اگر در فکر صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های ماهانه ی خود هستید و استفاده از انواع روش های عایق کاری ساختمان را برای نیل به این هدف مهم و ارزشمند در نظر گرفته اید، خوب است قبل از هر اقدامی بررسی های لازم را انجام دهید و نکات مهم برای تخمین و محاسبه عایق مورد نیاز برای عایق کاری ساختمان را در نظر بگیرید و در این مورد کاملا حساب شده عمل کنید. برای این منظور لطفا با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک تا پایان این مقاله همراه شوید.

چگونگی محاسبه عایق مورد نیاز برای عایق کاری ساختمان

محاسبه عایق مورد نیاز برای عایق کاری ساختمان ها کار چندان سختی نیست، البته مشروط بر اینکه شما با مفاهیم بنیادی در زمینه ی عایق کاری آشنا باشید و از چگونگی نصب عایق ها نیز اطلاعات کافی داشته باشید. در این بخش از مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که چگونگی تخمین و محاسبه عایق مورد نیاز برای ساختمان توسط نیروهای متخصص را برای شما بیان می کند.

محاسبه عایق مورد نیاز

گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک با همکاری نیروهای متخصص و کارآزموده و فنی، آماده ی انجام کلیه ی خدمات عایق کاری ساختمان های مسکونی، تجاری و … با استفاده از انواع متریال عایق، می باشد.

منطقه ی خود را بشناسید

اولین قدم برای محاسبه عایق مورد نیاز جهت عایق کاری ساختمان این است که منطقه ی جغرافیایی خود را به خوبی بشناسید تا بدانید که چه متریال و ابزارهایی برای عایق کاری نیاز دارید. دپارتمان انرژی در ایالات متحده، خط مشی مخصوصی برای R-Value مورد نیاز بسته به مناطق جغرافیایی مختلف ارائه داده است. که این عددی است بین 1 تا 7 و با توجه به منطقه ی سکونت شما این عدد متفاوت می شود. پس برای آگاهی از R-Value  منطقه ی خود باید به صفحه وب DEO مراجعه کنید.

نوع عایق را مشخص کنید

قدم بعدی برای محاسبه عایق مورد نیاز جهت عایق کاری ساختمان خود این است که نوع عایق را مشخص کنید. انواع عایق ساختمانی عبارتند از :

  • رول
  • مواجه
  • غیر مواجه
  • بتس

اندازه ی فضای مورد نظر

برای محاسبه عایق مورد نیاز ، شروع به اندازه گیری ارتفاع و طول دیوارهای هر اتاق نمائید. سپس دو هد را در هم ضرب کنید و فراموش نکنید که ستون ها را نیز در نظر داشته باشید. پس از آن نوع متریال عایقی که قرار است خریداری کنید را مشخص کنید.

شما به اندازه گیری دیوارها و ستون ها احتیاج خواهید داشت زیرا عایق ها معمولا در طول های دقیق و یا رول های استاندارد تولید می شود. هنگام محاسبه ، مطمئن شوید که درها و پنجره ها را لحاظ نکرده اید. همچنین مطمئن شوید که تمام دیوارها را در اندازه گیری لحاظ کرده اید.

محاسبه عایق مورد نیاز

مقدار رول ها را اندازه گیری کنید

حال که اندازه ها را بر اساس مترمربع تعیین کردید ، باید آن مقدار را با فیلم مربع موجود در بسته عایق تقسیم بندی کنیم. این مورد را حتماً بررسی کنید چرا که هر شرکت تولید کننده ی عایق  ابعاد یا اندازه خاص خود را دارد. تعدادبه دست آمده، تعداد بسته های مورد نیاز برای عایق بندی دیوارهای خانه شما خواهد بود.

نرم افزار عایق بندی

یک راه دیگر برای محاسبه عایق مورد نیاز برای عایق کای ساختمان ها استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری است. برخی از برنامه ها به شما این امکان را می دهند تا پروژه های بزرگ را بررسی کرده و میزان عایق مورد نیاز برای آن ساختمان را مورد محاسبه قرار دهید.

تخمین میزان عایق مورد نیاز و هزینه ی آن برای عایق کاری ساختمان

اکنون که به محاسبه عایق مورد نیاز برای ساختمان خود پرداخته اید و تعیین کردید که چه مقدار عایق مورد نیاز شماست ، وقت آن رسیده است که قیمت و هزینه را برای نصب عایق تعیین کنید. که با توجه به عددی که برای مقدار عایق به دست آورده اید و نیز نرخ انواع متریال عایق ، هزینه ی عایق کاری مورد محاسبه قرار می گیرد.

از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم.