خیلی از افراد تصور می کنند که عایق فقط برای مناطق سردسیر و زمستان ها قابل استفاده است، اما واقعیت این است که عایق برای تمامی فصول سال چه تابستان و چه زمستان مناسب است. در طول تابستان، عملکرد عایق به این شکل است که هوای سرد را در داخل خانه و هوای گرم را در بیرون از خانه نگه دارد، اما در فصل زمستان دقیقا به صورت برعکس عمل می کند. استفاده از عایق در تابستان باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه برق خواهد شد. در ادامه با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه باشید و اطلاعات بیشتری در مورد بهترین عایق برای تابستان کسب کنید.

بهترین عایق برای تابستان

قبض برق در طول تابستان به دلیل استفاده بیش از حد از کولر، اسپلیت و پنکه بسیار زیاد می باشد. بنابراین، باید به فکر راهی جهت بهینه سازی مصرف انرژی بود. استفاده از عایق می تواند در کل سال حتی در تابستان ها هم به عنوان پس اندازی برای صرفه جویی در مصرف انرژی در نظر گرفته شود.

بسیاری از افراد تصور می کنند که برای تابستان نیاز به عایقی جداگانه دارند، اما در واقع بهترین عایق برای جلوگیری از گرما در تابستان، همان عایق کاری است که برای خنک نگه داشتن سرما در طول زمستان استفاده می شود. این بدان معناست که در واقع نوع خاصی از عایق مخصوص هوای گرم وجود ندارد. هر چند که عایق  پشم معدنی برای تابستان پیشنهاد می شود، اما ما به دلیل عدم مقاومت در برابر آتش، استفاده از آن را توصیه نمی کنیم. با این حال منظور ما این نیست که خانه شما همیشه چنان داغ خواهد شد که عایق شما در شعله های آتش فرو رود، اما جهت در نظر گرفتن خطرات احتمالی باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

بهترین عایق برای تابستان

بهترین عایق جهت استفاده در تمامی فصول سال

در ادامه به 5 گروه عمده عایق اشاره شده است:

سلولز Loose-fill: عایق کاری سلولز Loose-fill رایج ترین انتخاب برای مالکان خانه است. Loose-fill به این معنی است که با فشار کم در سوراخ های بالا و پایین دیواره ها دمیده می شود. این عایق انتخاب بسیاری از افرادی است که می خواهند کمترین هزینه ممکن را خرج کنند و با یک دمنده از یک فروشگاه سخت افزاری عایق کاری را آغاز کنند. با این حال این نوع عایق باعث ایجاد ناهمواری می شود؛ چرا که شما نمی توانید اطمینان حاصل کنید که به طور مساوی در داخل دیوار توزیع شده باشد.

سلولز Dense-packed : تنها تفاوت بین Dense-packed وloose-fill، نحوه نصب آن است. این نوع عایق با نیروی بیشتری به دیوار دمیده می شود. نصب این عایق بسیار سخت است و بهتر است آن را به یک متخصص عایق همچون گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک بسپارید. با این نوع عایق، صاحبان خانه تفاوت قابل توجهی در دمای روزانه احساس خواهند کرد.

فایبرگلاس Loose-fill: این عایق با عایق اولی شباهت های زیادی دارد اما در بین افراد از محبوبیت بیشتری برخوردار است. افرد می توانند این عایق را با یک دمنده نصب کنند. این عایق کمی گران تر از انواع دیگر سلولز است، اما تفاوت در چگالی و غلظت آن کمک می کند تا راحت تر گسترش یابد.

فایبرگلاس Dense-packed: این نوع عایق ممکن است در مقایسه با عایق های سلولوزی جهت بیرون نگه داشتن هوای سرد مناسب نباشد.

تزریق فوم: این نوع عایق به دیوارها تزریق می شود وسپس گسترش پیدا میکند. تزریق فوم همه کاره تر است، و این باعث می شود گزینه ای عالی برای شکاف دیوارها و برامدگی ها باشد.

بهترین عایق برای تابستان

انتخاب عایق مناسب برای تمامی فصول سال کاری سخت و پیچیده است، بنابراین بهتر است آن را به یک تیم متخصص همچون گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک بسپارید.

هنگامی که با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک کار می کنید، می توانید اعتماد کنید که نه تنها یک نوع عایق مناسب بلکه نصب کاملاً ایمن و بهینه ای نیز خواهید داشت و هیچ راهی برای عبور هوا گذاشته نمی شود. از این رو می توانید جهت دریافت راهنمایی و قیمت با همکاران ما در این گروه تماس فرمایید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید صمیمانه از شما متشکریم در صورت هر گونه سوال در زمینه انتخاب بهترین عایق برای تابستان و دیگر فصول سال با ما در تماس باشید.