شما دوست عزیز قطعا از نقش مهم انرژی در زندگی بشر آگاه هستید و می دانید که انواع انرژی می تواند از طریق سوخت های فسیلی موجود در طبیعت و یا انرژی خورشیدی به دست آید. اما آیا می دانید که این منابع نیز روزی به پایان خواهد رسید و بدون وجود انرژی، ادامه ی زندگی برای بشر تقریبا غیرممکن خواهد شد. پس تلاش برای استفاده از منابع انرژی سازگار با محیط زیست و همچنین استفاده ی صحیح از این منابع به طوری که هم مقرون به صرفه باشد و هم امکان ادامه ی حیات برای نسل های آینده را میسر نماید، امری بسیار مهم و قابل توجه می باشد. اصطلاح عایق کاری  را تقریبا همه ی شما شنیده اید اما آیا منزل شما عایق کاری شده است؟ شاید بپرسید چرا عایق کاری کنیم؟ برای پاسخ به این سوال تا پایان این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه باشید تا شما عزیزان را از لزوم عایق کاری ساختمان مطلع سازیم.

لزوم عایق کاری ساختمان

لزوم عایق کاری ساختمان ها چیست؟

برای اینکه بتوانیم به مصرف صحیح انرژی کمک کنیم و از به هدر رفتن آن جلوگیری کنیم باید تلاش و کوشش خود را در دو  زمینه به کار ببندیم. اول اینکه طراحی مصرف کننده های انرژی را به گونه ای بهینه سازی کنیم که بازده و راندمان کاری آن ها را بالا ببریم و دوم اینکه از مسئله ی عایق کاری غافل نشویم. آیا می دانید در ساختمانی که عایق کاری نشده است تا چه میزان انرژی به هدر می رود؟

تحقیقات نشان داده است که در ساختمان های بدون عایق، حدود 75 درصد از انرژی که از طریق منابع ارزشمندی تولید می شودبه هدر می رود و این عدد بزرگی است. بر اساس آمار به دست آمده حدود 35 درصد از انرژی گرمایی تولید شد در ساختمان از طریق دیوارها و حدود 40 درصد از طریق سقف و کف ساختمان به هدر می رود.

راه کاری که برای حل این مشکل وجود دارد این است که ساختمان های خود را عایق کاری کنیم تا حتی الامکان از به هدر رفتن انرژی جلوگیری کنیم. برای این منظور، استفاده از عایق پشم سنگ نیز می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

لزوم عایق کاری ساختمان

به این ترتیب طبق آنچه گفته شد و اهمیتی که مصرف صحیح انرژی و حفظ منابع طبیعی انرژی برای ما و نسل های بعد از ما دارد، میتوان به اهمیت و لزوم عایق کاری ساختمان پی برد. بنابراین خوب است چنانچه هم اکنون در حال ساخت و ساز هستید و در مرحله ای از ساختمان سازی هستید که امکان عایق کاری ساختمان برای شما وجود دارد، حتما به این مسئله اهمیت دهید و از انواع متریال و متدهای مناسب برای عایق کاری ساختمان خود اقدام نمائید.

گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک با استفاده از متریال و متد روز عایق کاری ساختمان ها، در راستای اهداف انسان دوستانه ی خود و به منظور حفظ منابع طبیعی انرژی و جلوگیری از به در رفتن آن و نیز مصرف بهینه ی انرژی، آماده ی هر گونه خدمت رسانی به شما گرامیان در زمینه ی عایق کاری ساختمان با استفاده از انواع عایق پشم سنگ و … می باشد.

عزیزان، از اینکه همواره با ما همراه و همگام هستید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. چنانچه پس از مطالعه ی مقالات ما با سوال یا مشکلی مواجه شدید با ما تماس بگیرید  و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت کلیه ی سوالات  شما عزیزان را پاسخگو خواهیم بود.

لطفا با ما در تماس باشید و ما را از نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده ی خود بهره مند سازید.