با وجودی که اکثر مردم به خوبی از عواقب به هدر رفتن انرژی که اغلب از طریق پنجره ها و درها رخ می دهد آگاه هستند، تعداد کمی از آنها می دانند که باکس های الکتریکی مثل سوئیچ های دیواری ، پریز برق ، اتصالات تلفن و مواردی از این قبیل باعث هدر رفتن انرژی به طرز چشم گیری می شوند. اگر جعبه های الکتریکی را به دقت بررسی کنید ، اغلب می توانید عبور هوای سرد را از طریق باکس های الکتریکی پریز برق یا در اطراف لبه های صفحه های پوششی حس کنید. برای اجتناب از این مسئله می توانید این باکس های الکتریکی را عایق بندی کنید. با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا شما را با راه ها وروش های عایق بندی باکس های الکتریکی آشنا کنیم.

عایق بندی باکس های الکتریکی

چگون با عایق بندی باکس های الکتریکی مانع از به هدر رفتن انرژی شویم؟

حتی اگر یک دیوار یا سقف به اندازه کافی و البته به درستی عایق بندی شده باشد ، ممکن است عملکرد عایق در هنگام تعبیه باکس های برقی از دچار تغییر شود. این بدان معنی است که باکس ها، به مجراهایی برای عبور هوای سرد از خارج تبدیل می شوند.

حل این مشکل چندان هم سخت نیست. با عایق کاری این نواحی شما می توانید از هدر رفتن انرژی از طریق این مجاری جلوگیری کنید. در ادامه برای شما راه ها وروش های آن را معرفی خواهیم کرد.

عایق فوم اسپری

در صورت عدم وجود عایق بین قسمت پشت جعبه برقی و دیواره بیرونی ، می توان مقداری عایق در پشت آن اضافه کرد که می توان با استفاده از عایق فوم اسپری این کار را انجام داد. اگر فضای کافی در اطراف جعبه وجود داشته باشد ، ممکن است شما بتوانید کف جعبه را نیز با این عایق بپوشانید. به این ترتیب می توانید مشکل عبور هوا از این ناحیه را حل کنید.

لبه های بیرونی باکس الکتریکی را بررسی کنید. اغلب ، شکافهایی در اطراف لبه های جعبه وجود دارد که می توانید عایق را از این محل بپاشید. مراقب باشید هیچ ابزاری را عمیق تر از مصاح موجود در دیوار (تقریباً 1/2 اینچ) فشار ندهید تا به سیم برق اصابت نکند و مشکلی به وجود نیاورد..

عایق بندی باکس های الکتریکی

عایق فوم سفت و سخت

اگر بتوانید به قسمت پشتی باکس الکتریکی دسترسی پیدا کنید ، می توانید یک قطعه از این نوع عایق را بین جعبه و دیوار بکشید. این روش بسیار موثرتر از پر کردن پشت جعبه با عایق فایبرگلاس است، زیرا فشرده سازی عایق فایبرگلاس ارزش عایق بندی را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

شما می توانید به بالا و پایین جعبه فوم سفت و سخت یا عایق فایبرگلاس چسبانیده شود طوری که در داخل جعبه قرار گیرد.

درزهای موجود که هوا را از خود عبور می دهند

شما همچنین می توانید با مسدود کردن شکاف های هوا در اطراف باکس های الکتریکی یا هر کابل یا لوله ای که از دیوارهای بیرونی عبور می کند، از به هدر رفتن هوا تا حد زیادی در این محل جلوگیری کنید. بعضی اوقات نیز این باکس های الکتریکی به پشت نصب می شوند و یک مسیر مستقیم به خارج از منزل ایجاد می کنند که این نیز نیاز به عایق کاری دارد و باید حتما به آن توجه کرد.

با استفاده از این روش ها، شما می توانید در محل نصب باکس های الکتریکی، جاهایی که هوا می تواند از داخل به خارج منتقل شود، با استفاده از متریال های عایق، از به هدر رفتن انرژی جلوگیری کنید و به این ترتیب  هزینه های خود را نیز کاهش دهید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا با ما در تماس باشید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.