هنگامی که صحبت از خرید مواد عایق گرم یا سرد می شود، اگر از هر دوی آنها اطلاع نداشته باشید برای شما دشوار می شود. نکته خوب این است که این مواد عایق در آینده می توانند در هزینه شما صرفه جویی کنند. بنابراین انتخاب بین مواد عایق سرد و گرم کار بسیار سختی است و از نظر اقتصادی کاری ضروری است. انتخاب درست محدوده دمایی نوع عایق یکی از عامل های مهم به منظور عملکرد بهتر آن است. به همین منظور گروه نوآوران عایق آیریک در ادامه این مقاله به مقایسه عایق سرد و عایق گرم پرداخته است.

ابتدا خوب است قبل از مقایسه عایق سرد و عایق گرم به طور مختصر مطالبی را در مورد هر کدام از آن ها بیان کنیم.

مواد عایق گرم

عایق های گرم مخصوص عایق کاری سیستم های لوله کشی و جابجایی گاز و سایر مواد در دمای نسبتاً بالا ساخته شده است. موادی که این نوع عایق از آن ساخته شده است از گرمای بیش از حد لوله جلوگیری می کند. این نوع عایق کاری منجر به کاهش صورتحساب برق می شود، در ادامه به برخی از موادی که در این نوع عایق کاری مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره شده است.

مقایسه عایق سرد و عایق گرم

Cray Flex

این ماده با مقاومت در برابر گرما، حرارت و مواد شیمیایی شناخته می شود.

Resin bonder Rockwool

این ماده در هر دو عایق کاری گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در برابر گرما ، حرارت و مواد شیمیایی مقاومت بسیار بالایی دارد.

Spiral wraps fiberglass

نصب این ماده نسبت به 2 ماده ی دیگر بسیار سخت تر است اما برای عایق کاری منزل بسیار معقول و با قیمیتی مناسب است.

اگر شما یک ماده عایق گرم را انتخاب می کنید، باید بالاترین درجه حرارت را برای مراقبت از عایق بدانید. اگر اجزای آن کمتر از 350 درجه فارنهایت، گرم باشند می توانید آن را با فایبرگلاس عایق کنید.

مواد عایق سرد

مواد مورد استفاده برای عایق سرد بستگی به سیستم لوله های عایق بندی شده دارد. به همین دلیل مواد مورد استفاده در عایق گرم یا سرد به تغییر سیستم خاص لوله کشی بستگی دارد. فوم سرد معمولا داراي تضمين كيفيت بالاتري نسبت به مواد عايق گرم مي باشد. متداول ترین مواد مورد استفاده در عایق سرد عبارتند از:

مقایسه عایق سرد و عایق گرم

فوم پلی اورتان

این نوع عایق برای هدایت حرارتی کمتر و همچنین موادی که دمای انجماد هستند، مناسب است. اين عايق در دماي پايين با حرارت غير مستقيم و طول عمر بالاتر ساخته مي شود.

Rubber foam                     

این نوع عایق برای برای کنترل میعان استفاده می شود.

مقایسه عایق سرد و عایق گرم

در مقایسه عایق سرد و عایق گرم برای بیان تفاوت بین مواد عایق گرم و سرد به چندین مورد می توان اشاره کرد. مواد مورد استفاده در عایق گرم نیازی به مانعی برای بخار آب ندارند ولی برای کار با سیستم عایق سرد لازم است.

مانع بخار آب از تخریب فلز در هر زمان جلوگیری می کند.  نوع فلز، فوم و فایبرگلاس مورد استفاده برای پل حرارتی در عایق سرد نسبت به مواد عایق گرم بسیار انعطاف پذیرتر است.

گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک

گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک با حرفه ای ترین و برترین نصابان به شما در نصب، نحوه ی عایق کاری و نوع عایق مورد نیاز با توجه به مشکلات و نیازهای ساختمان های مسکونی و تجاری کمک می کند. این گروه با استفاده از مواد مناسب و استاندارد، بهترین نوع از این عایق های سرد و گرم را تولید می کنند.

 آیریک راه حل های نصب فنی و پیشرفته ای را در تمامی صنایع و محیط ها متناسب با مشکلات آنها و راه های مقابله با گرما، مصرف انرژی، حرارت و نفوذ آب ارائه می دهد. از این رو می توانید جهت دریافت راهنمایی بیشتر و قیمت با همکاران ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک تماس فرمایید.

نتيجه گيري

با توجه به مقایسه عایق سرد و عایق گرم كه در بالا به آن اشاره شد، باید عایقی را انتخاب کنید که دمای آن از شرایط کاری و دمای محیطي بیشتر یا کمتر نباشد؛ چرا كه عايق در محدوده دمايي ارائه شده عملكرد بهتري دارد و ويژگي هاي خود را از دست نمي دهد.از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه متشکریم.