چنانچه تصمیم گرفته اید دیوارهای منزل خود را عایق بندی کنید، انواع کمی از متریال هستند که برای این کار می توانید از آن ها استفاده کنید. یکی از معمول ترین ورایج ارین نوع عایق باری عایق کاری دیوارها، عایق پشم سنگ است. همانطور که از نام آن مشخص است، این نوع عایق به زبان ساده از پشم آمیخته با سنگ مذاب، تولید شده است، مخلوطی از بازالت، انورتوزیت و قطعه های سیمان که بیش از 15000 درجه حرارت دیده است که در آن مخلوط سنگ به صورت مذاب در می آید و پس از آن به الیاف تبدیل می شود که دارای خاصیت ضد آب نیز می باشد. پشم سنگ از لحاظ میزان عملکرد به عنوان عایق، قابل مقایسه با عایق های پلی یورتان انبساطی است، اما دلایل مهمی وجود دارد که بیشتر معماران برای عایق کاری ساختمان از عایق پشم سنگ استفاده می کنند. در ادامه با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا به بیان دلایل استفاده از عایق پشم سنگ در ساختمان های بپردازیم.

دلایل استفاده از عایق پشم سنگ

دلایل استفاده از عایق پشم سنگ در ساختمان ها را بدانید

در این بخش از مقاله برای شما عزیزان خواهیم گفت که چرا اکثر مهندسان و معماران ساختمان ترجیح می دهند از عایق پشم سنگ برای عایق کاری ساختمان ها استفاده کنند.

یکی از دلایل استفاده از عایق پشم سنگ در ساختمان ها این است که عایق پشم سنگ از بازده حرارتی بالایی برخوردار است و باعث کاهش هزینه ی انرژی مصرفی در فصل سرد سال به منظور گرم کردن و در فصل گرم سال برای خنک نگه داشتن فضای داخل خانه می شود.

پشم سنگ به علت مواد تشکیل دهنده ی آن که بسیار خلاقانه و با استفاده از روش های جدید تولید شده اند، خاصیت عایق صوتی نیز دارد. در حقیقت متریال آن باتراکموجهتگیریاستانداردمانع از عبور امواجصوتیمی شود.

پشم سنگ خاصیت ضد حریق نیز دارد و این امنیت بیشتری را برای خانه ها به ارمغان می آورد، چرا که یکی از مواد تشکیل دهنده ی آن سنگ است و سنگ خاصیت ضد حریق دارد.

دلایل استفاده از عایق پشم سنگ

پشم سنگ ماده ای است که خاصیت تنفسی دارد و امکان عبور نم و رطوبت از میان آن وجود دارد و به این ترتیب نم و و رطوبیت را طریق آن از داخل ساختمان خارج می شود.که این باعثمی شود امکان رشد باکتری ها و شوره و کپک دیوارها ساختمان بر اثر نم و رطوبت، به حداقل برسد.

نصب پشم سنگ بسیار ساده و سریع است و همچنین امکان تهویه هوا از درون ان برای ساختمان های بسته وجود دارد.

پشم سنگ باعث بهبود کیفیت هوا در ساختمان می شود و محیطی سالم برای ساکنان آن فراهم می کند.

کارایی پشم سنگ بسیار بالا است و برای مدت زمان بسیار طولانی ماندگار است.

پشم سنگ، سازگار با محیط زیست است و اثر سوء آن بر محیط زیست بسیار کم است، زیرا باعث کاهش آثارکربن تولید شده در طبیعت می شود و جز متریال در کلاس بدون  قرار گرفته است. به علاوه پشم سنگ استفاده از منابع انرژی غیر قابل بازگشت مثل گاز و الکتریسیته را کاهش می دهد.

پشم سنگ از مواد اولیه طبیعی و پایدار تهیه می شود و مهم تر از آن به طورکامل قابل بازیافت است. زمانی که ساختمان تخریب می شود، پشم سنگ می تواند به طور کامل بازیافت شود بدون آنکه زباله ای تولید کند و تمام مواد تشکیل دهنده ی آن را میتوان به عنوان مواد خام در فرایند تولید دوباره استفاده کرد برای تولید عایق پشم سنگ با نام تجاری جدید.

از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی نمودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.