر عایق کاری پی ساختمان باشیم تا از خساراتی که ممکن است به مرور زمان بر اثر همین رطوبت به بار بیاید جلوگیری شود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه ی عایق کاری پی ساختمان آشنا نمائیم.

عایق کار پی ساختمان

عایق کاری پی ساختمان چگونه انجام می شود؟

قبل از اینکه با روش عایق کاری پی ساختمان آشنا شوید، ابتدا باید بدانید که این کار باید توسط افراد ماهر انجام شود تا با استفاده از عایق کاری درست پی ساختمان، هیچ گونه نم و رطوبتی به ساختمان وارد نشود، چرا که اگر ذره ای رطوبت از پی به ساختمان منتقل شود، دیگر عایق کاری هیچ فایده ای نخواهد داشت. پس قبل از اینکه برای عایق کاری پی ساختمان اقدام نمائید، حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید.

عایق کاری پی ساختمان

به طور کلی عایق کاری پی ساختمان به دو روش انجام می شود که عبارتند از :

  • عایق کاری به روش قیر و گونی
  • عایق کاری به روش ایزوگام

توجه کنید که : برای عایق کاری پی ساختمان ابتدا بایستی سطح مورد نظر با سیمان پوشانده شود و پس از آنکه سیمان خشک شد، عایق کاری انجام شود.

عایق کاری پی ساختمان به روش قیر و گونی

در این روش مانند روش معمول که برای قیر و گونی پشت بام ها انجام می شود، ابتدا سطح پی ساختمان با قیر پوشانده می شود، سپس گونی ها بر روی سطح پوشیده شده از قیر قرار می گیرد و دوباره یک لایه دیگر قیر بر روی آن ریخته میشود. در حقیقت گونی ها باعث صاف شدن و مسطح شدن سطح قیر را دارد. عایق کاری پی ساختمان با استفاده از قیر و گونی نیز می تواند هم به صوزت یک لایه و هم به صورت دو لایه انجام شود.

عایق کار پی ساختمان

آیا می دانید قیر و گونی چه عیبی دارد؟ استفاده از روش قیر و گونی دارای دو عیب بزرگ می باشد :

  • مشکل اول این است که پس از گذشت مدت زمانی از انجام قیر وگونی گذشت، دچار پوسیدگی می شود و دیگر کارایی نخواهد داشت.
  • مشکل دوم این است که در هنگام انجام عایق کاری با استفاده از قیر و گونی به دلیل اینکه قیر باید به حالت مذاب درآید، موجب آلودگی هوا می شود و سازگار با محیط زیست نیست.
  • عایق کاری پی ساختمان با استفاده از قیر و گونی هزینه ی بیشتری دارد.

عایق کاری پی ساختمان به روش ایزوگام

ایزوگام نوعی عایق رطوبتی پیش ساخته است که نسب آن نی زنسبت به ایزوگام اسان تر می باشد و دارای هزینه ی کمتری هم می باشد، همچنین استفاده از ایزوگام های استاندارد دارای دوام بیشتری می باشد.

بنابراین طبق آنچه گفته شد، چنانچه قصد ساخت و ساز در مناطقی را دارید که زمینه های آن جا دارای رطوبت است، حتما از عایق کاری پی ساختمان غافل نشوید. چرا که اگر پی ساختمان را به درستی عایق کاری نکنید دچار خسارات جبران ناپذیری خواهید شد.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا با ما در تماس باشید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.