عایق حفره ای دیوار با پر کردن دیوارها با پلی استایرن ، پشم سنگ یا فوم باعث جلوگیری از فرار انرژی از خانه انجام می شود. این طراحی برای ساختمان هایی با دیوارهای آجری است که فاصله بین آنها وجود دارد و این ویژگی مشترک همه ی خانه های ساخته شده قدیمی است.اگر دیواری با حفره دارید ، می توانید از یک متخصص بخواهید یک لایه عایق بین دیوارها نصب کند. آنها این کار را با ایجاد سوراخ های کوچک و پمپ کردن مواد از میان آنها ، برای پر کردن حفره ها و سوراخ ها انجام می دهند تا دیده نشوند. روند عایق کاری حفره ای فقط چند ساعت طول می کشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد عایق حفره ای دیوار با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

عایق حفره ای دیوار برای چه دیوارهایی لازم است؟

این بستگی دارد به میزان استحکام دیوارهای خانه و مدت زمانی که از ساخت خانه می گذرد یا همان سال ساخت ساختمان. بعضی اوقات فقط با نگاه کردن ب دیوار می توانید متوجه حفره های دیوار شوید..  اما چند نکته وجود دارد که می توانید آن ها ر در نظر بگیرید که عبارتند از :

• حفره باید حداقل 50 میلی متر عرض داشته باشد

• آجر کاری نیز باید در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد و دراثر بارندگی تغییر شکل نداده باشد

• خانه شما نیز نباید در معرض خطر جاری شدن سیل باشد.

• برای اطمینان از اینکه خانه شما برای عایق حفره ای دیوار مناسب است یا نه، باید نصابان متخصص مشورت کنید.

عایق حفره ای

متخصصان و نصابان حرفه ای می توانند ساختمان شما را برای انجام عایق حفره ای بررسی کنند، به این ترتیب که تمام دیوارها قبل از نصب مورد بازرسی قرار گیرند تا به درستی ارزیابی شود. قبل از شروع کار باید به همه نقص ها و مشکلات نفوذ رطوبت رسیدگی شود. دیوارهایی با حفره های کمتر از 50 میلی متر از عرض برای عایق بندی مناسب نیستند و باید هر کابل الکتریکی تحت پوشش PVC نیز برداشته شود.

مواد و مصالح مورد استفاده برای عایق حفره ای ساختمان

سه نوع ماده متداول برای عایق حفره ای ساختمان و دیوار وجود دارد  

1. فیبر معدنی

2. دانه ها یا گرانول های پلی استایرن

3. فوم فرمالدئید اوره

فیبر معدنی

فیبر معدنی شامل رشته های فایبرگلاس یا پشم معدنی است که با استفاده از هوای فشرده وارد حفره می شوند. این ماده قابل استفاده در هر نقطه از کشور است و تحت پوشش گواهینامه های شورای توافق بریتانیا (BBA) قرار دارد.

عایق حفره ای

دانه ها یا گرانول های پلی استایرن

دانه های پلی استایرن ممکن است شل یا در یک رزین چسبنده سبک تهیه شود تا آنها را در کنار هم نگه دارید. دانه های پلی استایرن به دلیل شکل ناهمواری که دارد به خودی خود می چسبند.

فوم اوره فرمالدئید

فوم فرمالدئید اوره با تزریق و همزمان مخلوط کردن دو ماده شیمیایی برای تشکیل فوم در حفره دیواره ایجاد می شود و سپس برای پر کردن حفره منبسط می شود.

روش نصب عایق حفره ای

نصب عایق حفره ای باید توسط یک پیمانکار متخصص انجام شود. در یک نصب معمولی سوراخ های کوچکی در فاصله بین آجرهای بیرونی با فواصل تقریبی یک متر در ملات حفر می شوند. مواد عایق از طریق این سوراخ ها که به وسیله آن پر می شوند ، وارد حفره می شوند و بعداً پر می شوند تا هیچ نشانی از آن ها باقی نماند. اگر مجدداً  برای گچ کاری دیوارهای داخلی برنامه ریزی شده باشد ، ممکن است ترجیحا تزریق مواد عایق از طریق سوراخ های حفر شده در دیواره های داخلی ، که در هنگام گچ کاری دیوار پوشانده می شود ، انجام شود.