عایقکاری خانه با حفظ دمای داخل و کاهش هزینه‌های انرژی به حفظ محیط زیست کمک می‌کند. هدف اصلی عایق کاری ایجاد سدی در اطراف ساختمان، یعنی بالای پشت بام ، دیوار و کف است که باعث کاهش مقدار دمای ورودی به خانه در یک روز گرم یا سرد و کاهش میزان انرژی می‌شود. با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه شوید تا با عایقکاری ارزان خانه آشنا شوید. نکات ارائه شده در این مقاله توسط یکی از خانم هایی که در این زمینه تحقیق کرده است؛ آورده شده است.

عایقکاری ارزان

عایقکاری خانه با هزینه کم

سال پیش متوجه شدم که آپارتمان جدیدم از نظر عایقکاری مثل یک کلبه کنار ساحل شده است. مثل این بود که هر در و پنجره‌ای هوا را به خود راه می‌داد.

به این فکر می کردیم که باید تا جایی که امکان دارد با کمترین هزینه ممکن خانه را گرم نگه داریم.

نکته خوب ماجرا این بود که یکی از خصوصیات خانوادگی ما این است که بدانی چطور کمی پول پس انداز کنی و یا ولخرجی نکنی؛ برای همین بعد از یک نوشیدنی سریعا دست به کار شدم. این کاری بود که کردم…

بیشتر بخوانید: آشنایی با عایق پشم سنگ

راهنمایی لازم برای عایقکاری ارزان خانه

اگر به‌ دنبال راهکارهای عایقکاری ارزان هستید، از اینجا شروع کنید:

عایقکاری پنجره

اگر جایی زندگی می‌کنید که دارای پنجره یک جداره است، حتما می‌دانید که این پنجره ها اغلب هوا و سرما را از خود عبور می‌دهند. شما می‌توانید جلوی این کار را بگیرید: پولتان را پس‌انداز کنید و با استفاده از پلاستیک دو لایه در خانه گرم بمانید.

این بودجه و پس انداز در حدی باشد که شما پنجره دو جداره خود را با قرار دادن یک ورق پلاستیکی در چهارچوب پنجره و استفاده از سشوار برای گرفتن چین و چروک آن، درست کنید. شما می‌توانید لوازم پلاستیکی برای پنجره خود را با هزینه نزدیک به ۵ پوند، بخرید.

اگر بخواهید خیلی تمیز و مرتب این کار را انجام بدهید مقداری سخت است، اما اگر کمی سعی کنید می‌توانید این لایه را طوری دربیاورید که قابل مشاهده نباشد. دیگر خبری از وزش باد به داخل خانه از طریق پنجره غیر عایق خانه‌تان نیست.

عایقکاری ارزان

پنجره‌ها را ببندید

بستن در اتاق‌ها و بسته نگه‌داشتن درهای خانه، هوای گرم و با ارزش داخل خانه را حفظ می کند و کار شما را برای گرم کردن محیط راحت تر می کند.

بله دقیقا، این راه عایقکاری یک خانه با هزینه کم است!

مطمئن شوید درجه حرارت رادیاتور یا بخاری خود را به اندازه‌ای پایین بیاورید که جلوی مشکلات کاهش دما یا غلظت هوا را بگیرید.

بیشتر بخوانید: چگونگی انتخاب بهترین پوشش برای پشت بام منزل

پرده‌ها

مشخص است که پرده‌ها، هوا را از پنجره‌ها دور نگه‌ می‌دارند. مسلما هرچه پرده‌ها ضخیم‌تر باشند بهتر است.

مسدود کننده جریان هوا

وزش باد سرد از زیر درهای خانه‌ و یخ کردن انگشتان پایتان، مشخصا نشانه‌ای است برای اینکه از یک مسدود کننده هوا استفاده کنید. یکی از راه‌های موثر برای جلوگیری از نشت هوای گرم به بیرون از خانه از زیر درهای خانه تان، ساختن یک مسدود کننده هوا است، چیزی که خودتان بسازید؛ و شما به آسانی می‌توانید در یک دقیقه ساده‌اش را بسازید.

هواگیری رادیاتورهایتان

هواگیری رادیاتور قطعا آنقدرها هم که به‌نظر می‌رسد سخت نیست. این کار شامل بیرون راندن هوای گیر افتاده داخل رادیاتور می‌شود، هوایی که می‌تواند در گذر زمان در رادیاتور انباشته شود و سبب سرد شدن و کم کارآمد شدن آن‌ شود.

اگر رادیاتورهایتان گرمای قبل را ندارد و یا در قسمت‌هایی از آن‌ها احساس سرما می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم این روش را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: نقش عایق سقف در خنک کردن خانه در تابستان

استاد ترموستات خودتان شوید

من همیشه به یاد دارم که پدرم مسئول کنترل ترموستات در خانه ما بود. بنظر می‌رسید او حس ششم دارد و همیشه وقتی کسی در حال هدر دادن گرما بود، متوجه می‌شد. خب شاید حق با او بوده است، زیرا ۱ درجه سانتی‌گراد پایین آوردن ترموستات می‌تواند حدود ۳۰۰ هزارتومان در سال از قبض شما کم کند.

حواستان به نقاط سرد جریان هوا باشد

از ترک‌های دیوار گرفته تا کفپوش ها، جریان هوا می‌تواند از طریق تمامی مسیرها وارد محل زندگی‌تان شود. ترک‌های دیوار می‌توانند با هزینه کم بوسیله گچ‌کاری ترمیم شوند. فرش‌های بزرگ نیز می‌توانند گرمایی را که معمولا توسط کفپوش‌ها جذب می‌شوند، منحرف کنند. شما می‌توانید فرش‌هایی ارزان قیمت را در بازارهای محلی و دیجی کالا خریداری کنید و به زودی هزینه آن را با پولی که در قبض‌های انرژی صرفه‌جویی می‌کنید ، بیش از طول عمر فرش برگردانید.

از آنجا که بیشتر گرما از طریق پشت بام و دیوارها از بین میرود ، این مناطق اساسی ترین مکان برای عایقکاری به منظور ایجاد یک خانه راحت و با انرژی کارآمد هستند. عایقکاری منزل شما مانند پوشیدن ژاکت در زمستان و ایستادن با چتر در زیر نور خورشید در تابستان است. اگر تابحال در خصوص عایقکاری خانه خود اقدامی انجام نداده اید،گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک را انتخاب کنید تا بصورت حرفه‌ای به شما در این مسیر خدمت رسانی کند.