عایق بندی کف ساختمان به مصرف بهینه ی انرژی در کل ساختمان کمک می کند. زمانی که از به هدر رفتن انرژی از زمین یا همان کف ساختمان ممانعت شود این امر منجر به کاهش خطر رسوب زدگی، تراکم و آلودگی هوا می شود. بهتر است نصب عایق کف هنگامی که انجام شود که در حال ساخت ساختمان جدید هستید، چرا که نصب عایق کف برای ساختمان های قدیمی قدری گران قیمت و هزینه بر خواهد بود. همچنین انتخاب نوع عایق نیز به همین اندازه مهم است. عایق های پلی استایرن انبساطی (EPS) دارای کاربردهای بسیاری می باشد. به طور مثال برای عایق بندی ساختمان، کف و… شما می توانید با توجه به نیاز و هدف خود، عایق بندی ساختمان را انجام دهید.  فکر می کنید چرا خوب است که از عایق پلی استایرن انبساطی (EPS) برای عایق بندی کف استفاده کنیم؟ در ادامه به بیان دلیل استفاده از عایق پلی استایرن انبساطی (EPS) خواهیم پرداخت.

دلایل استفاده از پلی استایرن انبساطی (EPS) برای عایق بندی کف چیست؟

نکات مهمی وجود دارد که به بیان کننده ی این مطلب است؛ همچنان با ما همراه باشید تا به بیان این نکات بپردازیم.

حفظ گرما برای مدت زمان طولانی

زمانی که کف ساختمان ضعیف کار شده باشد و عایق بندی کف برای آن استفاده نشده باشد، تا 10 درصد یا بیشتر گرمای داخل ساختمان را هدر می دهد. البته این بستگی دارد به فاکتورهای مختلفی که عبارتند از میزان ضعف کف ساختمان، نوع ساختار آن و مواد استفاده شده در آن و سطح زمین و نیز تعداد طبقات.

عایق پلی استایرن انبساطی (EPS) از هدر رفتن گرما از کف ساختمان جلوگیری میکند و باعث باقی ماندن گرمای داخل ساختمان برای مدت زمان طولانی می شود. این نوع عایق همچنین به عنوان یک سد در مقابل سرما و انجماد زمین، رطوبت و نم به خوبی عمل کند. آب بندی شکاف ها و ترك های کف نیز می تواند به این امر كمك كند.

ذخیره انرژی و کاهش هزینه نصب

عایق پلی استایرن انبساطی (EPS) به گونه ای است که می تواند دمای ثابتی را در داخل ساختمان حفظ کند، فرقی نمی کند در چه فصلی از سال باشد. به این علت نیازی به استفاده بیش ازحد نیاز از سیستم های سرمایشی و گرمایشی وجود ندارد و به این ترتیب به میزان قابل توجهی باعث کاهش هزینه ها می شود.

عایق بندی کف با استفاده از عایق پلی استایرن انبساطی (EPS) همچنین راه حل فوق العاده ای به صرفه ای است برای زمانی که در حال بازسازی اساسی کف ساختمان هستید و کف زمین را کامل برداشته اید.

نصب و اجرای عایق پلی استایرن انبساطی به دلیل ویژگی سبک وزن بودن، انعطاف پذیری، سازگاری با محیط زیست بسیار آسان است و همچنین با دارا بودن این ویژگی ها به راحتی می توان آن را با دیگر مواد برای عایق بندی کف، مخلوط کرد.

نصب و راه اندازی آسان EPS به علت ویژگی های سبک وزن، قابلیت پذیری، بدون سموم و آسان برای دسته بندی پلی استایرن است، به عنوان مخلوط با مواد دیگر کف مانند چوب.

مورد تائید استانداردهای ساختمان سازی می باشد

هنگامی که عایق پلی استایرن انبساطی (EPS) به درستی نصب شده باشد، در کاهش انتقال حرارت (U value) زمین در ساختمان های نوساز، بسیار موثر خواهد بود. همچنین با مقررات ساختمانی و استانداردهای ساخت و ساز بسیار هماهنگ و سازگار است.

 دوستان گرامی و همراهان همیشگی، در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با لزوم استفاده از عایق پلی استایرن انبساطی (EPS) آشنا نمائیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. عزیزان چنانچه در این زمینه به سوال یا مشکلی برخورد کردید با ما تماس بگیرید و سوال و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در تیم ایریک آماده ی پایخگوئی به سوالات شما عزیزان هستند.