بیش از دو دهه است که به استفاده از انواع عایق های ساختمانی در ساخت و ساز ساختمان های مسکونی، تجاری و … توصیه می شود. اما با توجه به این که نوع متریال عایق و کیفیت اجرای عایقکاری متفاوت است، ممکن است افراد با مشکلاتی در ارتباط با عایق کاری منزل یا محل کار و … مواجه شوند. این مقاله را تا پایان مطالعه کنید تا مشکلات عایق کاری که ممکن است با آن ها درگیر شوید را برای شما بیان کنیم. با ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

مشکلات عایق کاری ساختمان که ممکن است با آن مواجه شویم چیست؟

البته باید بدانید که بیشتر عامل اصلی مشکلاتی که ممکن است در زمینه عایق کاری ساختمان ها با آن ها مواجه شوید، رطوبت است.

تیم حرفه ای ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک، متشکل از متخصصین و نصابان مجرب و حرفه ای، آماده ی انجام هرگونه خدمات عایق کاری برای انواع ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری  و… می باشد.

مشکلات عایق کاری

با وجوی که نمایندگان صنت عایق در تلاشند تا با در نظر گرفتن فاکتورهای لازم و مطابق با استانداردهای تعیین شده، برای انواع متریال عایق با برندهای مختلف گواهینامه صادر کنند، اما برخی از مشکلات عایق کاری که مربوط به رطوبت در ساختمان ها می باشد، اجتناب ناپذیر است.

مشکلات عایق کاری بر اثر رطوبت

اگر با مشکلات عایق کاری مربوط به نم و رطوبت مواجه شدید ممکن است :

  1.  برخی از نم زدگی ها در ساختمان ممکن است بلافاصله پس از عایق کاری اتفاق بیفتد، اما هیچ ربطی به عایق کاری نداشته باشد.
  2. گاهی ممکن است حجمی از عایق که برای عایق کاری ساختمان انتخاب شده است، با توجه به نوع ساخت و ساز آن ساختمان مناسب نباشد و باعث ایجاد نم و رطوبت شود.
  3.  عدم نصب صحیح و اصولی عایق نیز می تواند منجر به مشکلات عایق کاری ساختمان شود.

در بسیاری از مواقع نیز مشکلاتی از قبل وجود دارد که با عایق کاری این مشکلات آشکار می شود.

بیشتر افرادی که ساختمان های خود را عایق کاری کرده اند، نمی توانند دو مورد اول را تشخیص دهند اما موارد دیگر را می توان تشخیص داد، برای این منظور به دنبال نشانه های موجود در ساختمان که گویای وجود یک مشکل است بگردید. این نشانه ها عبارتند از :

  • شیارهای آسیب دیده یا مسدود شده
  • لوله های خراب یا مسدود شده
  • تخته سنگ یا کاشی که از جای خود کنده شده
  • انجام کارهایی در محیط ساختمان باعث تولید نم و رطوبت می شود، مثل خسشک کردن لباس در ساختمان
  • وجود آجرهای آسیب دیده
  • نشت لوله کشی
  • درب و پنجره های خراب که اکان عبور رطوبت و ورود آن به داخل خانه وجود دارد.
مشکلات عایق کاری

اگر چنین مواردی در ساختمان وجود دارد، می تواند بیانگر وجود مشکلات در ساختمان باشد که برخی از آن ها نیز به عنوان مشکلات عایق کاری محسوب می شوند.

به این ترتیب اگر از نصابان حرفه ای و کارآزموده و با تجربه برای عایق کاری ساختمان خود استفاده کنید، آن ها با توجه به شرایط ساختمان شما، متریالی که در آن به کار رفته است، عمر ساختمان و … تشخیص خواهند داد که چه نوع عایقی برای بخشهای مختلف ساختمان شما مناسب است. در این صورت شما کمتر با مشکلات عایق کاری مواجه خواهید شد.

همچنین پس از انجام عایق کاری اگر با نشانه هایی که پیش تر گفتیم در ساختمان خود برخورد کردید، حتما با نصاب و شرکت عایق کاری مربوطه تماس گرفته و مشکل خود را با آن ها مطرح نمائید تا در اسرع وقت مشکل را بررسی و علت را تشخیص دهند و جهت بر طرف کردن مشکل اقدامات لازم را صورت دهند.

از توجه و همراهی شما گرامیان بسیار ممنون و سپاسگزاریم.