اگر با هدف جلوگیری از به هدر رفتن گرما و مصرف بهینه انرژی برای عایق کاری ساختمن مسکونی با تجاری خود برنامه ریزی کرده اید، پس حتما به عایق کاری گاراژ نیز باید توجه ویژه داشته باشید. زمانی که برای عایق کاری گاراژ به انتخاب متریال مناسب می پردازید، باید دقت کنید که آن متریال مناسب عایق کاری گاراژ باشد. آیا می دانید چه نوع عایقی برای گاراژ یا پارکینگ مناسب است؟ با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا با نکات مهمی که در مورد عایق کاری کاراژ خواهیم گفت، آشنا شوید.

با مبانی عایق کاری گاراژ آشنا شوید

اول از همه باید بگوئیم که برخی در مورد عایق کاری دچار سو تفاهم هستند و گمان می کنند که عایق کاری باعث گرم شدن فضا می شود. اما حقیقت این است که متریال عایق فقط مانع از انتقال گرما در فضای عایق بندی به بیرون می شود.

نکته ی بسیار مهم دیگر که باید به آن توجه کنید این است که گاراژها معمولا طوری ساخته نمی شوند که کاملا مانع از انتقال یلفتن دما شوند و دارای درزها و شکاف های بسیاری هستند که می تواند هوا را از خود عبور دهد که اگر نتوانید آن شکاف ها را پر کنید، گرمای زیادی از این فضاهای باز به هدر می رود.

در کل چند نوع متریال هستند که برای عایق کاری گاراژ مناسب هستند، در ادامه به معرفی این متریال خواهیم پرداخت.

مواد و متریال مناسب برای عایق کاری گاراژ

در این بخش از مقاله شما را با برخی از انواع متریال برای عایق کاری گاراژ شما را آشنا خواهیم کرد.

عایق فایبرگلاس

فایبرگلاس رایج ترین نوع عایق در گاراژها است (دقیقاً همانطور که محبوب ترین نوع آن در خانه ها است) و در بتس از پیش بریده شده و عایق های پتویی بلند که بین ستون های دیواری و تیرچه های سقفی جای گرفته است به کار برده می شود. همچنین می توانید فایبرگلاس هایی را تهیه کنید ، که برای استفاده در فضای اتاق زیر شیروانی گاراژ بالاتر از محل سقف مناسب است.

عایق سلولزی

سلولز نوعی عایق است که از  محبوبیت زیادی برخوردار است و عمدتا از روزنامه های بازیافت شده ساخته می شود. سلولز معمولا در داخل دیوارها و سقف با استفاده از دستگاه های خاص دمیده می شود. برای عایق کاری گاراژ نیز سلولز یکی از متریال های مناسب می باشد.

عایق کاری گاراژ

عایق فوم

عایق های فوم سخت، در ابعاد مختلف وجود دارد و متداول ترین نوع آن ها عبارتست از : پلی استایرن انبساطی، پلی استایرن اکسترود شده و پلی ایزوسیانورات. عایق های فوم سخت، دارای R-value بالایی هستند و قابلیت برش دادن برای استفاده در هر فضایی برای این نوع متریال وجود دارد. عایق های فوم یخت انتخاب بسیار مناسبی برای دیوارهای نازک و فضای گاراژ می باشد. اگر به دنبال یک نوع متریال مناسب برای عایق کاری کامل گاراژ هستید، عایق های فوم سخت گزینه مناسی می باشد.

عایق فوم پاششی

فوم اسپری هم از نظرR-value و هم برای ممانعت از عبور هوا گزینه ی بسیار عالی و مناسبی می باشد و به عنوان یک متریال عایق با کارآیی بالا معمولا در عایق کاری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از ین نوع متریال نیز درگاراژ ها استفاده می کنند تا فضای پارکنیگ یا گاراژ را به یک محیط مطلوب از لحاظ مصرف انرژی تبدیل کنند.

این متریال عایقی که معرفی شد، برای عایق کاری سقف و دیوارهای گاراژ بسیار مناسب هستند، اما توصیه می شود که ابتدا قبل از عایق کاری دیوار و سقف گاراژ ، ساختار فلزی درب گاراژ را نیز به درستی عایق کاری کنید، چرا که انرژی زیادی از طریق درب گاراژ هدر می رود. بنابراین، حتما به این مسئله وجه کنید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.