استفاده از انواع روش های عایق کاری می تواند به جلوگیری از خسارت وارده به ساختمان که به علل مختلف از جمله نم و رطوبت به وجود می آید جلوگیری کند. عایق های رطوبتی گزینه ای مناسب برای ممتنت از نفوذ نم و رطوبت به داخل ساختمان می باشد. در گذشته از روش های عایق کاری سنتی برای این منظور استفاده می کردند، اما امروزه از روش عایقکاری رطوبتی مدرن برای این منظور استفاده ی شود. کنترل و رفع نم و رطوبت در ساختمان برای محافظت اشخاص از اثرات نامطلوب ناشی از آن بر سلامتی فرد و محافظت ساختمان، سیستم های مکانیکی و محتویات آن از آسیب های فیزیکی و شیمیایی، اهمیت بسزایی دارد. مشکلات ناشی از رطوبت در ساختمان ها بسیار رایج است و بسیاری از مردم آن را اجتناب ناپذیر می دانند. بسیاری از مشکلات رطوبتی در ساختمان مربوط به اخذ تصمیمات ضعیف در طراحی ساختمان، ساخت یا تعمیر و نگهداری آن مرتبط است. با این وجود راه ها و روش هایی وجود دارد که می توان بدون تخریب ساختمان، رطوبت موجود در ساختمان به رفع نم و رطوبت سساختمان پرداخت و از نفوذ آب و تراکم آن در ساختمان جلوگیری کرد. در ادامه این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه باشید.

رفع نم و رطوبت

اقدامات لازم برای کنترل نم و رطوبت در ساختمان

جهت رفع نم و رطوبت بدون تخریب ساختمان باید از روش های زیر استفاده کنید.

  • از نفوذ آب و تراکم آن در ساختمان جلوگیری کرد
  • محدود کردن قسمت هایی از ساختمان که به صورت معمول مرطوب می باشند (حمام، آشپزخانه، دستشویی، کمد نگهداری لباس)
  • استفاده از عایق

برای کنترل و رفع نم و رطوبت ساختمان، نیازی به خشک کردن روزمره‌ی همه‌ی قسمت‌ها نیست. برای این کار تنها کافی است از مواد آسیب پذیر برای جلوگیری از مشکلات درست نگهداری کرد.

نم و رطوبت مصالح و مواد ساختمان

شایع‌ترین مشکلات رطوبت و نم ساختمان عبارتند از:

نفوذ آب باران و برف به داخل ساختمان: در بعضی از موارد با بارش باران یا آب شدن برف‌ ها، آب های سطحی روی زمین از طریق نشت سقف، پنجره،‌درب، دیوار یا پایه ساختمان، به داخل ساختمان وارد می‌ شوند.

نشت لوله کشی: لوله کشی آب عمدتا برای مصارف روزانه تامین شده و از طریق فاضلاب نیز خارج می شوند. از این رو نشتی در خطوط لوله کشی، خطوط تخلیه، سینک، دوش و وان‌ یکی از رایج ترین مشکلات رطوبت ساختمان ها است.

رفع نم و رطوبت

آب در طول ساخت و ساز باعث بروز مشکل می شود: در برخی از موارد، تجهیزات و مواد مورد استفاده در ساختمان در معرض باران یا لوله کشی قرار دارند و از همین نظر مرطوب می شوند.

نصب مرطوب موادی که با آب ایجاد می شوند: نصب سطوح بتونی، کفگیرها و عایق های خیس که حاوی آب می باشند. رطوبت این مواد باعث می شود که قسمت هایی از ساختمان دچار مشکل شود.

چگونگی رفع نم و رطوبت بدون تخریب در ساختمان

کنترل و رفع نفوذ آب به داخل ساختمان نیاز به موارد اشاره شده در ادامه‌ی مطلب دارد:

بهترین کار جهت عدم نفوذ آب باران و برف به داخل ساختمان و رفع نم و رطوبت ، تغییر مسیر آب و استفاده از پوشش های فلزی روی سقف است. برای دستشویی و حمام می توان از عایق نانو رطوبتی استفاده کرد.

گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک

گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک با حرفه ای ترین و برترین نصابان به شما در نصب، نحوه ی عایق کاری و نوع عایق مورد نظر به منظور انتخاب بهترین روش عایق کاری ساختمان های مسکونی و تجاری و کارخانه ­ها کمک می کند. این گروه با استفاده از مواد مناسب و استاندارد، بهترین نوع از این عایق را تولید می کنند.

آیریک راه حل های نصب فنی و پیشرفته ای را در تمامی صنایع و محیط ها متناسب با مشکلات آنها و راه های مقابله با آتش، مصرف انرژی، آلودگی صوتی، حرارت، نفوذ آب و رطوبت ارائه می دهد. از این رو می توانید جهت دریافت راهنمایی و قیمت با همکاران ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک تماس فرمایید.