عایق های پتویی الیاف سرامیک همانطور که از نام آن مشخص است، از الیاف سرامیک به هم تابیده شده به وجود آمده اند که به عنوان یک عایق حرارتی در دماهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. آیا مایلید تا با این نوع عایق های حرارتی آشنا شوید؟ با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

عایق های پتویی الیاف سرامیک را بشناسید

این عایق های پتویی الیاف سرامیک در سه سطح استاندارد تهیه شده است که عبارتند از :

 • استاندارد تجاری
 • استاندارد با درجه خلوص بالا
 • استاندارد سطح زیرکونیا
عایق های پتویی الیاف سرامیک

این سه استاندارد عایق های پتویی الیاف سرامیک بسیار سبک هستند و از نظر حرارتی بسیار کارآمدند و از قابلیت ذخیره کم حرارت و مقاومت کامل در برابر شوک های حرارتی برخوردارمی باشد. آیا مایلید تا با مهم ترین ویژگی های عایق های پتویی الیاف سرامیک آشنا شوید؟ ویژگی های این نوع عایق عبارتند از :

 • مقاومت عالی در برابر شوک حرارتی
 • پایداری شیمیایی عالی
 • استحکام کششی عالی
 • رسانایی حرارتی کم و ذخیره سازی گرمای کم

در ادامه به بیان کاربردهای عایق های پتویی الیاف سرامیک خواهیم پرداخت. همچنان با ما همراه باشید.

کاربردهای عایق های پتویی الیاف سرامیک

این عایق های پتویی الیاف سرامیک در ابعاد مختلف و برای کاربردهای متفاوتی تولید می شود. به طور مثال در واگن های کوره عملیات حرارتی از عایق های پتویی الیاف سرامیک استفاده می شود.

ماژول الیاف سرامیکی نسوز یا بلوک تاشو برای کوره عملیات حرارتی از عایق های پتویی الیاف سرامیک ساخته شده است که با توجه به ساختار و اندازه آن در دستگاه های مخصوص پردازش می شود. در طی این پردازش ، بخش خاصی از فشرده سازی حفظ می شود تا اطمینان حاصل شود که پس از اتمام پوشش دیواره ماژول فیبر سرامیک ، ماژول های فیبر سرامیکی به دلیل گسترش هر ماژول فیبر سرامیکی در جهت های مختلف ، در یک بدنه یکپارچه فشرده می شوند.

از دیگر کاربردهای عایق های پتویی الیاف سرامیک عبارتند از :

 • کوره های آنیل
 • روکش و اتصالات درهای کوره
 • پوشش و اتصالات هودهای خنک کننده
 • ترمیم سطوح گرم
 • ریخته گری روکش های داخلی
عایق های پتویی الیاف سرامیک

عایق های پتویی الیاف سرامیک تحت تأثیر مواد شیمیایی قرار نمی گیرند (به جز اسید هیدروفلوئوریک ، اسید فسفریک و مواد قلیایی غلیظ). علاوه بر این ، این نوع عایق ها هدایت حرارتی کمی دارند و عایق بندی با استفاده از این عایق ها نتایج بسیار مطلوبی ارائه می دهند.

انواع الیاف سرامیکی رابشناسید

ماژول های الیاف سرامیک

این نوع ماژول ها از الیاف تاشو ساخته شده اند و با تراکم خاصی فشرده شده اند تا عمر عایق بندی تجهیزات طولانی تر را فراهم کند.

تخته های الیاف سرامیک

تخته های الیاف سرامیک محصولاتی هستند که با استفاده از فضای خلا ساخته شده اند و نسبت به پتو های الیاف سرامیکی مقاومت ترند. این محصول به دلیل داشتن خاصیت هدایت حرارتی و همچنین گرمای کم ، محصولی ایده آل برای پوشش های کوره و مجاری دیگ بخار است که باعث کاهش زمان چرخه می شود و امکان دسترسی سریع تر برای نگهداری کوره های صنعتی را فراهم می کند.

ورق های الیاف سرامیک

ورق الیاف سرامیک براساس ترکیبی از الیاف آلومینا – سیلیس با کیفیت بالا ، چسب و مواد افزودنی تولید شده است که برای کاربرد در درجه حرارت بالا بسیار مناسب و انعطاف پذیر است.

انقباض کم ، استحکام کششی بالا و هدایت حرارتی کم ، این نوع عایق را با طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی ساخته است.

این ورق های الیاف سرامیک دارای وزن کنترل شده و ضخامت مناسبی است و از يكنواختي بسيار بالايي برخوردار است و اين امر باعث مي شود هدايت حرارتي همگن با سطحی صاف حاصل شود.

باید بدانید که برای تهیه عایق های پتویی الیاف سرامیک از مواد بازیافتی استفاده نمی شود و از درجه یخلوص بسیار خوبی تشکیل شده اند.

.