همه ی ما باید نهایت سعی خود را بکنیم تا بتوانیم انرژی را طوری مصرف کنیم که برای استفاده ی نسل های آینده نیز این منابع سوخت طبیعی باقی بمانند. بسیاری از متخصصین راهکارهای بسیاری را برای مصرف بهینه ی انرژی ارائه داده اند، عده ای استفاده از انرژی خورشیدی، پنل های خورشیدی و… را ارائه کرده اند. برخی از متخصصین نیز استفاده از انواع عایق برای عایقکاری ساختمان را به عنوان روشی مناسب برای بهبود مصرف انرژی پیشنهاد می دهند. دوستان آیا شما از ضرورت عایق کاری ساختمان ها آگاه هستید؟ در ادامه با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه باشید تا مطالبی در مورد برای شما بیان کنیم.

گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک هموراه در کنار شماست تا با به کارگیری بهترین متریال و با صحیح ترین روش های عایق کاری ساختمان با همکاری متخصصین مجرب، شرایط ایده آل و مطلوبی را در فضای خانه برای شما عزیزان مهیا نماید. دوستان همیشه همراه، از اینکه همواره با ما همراه و همگام هستید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا جهت ثبت سفارشات خود با ما تماس بگیرید.

انجام عایق کاری ساختمان ها

عایق کاری ساختمان ها چه ضرورتی دارد؟

آیا می دانید منابع سوخت فسیلی، منابعی هستند که از سال ها قبل از دوران دایناسورها وجود داشته اند وبه همین علت به آن ها سوخت فسیلی گفته می شود و آیا می دانید که این منابع انرژي غیرقابل بازگشت هستند و باید در مصرف آن ها دقت کافی داشته باشیم، زیرا چنانچه سوخت های فسیلی تمام شود، برای همیشه تمام شده است و نسل های آینده از این منابع سوخت طبیعی استفاده کنند. این می تواند یکی از مهم ترین دلایل برای صرف بهینه ی انرژی باشد. در ادامه به بیان مطالب بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت.

ضرورت عایق کاری ساختمان

به طور کلی می توان گفت با عایق کاری ساختمان ها دو فاکتور مهم را برای خود به وجود آورده اید. در حقیقت این دو فاکتور مربوط می شود به دمای منزل در فصل سرما و گرما،  و هزینه هایی که ماهیانه برای مصرف انرژِ باید بپردازید. در حقیقت با عایقکاری ساختمان محیط زندگی را طوری برای خود مهیا می کنید که احساس آرامش و رضایت دارید از دمای داخل ساختمان و کاهش هزینه ها. علاوه بر این انواع دیگر عایق نیز می تواند در زمینه های دیگر شرایط مناسبی را در محیط خانه برای شما به ارمغان بیاورد، مثل عایق های رطوبتی، عایق های صوتی و….

در واقع هدف اصلی از عایق کاری ساختمان این است که شما یک سد یا مانع در اطراف ساختمان خود ایجاد کنید تا انرژی به سادگی نتواند از آن عبور کند.

عایق چگونه عمل می کند و مانع از به هدر رفتن انرژی می شود؟

تصور کنید که فصل تابستان است و بام خانه ی شما از جنس سیمان است و هیچ گونه عایق بندی برای آن انجام نشده است. به این ترتیب تمتم حرارت نور خورشید جذب سیمان شده و از طریق سقف وارد منزل می شود و به این تتریب دمای داخل منزل به شدت افزایش خواهد یافت. نتیجه ای که این مسئله در پی خواهد داشته این است که شما مجبورید برای خنک کردن منزل خود انرژی بیشتری مصرف کنید.

انجام عایق کاری ساختمان ها

در فصل تابستان نیز دقیقا عکس این مسئلخ اتفاق می افتد و کلیه ی حرات داخل منزل جذب سقف شده و به خارج از منزل منتقل می شود و باعث کاهش دمای داخل می شود و شما دوباره ناچارید که برای گرم کردن فضای داخل منزل انرژی بیشتری صرف کنید.

در واقع این خاصیت هوای گرم است که از محل گرم تر به محل سردتر منتقل می شود و تنها راه جلوگیری و متوف کردن حرکت هوای گرم، استفاده از انواع روش های عایق کاری با اسنفاده از عایق های حرارتی است.

نقش عایق دیوار در جلوگیری از به هدر رفتن انرژی چیست؟

در واقع زمانی که هم سقف و هم دیوارها عایق بندی شده باشند، سدی که برای جلوگیری از انتقال انرژی ایجاد کرده اید در همه جای منزلتان عمل خواهد کرد و می تواند تا 40 درصد هزینه ها را برای شما کاهش دهد.

سخن آخر

در حقیقت عایق کاری ساختمان مانع از عبور انواع انرژی، از جمله انرژی حرارتی، صوتی و… می شود. به این ترتیب در محل هایی که از عایق های حرارتی استفاده شده است، در فصل تابستان و در فصل زمستان دمای داخل منزل نسبت به دمای خارج از منزل متناسب خواهد بود و همچنین در مکان هایی که از عایق صوتی استفاده شده است نیز عبور نویز از از آن محل امکان پذیر نخواهد بود  و خالی از هر گونه آلودگی صوتی می شود.

با ما در تماس باشید، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.