برای اینکه بتوانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و هزینه ها را هم به طرز چشم گیری کاهش دهید باید نکات مهم برای مصرف بهینه انرژی در خانه را بدانید. ایا می دانید ممیزی انرژی چیست؟ آیا می دانید پنجر ها چه نقش مهمی در میزان مصرف انرژی دارند؟ و این را می دانید که در فصل زمستان یا تابستان چه نکاتی را برای صرفه جویی در مصرف انرژی باید در نظر داشته باشید؟ اگر خانه ی شما یک مسکن قدیمی است آیا می دانید چه نکاتی را باید رعایت کنید تا در بتوانید انرژی را بهینه مصرف کنید. در این مقاله تا پایان با گروه نوآوران عایق ابریک همراه شوید تا شما را با مهم ترین نکات برای صرفه جویی در مصرف انرژی خانه های قدیمی آشنا کنیم.

صرفه جویی در مصرف انرژی

با نکات مهم برای صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه های قدیمی آشنا شوید

در مقایسه ی مصرف انرژی در خانه های نوساز و قدیمی متوجه خواهیم شد که به طور کلی در خانه های جدید حدود 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود و به طبع هزینه ی مصرف انرژی هم کاهش خواهد یافت و این خیلی عالیست. اما اگر منزل شما قدیمی است چه باید بکنید؟ شاید همه ی افراد در شرایطی نباشند که بتوانند خانه های خود را عوض کرده و منزل نوساز تهیه کنند. اما باید به آن ها بگوئیم که به هیچ وجه نگران نباشید. راه ها و روش هایی وجود دارد که می توانید یا استفاده از آن ها در خانه های قدیمی نیز در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

در ادامه شما را با نکات مهم برای صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه های قدیمی آشنا خواهیم کرد.

استفاده از عایق مناسب

اولین نکته برای صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه های قدیمی این است که از عایق مناسب برای عایقکاری منزل خود استفاده کنید.

برای این کار ابتدا به دنبال مکان هایی در داخل منزل بگردید که محل گذر هوا و هدر رفتن انرژی است. عمدتا اتاق های زیر شیروانی نیاز به عایق کاری دارد اما از عایقکاری دیوارها و عایقکاری کف و پارکینگ ساختمان نیز غافل نشوید.

صرفه جویی در مصرف انرژی

دستگاه تهویه هوای مطبوع در خانه شما چند ساله است؟

یکی دیگز از مهم ترین نکات برای صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه های قدیمی این است که به دستگاه هایی که در خانه انرژی مصرف می کنند توجه کنید و در صورت امکان از نسخه هایی از دستگاه ها استفاده کنید که دارای برچسب مصرف بهینه انرژی هستند. در بسیاری از موارد جایگزینی این دستگاه ها با نسخه های به روز تر و دارای برچسب انرژی، تا 30 درصد می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.

مشاوره با متخصصان امور شاختمانی و ساخت و ساز

از دیگر نکات برای صرفه جویی در مصرف انرژی این است که یک متخصص در امر ساختمان سازی و انرژی هوشمند در ساختمان ها می تواند به شما نشان دهد که از کدام بخش های منزل شما انرژی در دارد به هدر می رود. به عنوان مثال پنجره های قدیمی محل عبور هوا هستندو اتاق های زیر شیروانی بسیاری از گرمای داخل خانه را هدر می دهند. همچنین درب اتاق ها می تواند محل عبور هوا و کاهش دما در زمستان باشد.

بنابراین اگر با کمک یک نیروی متخصص بتوانید این مناطق را در داخا منزل خود تشخیص دهید می توانید برای اصلاح آن ها راهکار مناسبی بیابید.

دوستان گرامی از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاسگزاریم. لطفا با ما در تماس باشید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.