استفاده از انواع عایق در عایقکاری ساختمان های مسکونی نو و یا اضافه کردن عایق به ساختمان های قدیمی می تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان مصرف انرژی و صرفه جویی در هزنیه ها و آرامش و آسایش هر چه بیشتر اهالی خانه داشته باشد. اما به شرطی که عایق به درستی نصب شده باشد و اصول نصب عایق را به درستی رعایت کرده باشید. آیا مایلید تا با این نکات مهم در مورد نصب عایق در ساختمان آشنا شوید؟ پس با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

با نکات مهم که هنگام نصب عایق باید در نظر بگیرید آشنا شوید

برای نصب عایق به طور صحیح که از میزان اثربخشی آن کاسته نشود، باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. در این بخش از مقاله به این نکات مهم اشاره خواهیم کرد.

نصب عایق

پل های حرارتی

قاب ساختمان می تواند به عنوان یک پل حرارتی ، به خصوص در آب و هوای سرد عمل کند ، به طوری که اجازه می دهند گرما از ساختمان خارج شود. قاب فلزی ساختمان به دلیل خاصیت رسانایی بالایی که دارد ، می تواند باعث به هدر رفتن انرژی شود. برای غلبه بر تأثیر سوء پل حرارتی :

• نوارهای عایق پلی استایرن را بین قاب فلزی و روکش فلزی نصب کنید ، که باید حداقل 12 میلی متر ضخامت داشته باشد و دارای  R-value برابر با 2 باشد

• عایق فله را مانند تخته های پلی استایرن را روی سطح خارجی یا داخلی قاب ثابت کنید.

سد بخار

سد یا موانع بخار شامل ورق های پلی اتیلن ، فویل بازتابنده ، گچ تخته ای با روکش و سطوح رنگ شده مقاوم در برابر آب است. عایق ضد آب مانند پلی استایرن نیز می تواند به عنوان مانع بخار عمل کند، همچنین برای جلوگیری از رطوبت ، همه اتصالات را در موانع بخار نام برده شده، با نوار یا چسب بپوشانید.

تهویه سقف

فضای سقف را در صورت امکان مجهز به سیستم تهویه کنید تا از هدر رفتن گرما ممانعت شود. حتی در آب و هوای خنک نیز به میزان کمی تهویه سقف نیاز است تا رطوبت داخلی از آن خارج شود.

نصب عایق

شکاف ها

زمانی که در حال نصب عایق هستید، از بروز شکاف در انواع عایق جلوگیری کنید. حتی یک شکاف کوچک می تواند عملکرد و کارایی عایق را به شدت کاهش دهد. سوراخ ها را ببندید و اطمینان حاصل کنید که انتهای فویل های چند سلولی به خوبی مهر و موم شده اند ، و به گوشه های دیوار ، سقف و کف توجه کنید که به طور صحیح عایق بندی شده باشد زیرا گرما بیشتر از این مناطق به هدر می رود.

عایق فله

هنگام نصب عایق ، عایق فله را فشرده نکنید زیرا این عمل، کارآیی آن را کاهش می دهد. اطمینان حاصل کنید که در محل نصب، فضای کافی برای حفظ ضخامت طبیعی عایق فله وجود دارد. رطوبت را از عایق فله دور نگه دارید ، زیرا  عملکرد آن کاهش می دهد.

عایق بازتابی

توجه داشته باشید که فضای بازی به اندازه حداقل 25 میلی متر در کنار سطح براق عایق بازتابی را حفظ کنید. اگر این کار انجام نشود ، خواص عایق کاهش می یابد. گرد و غبار بر روی سطح بازتابنده عایق عملکرد آن را به شدت کاهش می دهد. همچنین سعی کنید سطوح بازتابنده را به سمت پایین و یا آنها را عمودی نگه دارید.

حال که با نکات مهم برای نصب عایق آشنا شدید، از نیروهای متخصص و نصابان حرفه ای برای عایقکاری ساختمان خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که این نکات را دقیقا مد نظر قرار داده اند.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا با ما در تماس باشید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.