پلی استایرن انبساطی یک نوع متریال بسیار موثر و کم هزینه برای صرفه جویی در مصرف انرژی و ذخیره آن می باشد که به عنوان یک راه حل فوق العاده برای عایقکاری ساختمان ها به کار می رود. همچنین در برابر آتش دارای عملکرد بسیار خوبی می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با برخی حقایق و نکات مهم درباره پلی استایرن انبساطی (EPS) آشنا نمائیم. لطفا تا پایان این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه باشید.

باتوجه به ضرورت نصب عایق ساختمانی ، گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک با سابقه ای چند ساله در تولید و نصب انواع عایق ساختمانی و با همکاری نیروهای متخصص و مجرب در امر تشخیص و نصب انواع عایق در بخش های مختلف ساختمان های تجاری، اداری، منازل مسکونی و… آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

با نکات مهم درباره پلی استایرن انبساطی (EPS) آشنا شوید

در این بخش از مقاله به نکات در مورد پلی استایرن انبساطی (EPS) اشاره خواهیم کرد که بیان کننده ی این حقیقت است که این مواد عایق تا چه حد می توانند برای جلوگیری در به هدر رفتن انرژی موثر عمل کنند.

نکات مهم درباره پلی استایرن انبساطی (EPS)

عایق بندی اقتصادی و کم هزینه

یکی از نکات در مورد پلی استایرن انبساطی (EPS) این است که این نوع عایق، بسیار کم هزینه است و بدون شک یکی از بهترین گزینه ها برای عایق بندی موثر  با هزینه ی مناسب، عایق بندی با استفاده از EPS است. زمانی که به فکر عایق حرارتی برای عایق بندی ساختمان هستید، اما هزینه ها برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است، EPS می تواند بهترین انتخاب باشد. این ماده ی عایق در مقایسه با سایر گزینه های عایق حرارتی تا 20 درصد هزینه ها را کاهش می دهد. همچنین EPS گزینه ای مناسب است برای عایق بندی صوتی دیوارها و کف و سقف ساختمان. دیگر موارد استفاده از این نوع عایق عبارتند از : سیستم گرمایشی زیرزمین، تخته های زهکشی، قالب های دائمی، پایه و سیستم های پیش ساخته دیوار و…

عملکرد حرارتی

یکی دیگر از مهم ترین نکات در مورد پلی استایرن انبساطی (EPS) این است که EPS

یک عایق موثر و کارا با عالی ترین میانگین هدایت گرمایی را دارد و با توجه به چگالی متریال و محلی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشد.

وزن کم اما قوی

از مهم ترین نکات در مورد پلی استایرن انبساطی (EPS) می توان به وزن کم آن اشاره کرد. EPS از فوم پلی استایرن انبساطی ساخته شده است که دارای وزن بسیار سبکی است و این باعث می شود که حمل و نقل و نصب آن نیز بسیار آسان شود.

مهم ترین نکات در مورد پلی استایرن انبساطی (EPS)

علی رغم وزن کمی که EPS دارد دارای فشردگی و قدرت بسیار بالایی است و برای عایق کاری کف ساختمان توصیه می شود که حتما از این نوع عایق استفاده شود. میزان تراکم آن نیز بسیته به ناحیه ای که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد، متفاوت است.

ماندگاری و استحکام ساختاری

یکی دیگر از مهم ترین نکات در مورد پلی استایرن انبساطی (EPS) این است که اگر به درستی در محل مورد نظر نصب شده باشد، یک عایق ماندگار  و مستحکم به حساب می آید و برای سال های سال بدون هیچ کم و کاستی در نحوه ی عملکرد و کارایی آن عمل می کند و با گذشت زمان چیزی از میزان استحکام این محصول کاسته نمی شود.

دوستان گرامی، در این مقاله شما را با مهم ترین نکات در مورد پلی استایرن انبساطی (EPS) آشنا کردیم. امید است آنچه گفته شد مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورتی که پس از مطالعه ی مقالات ما با سوال یا مشکلی مواجه شدید، حتما با ما تماس بگیرید  و سوالات و مشکلات خود را با ما مطرح نمائید. همکاران ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک آماده ی پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان هستند.